Ukrainiečiai pristatė projektą „Gyvenimas ant nulinės ribos“
2018-01-13

Tragiškus 1991 metų Sausio 13-osios įvykius šiandien ukmergiškiai prisiminė ne vieni. Ukmergės kraštotyros muziejuje buvo pristatytas antiteroristinės operacijos Ukrainos Rytuose dalyvių ir karo veteranų sukurtas projektas „Gyvenimas ant nulinės ribos“.

Šis įvairiuose Ukrainos miestuose jau žinomas projektas neseniai buvo pristatytas Lenkijoje,  aplankyti projekto fotografijų parodas turėjo progą Vilniaus ir Kauno gyventojai, o Ukmergė - pirmasis Lietuvos miestas, kuriame projektą pristatė patys jo iniciatoriai ir dalyviai, specialiai tam atvykę iš Ukrainos.

Renginyje dalyvavo šio projekto iniciatorė, fotomenininkė, Donecko Nacionalinio Universiteto žurnalistikos fakulteto dėstytoja, Ina Jermakova,  fotografijų parodos autorius, Ukrainos karinių pajėgų atskiro 46-jo specialiosios paskirties bataliono ,,Donbasas-Ukraina'' karys  Jurijus Velička (šaukinys Fotografas),  jo bendražygiai, to paties bataliono kariai: šaulių ir granatsvaidžių ginklų instruktorius Ihoris Mykhailyšynas (šaukinys „Pianistas“), Oleksandras Sarabunas (šaukinys „Vinyca“) bei Bohdanas Kyryčenka (šaukinys „Goša“), taip pat Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Klavdija Stepanova, administracijos direktoriaus pavaduotoja Agnė Balčiūnienė ir kt.

Projektas „Gyvenimas ant nulinės ribos“  suteikia galimybę Ukrainos kariams, dalyvavusiems kariniuose veiksmuose ir pasiryžusiems kalbėti apie karą, pasireikšti per meną ir perduoti emocijas, kurias žmogus patiria "ant nulio". Projekto dalyviai yra išimtinai kariai, tačiau daug paramos ir palaikymo sulaukiama iš kitų partnerių - žurnalistų, rašytojų, muzikantų, karo kapelionų ir daugybės kitų.

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra