Atnaujintas Ukmergės miesto centro puošmena - Švč. Trejybės bažnyčios bokštas
2018-07-21

Šią savaitę, po du mėnesius užtrukusių darbų, buvo nuimti dalį Švč. Trejybės bažnyčios pastato slėpę pastoliai ir visu grožiu atsivėrė atnaujintas daugiau nei 22 metrų aukščio jos bokštas.

Bendrovės „Baltukmės statyba“ darbuotojai atstatė, išlygino aptrupėjusį bokšto tinką, atliko apskardinimo ir dažymo darbus, bokšto angose įrengė naujas tvoreles, papildomus lietvamzdžius, specialiomis plokštėmis perdengė kupolo stogą, visuose horizontaliuose bokšto paviršiuose įrengė specialią apsaugą – metalines juosteles su į šonus įsikišusiais strypais – nuo paukščių, kad šie neapdergtų atnaujinto bokšto.

„Atsakomybė buvo išties didelė. Švč. Trejybės bažnyčia - ypatingas, nekilnojamojo kultūros paveldo statinys, Ukmergės miesto puošmena.

Bažnyčios bokštas jau buvo gerokai apgriuvęs, buvo matyti dideli pažeistų vietų plotai. Statinio remonto darbai buvo atliekami naudojant specialias technologijas ir medžiagas - gruntus, glaistus, tinkus, izoliacines medžiagas“, - sakė bendrovės „Baltukmės statyba“ direktorius Alvydas Pelakauskas.

Visi bažnyčios bokšto darbai buvo atliekami pagal interjero studijos „Spalvų dermė“ 2017 metais parengtą tvarkybos projektą, kurį užsakė Ukmergės rajono savivaldybės administracija. Prieš tai, 2016-aisiais, buvo atlikti šios bažnyčios statinio polichromijos ir chemijos tyrimai.

XIX a. pabaigoje pastatyta bažnyčia iš pradžių buvo kaip stačiatikių cerkvė. 1925 metais šventovė atiteko Marijonų kongregacijai ir buvo suremontuota. Marijonai pastatė ir vienuolyną, tačiau nespėjo juo pasinaudoti, nes užėjus sovietų valdžiai, pastatai buvo nacionalizuoti. Sovietmečiu bažnyčios pastate veikė Ukmergės miesto santuokų rūmai. Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę, atsikūrė ir parapijinė bažnyčia.

Tyrimų metu nustatyta, jog bažnyčia ir bokštelis buvo tvarkomi ir perdažomi ne mažiau kaip 3-4 kartus. Pastarąjį kartą tai buvo daroma prieš 10 metų.

Daugiau nei 30 tūkstančių eurų kainavę bokšto sutvarkymo darbai – pirmasis Švč. Trejybės bažnyčios rekonstrukcijos etapas. Trečdalį šiems darbams reikalingos sumos skirs Ukmergės rajono savivaldybė, o kitą dalį Švč. Trejybės parapijos klebonas Šarūnas Petrauskas tikisi surinkti iš parapijiečių – žmonės jau aukoja lėšas.

Vėliai planuojama sutvarkyti ir bažnyčios pastato pamatus, visas fasado sienas.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Dainiaus Vyto nuotrauka  

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra