Jauni ukmergiškiai dalyvavo projekte „Dirbsiu savo mieste“
2018-01-14

Jaunimo laisvalaikio centras (JLC) ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialas vykdė projektą „Dirbsiu savo mieste“. Šio projekto tikslas - skatinti moksleivius išbandyti darbininkiškas profesijas vietos pramonės įmonėse bei verslininkų ir besidominčių nuosavo verslo kūrimu jaunuolių bendradarbiavimą.

Šiandien pramonė Ukmergėje diktuoja darbininkiškų kvalifikacijų specialistų poreikį. Turime sparčiai atsigaunančią metalo, medienos apdirbimo, siuvimo pramonę, tvirtai ant kojų besistojantį paslaugų sektorių. Tačiau įmonės skundžiasi kvalifikuotų darbuotojų stygiumi, o jauni ukmergiškiai sunkiai integruojasi vietinėje darbo rinkoje.

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis pasibaigusiame projekte dalyvavo abiejų Ukmergės miesto gimnazijų, Veprių pagrindinės mokyklos ir Želvos gimnazijos vyresniųjų klasių mokiniai, spalį ir lapkritį turėję galimybes „pasimatuoti“ juos dominančias darbininkiškas profesijas. Moksleiviai rinkosi praktinius užsiėmimus įvairiose Ukmergės įmonėse bei įstaigose. Medienos gamybos praktikos įgavo UAB „Stradivarijai“, metalo apdirbimo – UAB „Ukmergės staklės“, automobilių remonto subtilybių mokėsi UAB „Aljuva“. Sukirpimo, siuvimo, gaminio apdailos praktikai jaunuolius sutiko priimti AB „Vilkma“. Taip pat dalis norinčiųjų save išbandė padavėjo/s pozicijoje - mokėsi serviravimo, bendravimo su klientais paslapčių dviejose maitinimo įstaigose – UAB „Agjogika“ bei UAB „Ecomada“. Aktyviausi jaunuoliai, kurie savo karjerą planuoja viešojo administravimo sektoriuje, lankėsi Ukmergės rajono savivaldybės administracijos skyriuose. Želvos gimnazistai ir Veprių moksleiviai pavežėti nuo mokyklos iki priimančios įmonės ir atgal iki namų. Taip pat dalyviai kasdien pietavo „Piliakalnio“ kavinėje.

Įgyvendinus praktines mokomasias veiklas, projekto iniciatoriai susitiko su dalyviais ir pateikė jiems anketas, siekiant įvertinti pasibaigusių veiklų naudą, galimybes realiai susipažinti su profesijomis, veiklų įtaką jų asmeninės karjeros planavimui. 77 proc. dalyvių projektą vertino kaip naudingą, 58 proc. rekomenduotų jame dalyvauti bendraamžiams, 71 proc. pasisakė, jog veiklos buvo optimalios trukmės, o 28 proc. dalyvavusių moksleivių mano, jog projektas nebuvo naudingas. Tačiau, net 64 proc. atsakiusiųjų suprato, kokios profesijos tikrai nesirinks ateityje, kas taip pat yra projekto sėkmė. Analogiškai projekto nauda/kokybė/sėkmė vertinta pakvietus diskusijai užsiėmimams priėmusių įmonių/įstaigų atstovus. Jų nuomone, toks projektas reikalingas ir naudingas. Darbdaviai turėjo galimybę su moksleiviais padiskutuoti apie darbo vietų skirtumus Ukmergėje ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Dalis jų akcentavo, jog ateityje pageidautų labiau motyvuotų bei teorinių žinių turinčių moksleivių. Diskutuota apie darbų saugą bei teisinius aspektus, susijusius su nepilnamečių laikinu įdarbinimu. Rekomenduota projekto dalyviams turėti skiriamuosius ženklus. Darbdavių atstovai pabrėžė, kad mokomųjų praktinių užsiėmimų trukmė galėtų būti ilgesnė: 2 dienos būtų skirtos adaptacijai ir teoriniam pasiruošimui, o dar keletas dienų – praktinei veiklai, ir kad ji būtų tęstinė, su galimybe pamatyti realų gamybos procesą.

Jaunimo laisvalaikio centras dėkoja visų minėtų įmonių vadovams bei darbuotojams, priėmusiems projekto dalyvius trumpai praktikai ir leidusiems jaunuoliams gyvai „pasimatuoti profesiją“. Tikimasi, kad šis projektas nors maža dalimi pagelbėjo mokiniams apsispręsti dėl jų ateities profesijos pasirinkimo, įvertinti pasirinktos specialybės privalumus ir trūkumus ar net suprasti, jog kažkurios profesijos jie tikrai nepasirinks. Savo ruožtu, tai puikus būdas ir darbdaviams susipažinti su jaunimo poreikiais, galimomis jų motyvavimo priemonėmis.

Daivos Pranckevičienės, projekto koordinatorės ir Jaunimo laisvalaikio centro direktorės informacija bei nuotraukos;

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra