Seniūnaitijų gyventojai išsakė savo problemas savivaldos atstovams
2018-11-16

Šią savaitę prasidėjo Ukmergės rajono savivaldybės vadovų susitikimai su miesto seniūnaičiais ir seniūnaitijų gyventojais. Pirmieji du susitikimai įvyko Senamiesčio pagrindinėje mokykloje ir Pašilės progimnazijoje.

Į vieną iš jų lapkričio 13-ąją susirinko Senamiesčio, Žalgirio ir Tvarkų-Šlapių seniūnaitijų, o į kitą, surengtą sekančią dieną – Pašilės seniūnaitijos gyventojai, seniūnaičiai, rajono savivaldybės tarybos nariai, Ukmergės miesto seniūnė, savivaldybės administracijos darbuotojai ir kt. Skirtingai nei pernai, šiemet prie savivaldos atstovų prisijungė ir susitikimuose dalyvavo Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Abu susitikimus Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas pradėjo nuo pernai gautų konkrečios seniūnaitijos gyventojų skundų aptarimo, paminėjo, kokias problemas jau pavyko išspręsti, o kurios - dėl tam tikrų priežasčių - „įstrigo“ ir vis dar laukia savo eilės. Meras atsiprašė gyventojų už laikinus nepatogumus.

Po dvi valandas užtrukusiuose susitikimuose rajono savivaldybės meras R. Janickas ir savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas ukmergiškiams pateikė informaciją apie numatytus artimiausius darbus mieste bei konkrečios seniūnaitijos teritorijoje, išklausė naujus gyventojų skundus bei pageidavimus.

Susirinkusieji į Senamiesčio pagrindinę mokyklą kalbėjo apie prastai prižiūrimas Žalgirio, Vytauto, Vienuolyno, Birutės gatves, neprižiūrimus, nešienaujamus laisvos žemės sklypus, apie reikalingas papildomas lėšas ir resursus melioracijos griovių tvarkymui Šlapių priemiestyje, kur naujai yra išasfaltuotos Viržių, Paparčių ir Dobilų gatvės. Žmonės skundėsi, kad jau treti metai nėra apšviesta gatvės atkarpa nuo miesto turgavietės iki Žemaitės gatvės, jiems užkliuvo ir bendrovės „Narbutas Furniture Company“ keliamas triukšmas, nors bendrovė po pernai išsakytų pastabų ir ėmėsi priemonių – atliko garso tyrimus, sudėjo filtrus ir kt.

Šiame susirinkime dalyvavęs rajono savivaldybės tarybos narys Romas Pivoras siūlė savivaldybės vadovams pagalvoti apie kompensavimo ar tam tikrų lengvatų sistemą verslininkams, kurie vykdo veiklas šiuo metu rekonstruojamose mieste gatvėse ir dėl visų gatvių remonto darbų patiria nuostolių.

Kaip visuomet gausiai į susitikimą su savivaldos atstovais susirinkę Pašilės gyventojai vienas po kito vardijo savo sunkumus ir problemas. Kalno gatvės gyventojams didžiausias „galvos skausmas“ – dalis čia gyvenančių nuo 2005 metų negali įsirengti vandentiekio ir nuotekų tinklų, niekas, esą, nereaguoja ir į jų prašymus praplatinti ir pačią gatvę. Su panašiomis problemomis susiduria ir Pušyno gatvėje gyvenantys. O Varinės kaime įsikūrę žmonės teiravosi, ar planuojama kada nors į šią vietovę įvesti dujotiekį. Pašilės sodininkų bendrijos nariai šią vasarą pritrūko vandens – išdžiuvo šuliniai, tad atsirado būtinybė įsirengti vandentiekį. Kadangi šioje bendrijoje pastoviai gyvena apie 40 šeimų, žmonėms jau nebeužtenka čia esančių dviejų buitinių mišrių atliekų surinkimo konteinerių, jie pageidauja turėti ir atliekų rūšiavimui skirtus konteinerius. Pašiliškiai kalbėjo, jog jaučiasi nesaugūs dėl jų keliais ir gatvėmis važinėjančių greičio mėgėjų, dėl apleistuose namuose besiglaudžiančių benamių bei girtuoklių, taip pat jiems didelį nerimą kelią ir Pašilės kapinių tvora, iš kurios, pasak jų, akmenys byra vos juos palietus. Pašilės daugiabučiuose gyvenantys žmonės domėjosi bendrovės „Ukmergės butų ūkis“ teikiama daugiabučių administravimo paslauga ir jos įkainiais.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Daugiau nuotraukų savivaldybės Facebook paskyroje;

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra