Už laimėtas lėšas tvarkys vidinį kiemelį
2018-07-18

Praėjusią savaitę Vilniuje vykusiame renginyje iš dvylikos konkurso „Mes – bendruomenė“ finalininkių išrinktos 8 nugalėtojos. Jos savo sumanytų projektų įgyvendinimui pasidalino 70000 eurų fondą, įsteigtą prekybos tinklo „Maxima“. Finansinio indėlio sulaukė ir Ukmergėje veiklą vykdanti VšĮ „Jaunimo laisvalaikio centras“. Įstaiga gautas lėšas panaudos Miškų gatvėje Nr. 29 esančio pastato vidinio centro kiemelio sutvarkymui ir atnaujinimui, pritaikant jį bendruomenės reikmėms.

Pasak konkurso organizatorių, šiemet buvo sulaukta 40 originalių bendruomenių idėjų. Programa „Mes – bendruomenė“ buvo orientuota į iniciatyvų, skatinančias skirtingų kartų bendravimą, įgyvendinimui finansuoti. Taip pat buvo laukiama bendruomeninių iniciatyvų, skatinančių kurti originalius, inovatyvius bendruomenės atminties simbolius bei sutvarkyti bendras žaliąsias erdves. Konkursui pateiktas bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos sričių ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Šiais metais pirmą kartą surengtas atviras internetinis balsavimas, kuriame bendruomenių projektai sulaukė per 56000 balsų. Paskutiniame konkurso etape, į kurį buvo atrinkta 12 iniciatyvų, vyko gyvi bendruomenių pristatymai komisijai, kurią sudarė Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė bei „Maxima“ tinklo atstovai.

„Valstybės šimtmečio įkvėpti konkurso dalyviai šiemet pateikė itin originalias idėjas, iš kurių išrinkti nugalėtojas buvo itin nelengva užduotis. Tikime, kad atrinktos 8 iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo“, - teigė Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

„Mūsų Jaunimo laisvalaikio centro (JLC) misija – kurti saugią ir atvirą aplinką jauniems žmonėms. Šiuo metu centro patalpose įsikūrę ir veikia 16 skirtingo pobūdžio organizacijų. Tai Sporto centro šachmatų skyrius, „Lego“ būrelis, VšĮ „Gelbėkit vaikus“ vaikų dienos centras, VšĮ „Lyderių karta“, Ukmergės jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, mokyklų savivaldų atstovai, VšĮ Skautų slėnis, YAMAHA muzikos mokyklėlė, dailės bei sveikatingumo studijos, fotografų klubas „Pozityvas“, vyksta meditacijos, linijinių šokių bei aerobikos užsiėmimai, renkasi Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ senjorai. Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės Ukmergės 1002-oji šaulių kuopa įsikūrė buvusioje atominio karo slėptuvėje. Be to, žinoma, renkasi JLC lankytojai. Taigi JLC yra ne tik jaunimo namai, bet ir įstaiga, jungianti įvairaus amžiaus ir įvairių pomėgių bendruomenės narius, dėl to save galime vadinti viena didele bendruomene“, - mintimis dalijosi įstaigos vadovė Daiva Pranskevičienė.

Ji sakė, kad laimėjus bendruomenių projektų konkurse „Mes – bendruomenė“, bus sutvarkytas vidinis JLC kiemelis. Yra numatyta atnaujinti takelius, apgadintus ir apgriuvusius kiemo statinius, bus įrengtas vizualiai atraktyvus pusiau uždaras kiemas su alpinariumu.

„Sutvarkius žaliosios zonos erdvę taip, jog joje būtų patogu ir saugu pasistatyti stalus, kėdes, gultus, hamakus, naujai perklojus trinkelėmis takelius, suformavus prieigas prie pavėsinės, bendruomenė turėtų puikią erdvę stalo žaidimams, lauko kino vakarams, sportiniams užsiėmimams, dailės studijos užsiėmimams, muzikavimui lauke, piknikams, tiesiog buvimui gryname ore. Profesionaliai įrengtas alpinariumas suteiks daugiau jaukumo kiemui. Suremontavus senąją lauko pavėsinę, ji galės pasitarnauti kaip scena menininkams, tuo tarpu įrengtas pusiau uždaras vidinis kiemelis būtų puiki vieta žiūrovams“, - projekto privalumus vardijo direktorė.

Projekto įgyvendinimo darbai jau prasideda. Juos baigti planuojama spalio pradžioje.

Loretos Ežerskytės (laikraštis "Gimtoji žemė") informacija

Maxima LT nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra