Ukmergės Garbės piliečio vardas – Želvos krašto šviesuolei
2019-06-10

Birželio 1-ąją Ukmergės miesto šventės proga surengto iškilmingo rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu paskelbtas jau devintasis Ukmergės rajono Garbės pilietis.

Už istorinės atminties puoselėjimą ir perteikimą jaunajai kartai, švietėjišką veiklą, tolerancijos sklaidą, kilnius darbus Ukmergės kraštui ši garbinga nominacija suteikta Želvos gimnazijos muziejaus vadovei 84 metų Zitai Kriaučiūnienei.

Lietuvių kalbos mokytoja, buvusi ilgametė tuometinės Želvos vidurinės mokyklos direktorė Z. Kriaučiūnienė minėto muziejaus vadove dirba nuo 1998 metų. Ji domisi ir tyrinėja Želvos krašto istoriją ir kultūrą, daug prisideda prie tradicijų puoselėjimo. Z. Kriaučiūnienė betarpiškai bendrauja su įvairiose šalyse gyvenančiais Želvos žydų palikuonimis. Moters kūrybinėje biografijoje daug leidinių apie Želvos kraštą, inicijuotų paminklų ir kitų mažosios architektūros statinių Želvos krašte, pasiekimai už muziejinę veiklą, tiesioginis darbas su vaikais, jaunimu, projektų rengimas ir įgyvendinimas bei kita nuolatinė ir prasminga veikla.

Dainiaus Vyto vaizdo medžiagoje – iškilmingo Tarybos posėdžio akimirkos.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra