Apie šventę

Kalėdos – tai, kas uždega širdis, užvaldo sielas ir nuneša už realybės horizontų, toli nuo kasdienybės bei rutinos. Pasidovanokite sau ir savo artimiesiems nepamirštamą, nuostabią, šventinę išvyką  ,,Baltuoju Kalėdų taku“ Ukmergėje.

Gruodžio 11 d. stebuklinguoju Kalėdų Senelio žibintu uždegtos 2022 lemputės ant Ukmergės Kalėdų eglės kvies pradėti kelionę po švytintį, šventiškai pasipuošusį miestą. Pasigrožėję egle, stabtelkite prie Ukmergės tautodailininkų sukurtos Prakartėlės šalia Šv. Trejybės bažnyčios. Šimtmečių istorija ir tradicijos palydės į Ukmergės senamiestyje esančią Vienuolyno gatvę, tapsiančią baltų, pūkuotų sniego gniūžčių ir šviečiančių medžių alėja. Paklaidžioję joje, pateksite į ,,Šviečiantį miestelį“ - galerijoje ,,Broma“ Jūsų lauks mažųjų ukmergiškių ir jų mokytojų kūrinys -  keramikos instaliacija, priešmokyklinukų sukurta  laukiant kalėdinio stebuklo. Miesto parke atrasite šventiniu laikotarpiu iš dangaus nusileidusias kometas. Ir ne tik parke. Iš apžvalgos aikštelių jas pamatysite ir ant tilto, palydinčias važiuojančiuosius ir einančiuosius...

Pasigrožėję kometomis, leiskitės į kelionę ,,Dvylikos mėnesių“ tuneliu Kęstučio aikštėje. Čia būtina praeiti pro kiekvieną šio tunelio arką, garsiai ištariant  šventinius linkėjimus draugams, ukmergiškiams, miestui.... Išsakę linkėjimus, sustokite nusifotografuoti prie šviečiančio užrašo ,,UKMERGĖ“. Ir tada  jūsų siekiai, svajonės, norai 2022-aisiais metais tikrai išsipildys!

Kelionė tęsiasi... Aikštėje priešais Kraštotyros muziejų lauks visų mylimas fontanas,  ne veržlumu trykštantis, besitaškantis, bet srūvantis šventiniais ledo purslais... Į Žuvų gatvę kvies šviečiantys ledo varvekliai, o Ukmergės piliakalnis vaizduotėje taps didžiausia šventine egle mieste..., o gal ir visoje Lietuvoje!

Kviečiame keliauti po Ukmergę ,,Baltuoju Kalėdų taku“ ir patirti joje slypinčias Baltas Kalėdas!

Baltuoju Kalėdų taku Ukmergėje logotipas