Naujienos Archyvas

Vidiškių miestelis savaitgalį buvo nusikėlęs į praeitį – čia grįžo laikai, kai veikė traktas Sankt Peterburgas–Varšuva. Tai priminti Derliaus šventėje atgimė pašto traktas padėjo seniūnijų kiemeliai ir apsilankęs caras Aleksandras I. Čia vyko po rajono seniūnijas kasmet keliaujanti Derliaus šventė „Aniuolų sargų kermošius“.

Praėjusią savaitę  į antrąjį savo posėdį rinkosi Ukmergė rajono savivaldybės mero Rolando Janicko sudaryta darbo grupė, kurios užduotis – iki š. m. gruodžio 1 dienos parengti ir Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikti tvirtinimui gyventojų skaičiaus stabilizavimo Ukmergės rajone programą.

Kiekvienais metais Radiacinės saugos centras ESOREX platformai teikia darbuotojų profesinės apšvitos stebėsenos rezultatus. ESOREX platformos tikslas – kaupti informaciją apie Europos šalių darbuotojų patiriamą profesinę apšvitą ir teikti šią informaciją nacionalinėms kompetentingoms radiacinės saugos institucijoms ir Europos Komisijai. ESOREX platformoje pateikti apšvitos duomenys analizuojami ir apibendrinami, o vidutinės apšvitos dozės palyginamos su praėjusių metų statistika. Nuo 2013 m. Lietuvoje už duomenų teikimą ESOREX platformai yra atsakingas Radiacinės saugos centras. Šioje platformoje profesinės apšvitos statistika dalijasi ir kitos Europos Sąjungos šalys. 

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas, administracijos direktorius Darius Varnas, direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė praėjusį penktadienį, rugsėjo 27-ąją minimos Socialinių darbuotojų dienos išvakarėse, aplankė didžiąsias rajone socialines paslaugas teikiančias įstaigas ir pasveikino jų darbuotojams profesinės šventės proga.

Spalio 3-4 dienomis Ukmergės mieste ir jo apylinkėse vyks didžiausios šiais metais šaulių pratybos, kurias organizuoja Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus) 10-oji rinktinė.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija kviečia Ukmergės rajono smulkaus ir vidutinio verslo subjektus teikti paraiškas dalinio finansavimo konkursui.

Rugsėjo 22 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovams, administracijos darbuotojams bei rajono ugdymo įstaigų atstovams bendrovės “Biznio mašinų kompanija“ darbuotojai Vilius Čeledinas, Rūta Kairytė ir Daiva Viskontienė pristatė internetines kameras, skirtas vaizdo transliavimui pamokų metu.

Kaip reikia elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga? Ką turi daryti tėveliai? Ką turi daryti ugdymo įstaigos administracija? Visą informaciją rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtuose algoritmuose.

Radiacinės saugos centras rugsėjo 17 dieną VšĮ Ukmergės ligoninės administracijai išdavė leidimą naudotis – atlikti pacientams tyrimus naujuoju, rugpjūčio mėnesį įsigytu Japonijos gamintojo „Hitachi“ kompiuteriniu tomografu (KT) „Supria“.

Nuo rugsėjo 21 dienos „Socialinis taksi" Ukmergės rajono gyventojus veža nemokamai! Ši akcija tęsis ribotą laiką.

Buvusio Užupio pagrindinės mokyklos bendrabučio, esančio Linų gatvėje, atnaujinimo darbai kaip reikiant įsibėgėjo. Tikimasi, kad jau šių metų pabaigoje čia įrengtuose butuose bus švenčiamos ilgai lauktos įkurtuvės.

Socialinio projekto „Draugystė veža“ kartu su Neįgaliųjų reikalų departamentu prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pristatomo turo per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ trečiasis patirtinis susitikimas vyks rugsėjo 24 d. 18 val. Ukmergės tolerancijos centre, Vasario 16-osios g. 11! Visi norintys dalyvauti kviečiami iš anksto užsiregistruoti čia: shorturl.at/opX01.

Deja, turime pranešti, kad per pastarąją savaitę (nuo rugsėjo 15 d.) Ukmergės gyventojams patvirtinta 10 naujų COVID-19 ligos atvejų.

Pastaruoju metu Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerija, Ukmergės rajono savivaldybės administracija ir mūsų įstaigos administracija sulaukia nemažai pretenzijų iš pacientų dėl jų apsunkinto patekimo pas šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą. Pacientų priėmimo laikas pailgėja dėl sugriežtintos infekcinių ligų kontrolės, o patekimo pas šeimos gydytoją laikas - dėl gydytojų užimtumo apžiūrint pacientus izoliatoriuje, apsaugos priemonių užsidėjimo ir nusiėmimo proceso.

Rugsėjo 17-ąją d. kartu su Ukmergės  rajono vietos veiklos grupės atstovėmis lankėmės  vietose, kuriose Nevyriausybinės organizacijos vykdo projektus, finansuojamus savivaldybės biudžeto lėšomis, apžiūrėjome objektus, įrengtus vykdant projektus. Aplankyta 10 NVO ir įvertinti 14 projektų veiklos rezultatai.

Dažnai nekilnojamojo kultūros paveldo savininkai bijo nežinomybės, pasiklysta painioje kultūros paveldo apsaugos srityje ir nežino kur kreiptis su skirtingo pobūdžio klausimais. Festivalyje Heritas turėsite unikalią galimybę gauti nemokamą konsultaciją savo problemai spręsti tiesiai iš profesionalių, patyrusių paveldosaugos ekspertų – architektų, konstruktorių, restauratorių, meistrų praktikų.

Ukmergės rajono savivaldybės vadovai, Ekstremalių situacijų komisijos bei Operacijų centro nariai,  seniūnai, rajono įstaigų, įmonių ir organizacijų vadovai ir/ar atsakingi asmenys už civilinę saugą šiandien dalyvavo Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) metodiniame seminare. Dėmesys jame skirtas Baltarusijos atominės elektrinės keliamoms grėsmėms. 

Rugsėjo 17 dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnai susitiko su rajono savivaldybės vadovais bei aptarė pastarųjų mėnesių aktualijas rajone.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) kviečia vyresnių klasių moksleivius registruotis ir dalyvauti kasmetinėje viktorinoje „Mokesčiai sugrįžta kiekvienam“, kuri šiemet vyks nuotoliniu būdu, o nugalėtojai bus apdovanoti planšetiniais kompiuteriais, išmaniaisiomis „Google“ kolonėlėmis ir kitais prizais.

Ukmergės rajono savivaldybės mero potvarkiu yra sudaryta darbo grupė Ukmergės rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos materialinės būklės įvertinimui ir šios Tarnybos 2021-2025 metų perspektyviniam vystymo planui parengti.

Šalies viešojoje informacinėje erdvėje pastebimas didėjantis klaidingos informacijos, susijusios su koronavirusu, srautas. Situaciją stebintys Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento (LK) analitikai atkreipia dėmesį,kad melagingos informacijos taikiniu tampa Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) socialiniai tinklai, kuriuose fiksuojamas didžiausias netikrų paskyrų suaktyvėjimas, nukreiptas prieš kaukių dėvėjimą.


Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) informuoja, jog susitikti su policijos pareigūnais galima ir seniūnijose. Stiprinant kaimiškų vietovių gyventojų saugumą, policijos pareigūnai dažniau lankysis miesteliuose ir kaimuose. Vilniaus apskrities VPK Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnai seniūnijose lankysi pagal iš anksto patvirtintą grafiką. 

Rugsėjo 11–12 d. Drevernoje, Klaipėdos rajone, vyko respublikos kalbos tvarkytojų susitikimas-konferencija, į kurį susirinko didžioji dalis Lietuvos kalbos tvarkytojų. Renginyje dalyvavo Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Personalo ir dokumentų valdymo poskyrio vyr. specialistė Dalia Ivaškevičienė.

Seminaro metu supažindinsime su asmens duomenų apsaugos taisyklėmis: jų  taikymu praktinėje veikloje - reikalavimais kaip tinkamai disponuoti turimais asmens duomenimis, duomenų saugojimo reikalavimais, kaip saugiai teikti informaciją, susijusią su asmens duomenimis, projektuose ir renginiuose.

Didžioji Britanija, Airija, JAV – šalys, iš kurių sugrįžusių ukmergiškių vaikai šiais mokslo metais papildė rajono mokyklose besimokančių ar ikimokyklinio ugdymo įstaigose ugdomų vaikų gretas. Į septynias Ukmergės bendrojo lavinimo mokyklas šiemet atvyko 13, o į vaikų lopšelius- darželius - 7 vaikai.

Viešojoje erdvėje pasirodžius gandų ir abejonių dėl paslaugų teikimo ligoninėje, teikiame aktualią informaciją apie šiandieninę situaciją, planus, pacientų priėmimo tvarką.

Kiekvienais metais paskutinį rugsėjo šeštadienį rajone rengiama didelė šventė – Derliaus šventė „Aniuolų sargų kermošius“. Šiais metais rugsėjo 26 dieną ji šurmuliuos Vidiškiuose. Kultūros centro organizuojamas renginys bandys prisiminti pašto traktą Sankt Peterburgas – Varšuva.

Žemaitkiemis garsus savo meteoritų lietumi, iškritusiu 1933 metais, todėl dar pavasarį įsikūręs Kraštotyros ir meteoritų klubas vykdė keturių dienų projektą „ Susipažinkime- Žemaitkiemio meteoritas“.

Rugsėjo 12 dieną Pabaiske vyko renginys, skirtas istorinio Pabaisko mūšio 585-osioms metinėms paminėti.

Dėl nepalankios epideminės COVID-19 (koronavirusinės infekcijos) situacijos pasaulyje per karantiną profilaktinių skiepijimų atlikimas sutriko ne tik Lietuvoje, bet ir 68 pasaulio šalyse. Ne išimtis ir Ukmergės rajonas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Ukmergės skyriaus epidemiologai, analizuodami skiepijimo apimčių tendencijas, pažymime, kad Ukmergės rajone vaikų profilaktinių skiepijimų apimtys yra pakankamos eilę metų, t. y. išlaikomos didesnės nei 95 proc. visose amžiaus grupėse.

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) slaugytojos nuo šiandien, rugsėjo 9 dienos, pradėjo Ukmergės miesto ir rajono ugdymo įstaigų darbuotojų profilaktinę patikrą greitaisiais koronaviruso testais.

Nuo rugpjūčio 24 dienos Ukmergės sporto centrui (USC) vadovauja 47 metų Vitalijus Martikonis, vienintelis dalyvavęs liepos 22 dieną įvykusiame viešame konkurse į šias pareigas. 

Svarbi informacija Ukmergės sporto centro (USC) baseino ir pirčių erdvės lankytojams.

Parodoje pamatysite piešinius, grafikos atspaudus ir akvareles. Apie dailininkės kūrybą menotyrininkas dr. Vidas Poškus rašo: „Nijolė Vilutienė yra grafikė iš prigimties. Toks apibrėžimas lyg ir skambėtų neįtikinamai, kadangi kiekvienas bet kurią grafikos techniką propaguojantis dailininkas jau yra toks savaime.

Atėjęs ruduo aiškiai parodė, jog patyrę karantino vienatvę, vaikai į ugdymo įstaigas grįžo su dar platesnėmis šypsenomis ir entuziazmu - išsiilgę draugų bei pedagogų jie kaip niekad pasiruošę šokti į mokslo sūkurį, kupiną naujų žinių bei įkvepiančių veiklų, kurias atneš nauji mokslo metai.

Lyduokių seniūnijoje, Lyduokių miestelyje, Slabados kaime, Juknonių kaime, Virkščių kaime, pagal Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2011 m. sausio 25 d. įsakymą Nr. 1V-57 „Dėl Numerių pastatams, patalpoms, butams ir žemės sklypams, kuriuose pagal jų naudojimo paskirtį (būdą) ar teritorijų planavimo dokumentus leidžiama pastatų statyba, suteikimo, keitimo ir apskaitos tvarkos aprašo ir Pavadinimų gatvėms, pastatams, statiniams ir kitiems objektams suteikimo, keitimo ir įtraukimo į apskaitą tvarkos aprašo patvirtinimo“, planuojama suteikti naujus Gerulių, Juknonių, Slabados gatvių pavadinimus.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija dėkoja žemių sklypų savininkams, tvarkantiems jiems priklausančias žemės valdas. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienam miestui yra itin svarbus estetinis aplinkos vaizdas, savivaldybė siekia užtikrinti, kad visos teritorijos, taip pat ir privačios, esančios Ukmergėje, atrodytų tvarkingai.

Spalio mėnesį bus metai, kai Ukmergės kraštotyros muziejus perėmė turizmo reikalus Ukmergėje. Turizmo sektorius prie muziejaus buvo prijungtas Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, kuomet muziejui buvo perduotas likviduojamo Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro turtas ir funkcijos.O ateinančių metų sausio 15-ąją sukaks metai, kai Ukmergės kraštotyros muziejui vadovauja nauja, konkursą laimėjusi direktorė – Violeta Reipaitė.

Kas yra Asmeninio asistento paslauga?

Atsižvelgiant į individualius asmens poreikius, asmeniui suteikiama individuali pagalba namuose ir viešojoje aplinkoje (palydint ir komunikuojant), kuri padėtų gyventi bendruomenėje ir integruotis į ją, neleistų izoliuoti asmens nuo bendruomenės ir skatintų savarankiškumą, būtiną kasdieniame gyvenime.

Rugsėjo 3-oji - ypatinga VšĮ Deltuvos senelių globos namuose gyvenančiai Jadvygai Lisauskienei. Šiandien moteriai sukako 100 metų.

Informuojame, kad nuo 2020 m. liepos 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo pakeitimams, įteisintas socialinės priežiūros paslaugų akreditavimas. Tokiu būdu siekiama nustatyti vienodus reikalavimus socialinių paslaugų įstaigoms, teikiančioms akredituotą socialinę priežiūrą, suvienodinti visuomeninių organizacijų ir biudžetinių įstaigų galimybes teikti kokybiškas socialinės priežiūros paslaugas.

Dvidešimt vienam Ukmergės Globos centro moksleiviui kelionė į Rugsėjo 1-ąją buvo ypatinga. Ne bet kaip, o su „Avia Solutions Group" įmonės „KlasJet Boeing 737-500" lėktuvu.

Rugsėjo pirmąją Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas apsilankė dviejose mokymo įstaigose ir pasveikino po vasaros susirinkusias jų bendruomenes Mokslo ir žinių dienos proga.