Bandys stabilizuoti gyventojų skaičių rajone
2020-09-28

Praėjusią savaitę  į antrąjį savo posėdį rinkosi Ukmergė rajono savivaldybės mero Rolando Janicko sudaryta darbo grupė, kurios užduotis – iki š. m. gruodžio 1 dienos parengti ir Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikti tvirtinimui gyventojų skaičiaus stabilizavimo Ukmergės rajone programą.

Šių metų sausio 30-ąją sudarytai šiai darbo grupei pirmininkauja Tarybos narys Romas Pivoras, o sudaro 15 narių. Tai Tarybos nariai Arūnas Dudėnas, Vidmantas Krikštaponis, Dalius Varnas ir Kęstutis Zinkevičius, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė, savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir biudžeto skyriaus vedėja Vida Butkevičienė, Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė, Tarybos Sekretoriato vedėja Natalja Miklyčienė, Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Salvijus Stimburys, Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Reda Liubomirskienė, Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vyriausiasis specialistas Linas Rugienius, Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Zimblienė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Regimantas Baravykas ir Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Ukmergės rajone Karolina Valaišienė.

Gyventojų skaičiaus stabilizavimo Ukmergės rajone programos bei šiam tikslui suburtos darbo grupės iniciatorius - R. Pivoras.

Pastarajame darbo grupės posėdyje jos nariams paskirstytos užduotys. Iki sekančio posėdžio nutarta pasidomėti Vyriausybės inicijuota jaunų šeimų įsikūrimo regionuose programa ir savivaldybės galimybėmis ją įgyvendinti, taip pat rasti galimybę kiekvienais metais paskirti Gyventojų skaičiaus stabilizavimo Ukmergės rajone programai nors po 1 procentą metinio rajono biudžeto lėšų, kalbėta ir apie būtinybę kuo skubiau parengti viso rajono ir miesto interaktyvų žemėlapį, taip pat išanalizuoti, kokia valdžios parama būtų laukiamiausia Ukmergėje besikuriančio verslo atstovams. Nuspręsta išsiaiškinti ir tai, ar yra poreikis tam, kad rajone atsirastų vietos vadinamiems ūkininkų turgeliams, taip pat apsvarstyti galimybes pritaikyti Šventosios upės pakrantes bei Ukmergę kertančius net du magistralinius kelius pramogų, poilsio, verslo, gyvenamosios statybos įrengimui bei vystymui, taip pat išsakytas noras papildomą moksleivių ugdymą labiau orientuoti į gamtos ir technologijų mokslus bei pasidomėti, ar būtų įmanoma kiekviename šalies mieste, kiekvienoje užsienio šalyje turėti po Ukmergės Garbės ambasadorių – žmogų, gebantį surinkti ir suburti ten gyvenančius išeivius iš Ukmergės.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra