Šauliai treniruosis apsaugoti miestą
2020-09-28

Spalio 3-4 dienomis Ukmergės mieste ir jo apylinkėse vyks didžiausios šiais metais šaulių pratybos, kurias organizuoja Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus) 10-oji rinktinė.

 

Planuojama, kad pratybose dalyvaus apie 270 rinktinės šaulių, taip pat 20 karių iš Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) bei 70 svečių iš Lenkijos – LŠS giminingos organizacijos „Strzelec“.

Pratybų vadovas, LŠS Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės vadas majoras Mindaugas Sakalauskas sako, kad pagrindinis šių pratybų tikslas - derinti bei praktiškai patikrinti Lietuvos šaulių sąjungos pajėgumų veiksmus ir sąveiką su civilinėmis tarnybomis, kariuomene ir Lenkijos šauliais („Strzelec“), esant ekstremaliai situacijai Ukmergės rajone. Bendros pratybos su valstybinėmis institucijomis sustiprina pajėgumus, reikalingus skubiam reagavimui nelaimės, krizės atveju.

Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės pagrindinis siekis - pratybų metu įvertinti ir tobulinti rinktinės šaulių kolektyvinius įgūdžius vykdant taktines-komendantines užduotis apgyvendintoje vietovėje. Taip pat pratybomis siekiama suteikti reikiamą paramą valstybės tarnyboms.

Be šaulių ir KASP karių, pratybose bus aktyvuotos ir vietinės Ukmergės institucijos - miesto greitosios medicinos pagalbos specialistai, Ukmergės policijos komisariato pareigūnai, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Ekstremalių situacijų komisijos atstovai. Skirtingų institucijų sąveika pratybų metu užtikrina operatyvius, tinkamus ir kompleksiškus problemų sprendimo būdus įvairiose situacijose.

Pratybų metu Ukmergės mieste ir apylinkėse patruliuos Lietuvos šaulių sąjungos uniformą vilkintys ginkluoti šauliai, bus naudojami imitaciniai šaudmenys,garsinės ir dūminės imitacijos priemonės. Taip pat tiek šviesiu, tiek tamsiu paros metu važinės žymėtos karinės ir civilinės transporto priemonės.

Pratybų organizatoriai užtikrina, kad pratybų rajone bus laikomasi priešgaisrinių ir gamtos apsaugos taisyklių, kelių eismo taisyklių ir civilių gyventojų kasdienė veikla nebus trikdoma. „Tikimės Ukmergės gyventojų palaikymo ir supratingumo. Tikiu, kad praktiniai veiksmai apgyvendintoje vietovėje duos naudos tiek šauliams, tiek mūsų sąjungininkams, tiek miesto gyventojams. Veikdami išvien, galėsime geriau pažinti vieni kitus ir pasiruošti ekstremalioms situacijoms,“ – tikisi pratybų vadovas mjr. M.Sakalauskas.

Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės informacija

V.Okulič-Kazarino nuotraukos

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra