Miesto mokyklose atsiras išmaniosios internetinės kameros
2020-09-23
Rugsėjo 22 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovams, administracijos darbuotojams bei rajono ugdymo įstaigų atstovams bendrovės “Biznio mašinų kompanija“ darbuotojai Vilius Čeledinas, Rūta Kairytė ir Daiva Viskontienė pristatė internetines kameras, skirtas vaizdo transliavimui pamokų metu.

Pristatymo metu, siekiant parinkti geriausius sprendimus Ukmergės rajono mokykloms, buvo parodytos skirtingų gamintojų kameros, buvo galimybė susipažinti su jų perduodamo vaizdo ir garso skirtumais.

„Mūsų tikslas – tokiomis išmaniomis kameromis pirmiausia aprūpinti bent jau visas miesto gimnazijas ir didžiąsias mokyklas, kad šių įrenginių pagalba vykstančias pamokas būtų galima kokybiškai transliuoti nuotoliniu būdu. Namuose dėl ligos ar kitų priežasčių priverstas būti mokinys realiu laiku dalyvautų pamokose ir matytų viską, kas vyksta jo klasėje, girdėtų visus kalbėtojus ir kt.

Išsirinkome modelį, kuris tarnaus mažiausiai dešimtmetį. Įsigydami tokias kameras, neprisirišame vien tik prie COVID-19 infekcijos ar kitų ligų, o žvelgiame ir į ateitį. Žinant, kad po metų ar kitų galime pritrūkti tam tikrų dalykų mokytojų, šios kameros leistų vienos mokyklos mokytojo vedamas pamokas transliuoti ir kitų mokyklų moksleiviams, taip užtikrinant nepertraukiamą bei kokybišką ugdymosi procesą“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Pasak jo, viso rajono ugdymo įstaigoms iš viso reikėtų 400 kamerų – tiek yra kabinetų, kuriuose vyksta pamokos. Ukmergės rajono savivaldybės administracija pradžiai planuoja įsigyti ne daugiau kaip 50 šių išmanių įrenginių ir tam dar šiais metais iš rajono biudžeto bus skirta 20 tūkstančių eurų.

Rytojaus, rugsėjo 24 dienos, Ukmergės rajono savivaldybės tarybos posėdyje bus tikslinamas š. m. vasarį patvirtintas Ukmergės rajono savivaldybės biudžeto pajamų planas, kuriame turėtų atsirasti minėtos lėšos.

Daiva Zimblienė
Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra