Ukmergės rajono nevyriausybinės organizacijos įgyvendina projektus
2020-09-18

Rugsėjo 17-ąją d. kartu su Ukmergės  rajono vietos veiklos grupės atstovėmis lankėmės  vietose, kuriose Nevyriausybinės organizacijos vykdo projektus, finansuojamus savivaldybės biudžeto lėšomis, apžiūrėjome objektus, įrengtus vykdant projektus. Aplankyta 10 NVO ir įvertinti 14 projektų veiklos rezultatai.

Ukmergės rajono Šventupės kaimo bendruomenė baigia įgyvendinti projektą „Kūrybiniai susitikimai – pamokos ir pažinimas“. Jo metu suorganizuota šiaudinių sodų vėrimo edukacija, veikia Jasiuliškių socialinės globos namų dienos centro „Ąžuolas“ keramikos ir fotografijos parodos. Šventupės dvaro lankytojus pasitinka dailininkės Valdutės Kunigelienė paroda. Šį savaitgalį šventupiečiai kviečia į renginį, skirtą poeto Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms pažymėti. Pasibaigus projektui „Graži aplinka – jaukus poilsis, turiningas laisvalaikis“, Šventupės dvaro parke atsiras poilsio suoleliai, leisiantys patogiai grožėtis Šventosios upės tėkme.

Labai nudžiugino Vidiškių miestelio bendruomenės įgyvendinto projekto „Vidiškių miestelio Šventosios upės pakrantės pritaikymas bendruomenės laisvalaikio poreikiams“, finansuoto Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos ir kofinansuoto savivaldybės biudžeto lėšomis, rezultatai. Įrengta vasaros maudymosi vieta ir pliažas Vidiškių miestelyje savo grožiu ir patogumu drąsiai gali konkuruoti su Baltijos pajūrio pakrante.

Petronių kaimo bendruomenė jau gerokai įpusėjusi dviejų projektų – „Viešosios erdvės sutvarkymas Petronių kaime“ ir „Petronių kaimo bendruomenės namų pritaikymas gyventojų poreikiams“ – įgyvendinimą. Pastatyti suoleliai lauko krepšinio aikštelės paribyje, supirktos reikalingos priemonės ir prekės projektui užbaigti, reikia sulaukti tinkamo meto želdynams ir  medeliams susodinti bei bendruomenės talkos darbams pabaigti.

III Antakalnio kaimo bendruomenėje mūsų laukė baigiamas įgyvendinti projektas „III Antakalnio kaimo viešo naudojimo patalpų pritaikymas bendruomenės poreikiams“. Bendruomenė iš projektinių lėšų atsinaujino grindų dangą bendruomenės renginiams skirtoje salėje.

Rečioniškiai visą dėmesį 2020 metais skyrė bendruomenės narių sveikatinimui ir sportui. Čia įgyvendinamas projektas „Lauko treniruoklių įrengimas“. Bendruomenė jau yra paruošusi ir sutvarkiusi erdvę, kurioje bus sumontuoti 3 lauko treniruokliai.

Ukmergės šeimų bendruomenė „Sąmoninga tėvystė“, įgyvendindama projektą „Laisvė žaisti 2-Namelis“, vaikų lauko darželio teritorijoje pastatė lavinamąją priemonę vaikams – medinį namelį-karstyklę. Gamtos apsuptyje vaikučiai turės galimybę plėsti savo pažinimo ir galimybių ribas.

Aplankėme ir trijų viešųjų įstaigų – „Klajūnas“, „Veikmergė“ ir „Skautų slėnis“ –įgyvendinamus projektus. Projektai įgyvendinami Ukmergės rajono vietos veiklos grupės  Vietos plėtros strategijos lėšomis. Prie jų įgyvendinimo prisidėjo ir Ukmergės rajono savivaldybė, skirdama biudžeto lėšų. VšĮ „Skautų slėnis“ už gautą paramą jau įsirengė nuotekų valymo sistemą bei vandens gręžinį vaikų ir jaunimo užimto stovyklų organizavimui. VšĮ „Klajūnas“ pastatė ir įrengė 16 gyvūnų narvų, iš dalies suremontavo gyvūnų maisto sandėlio patalpas. VšĮ „Veikmergė“ prie Mūšos tvenkinio įrenginėja vandens pramogų parką, tvarko aplinką ir laukia savaitgalio, šiltesnio oro ir lankytojų.

Įgyvendinami projektai nudžiugino rezultatais, o organizacijų vadovai noru veikti. Laiku ir kokybiškai įgyvendinti projektai neabejotinai džiugina ne tik vietos gyventojus, bet ir atvykstančius į rajoną svečius. Didžiuojamės turėdami šaunų ir veiklų nevyriausybinių organizacijų būrį.

 

Reda Liubomirskienė,

Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra