Antikorupcinės komisijos išvados dėl daugiabučių namų renovacijos
2020-08-28

Ukmergės rajono savivaldybės tarybos antikorupcijos komisija (toliau – Komisija) 2020 m. birželio 18 d., liepos 2 d., liepos 16 d. ir liepos 29 d. posėdžiuose nagrinėjo Ukmergės rajono savivaldybės daugiabučių namų renovacijos darbų eigą ir Deltuvos g. 10A, Ukmergėje, gyventojų skundą.

Įvertinus visas aplinkybes ir UAB „Ukmergės butų ūkis“ (toliau – UBŪ) pateiktą informaciją, Komisija konstatavo, kad renovacijos atlikimo darbai ir su jais susiję procesai yra vykdomi nepatenkinamai – darbų užbaigimas ir pridavimas vėluoja; darbai neatliekami kokybiškiausiomis medžiagomis; nevyksta sklandus (informatyvus) bendravimas su gyventojais; pastatų priežiūros, administravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) darbus organizuoja tik vienas paskirtas UBŪ darbuotojas.

Komisijoje nustatyta, kad rangos darbų sutartys su UAB „Aestas“ yra parengtos netinkamai (pvz., užsakovu yra nurodyta UAB „Aestas“, o rangovu – UBŪ).

Atsižvelgdama į tai ir vadovaudamasi Ukmergės rajono savivaldybės tarybos antikorupcijos komisijos veiklos nuostatų 26.1 papunkčiu, Komisija nusprendė UBŪ rekomenduoti:

  1. Laikytis bendrovės parengtų korupcijos prevencijos dokumentų.
  2. Nustatyti informacijos apie privačius interesus deklaravimo tvarką, reglamentuojant jos keitimą, papildymą ir atnaujinimą.
  3. Pavesti bendrovės juristui vizuoti sudaromas sutartis.
  4. Sukurti viešai prieinamas daugiabučių namų renovacijos taisykles.
  5. Paskirstyti daugiabučių namų priežiūros, administravimo ir atnaujinimo (modernizavimo) darbus vienodai visiems Pastatų administravimo skyriaus darbuotojams.
  6. Kontroliuoti UAB „Ukmergės butų ūkis“ darbuotojų etikos kodekso principų laikymąsi.
  7. Sugriežtinti sutarčių vykdymo kontrolę.

Prašoma iki 2020 m. spalio 15 d. raštu informuoti Komisiją apie rekomendacijų vykdymą ir nurodyti priimtus sprendimus.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti