Klausimai-atsakymai
2020-03-04
Atsižvelgiant į Ukmergės žinių laikraščio 2020-03-02 straipsnio turinį, kad soc. būsto plėtrai bus skirta – 345 298 Eur ir kad bus perkama dvylika 1–3 kambarių butų, noriu pasiteirauti tai kokia vieno buto vertė? 345 298 eur / 12 = 28 774.83 eur (vid. kaina) Ukmergėje 3 kambarių būtas kainuoja mažiau. Ar tai pinigų plovimas? eilinis?

Sveiki,

šiai dienai mūsų savivaldybėje būsto laukiančių asmenų yra apie 100 šeimų. Eilė pastoviai kinta, t. p. kinta ir būstų poreikis (vieno, dviejų ar trijų kambarių).

Būstai bus perkami rinkos kaina, vadovaujantis teisės aktais ir sprendimus dėl nekilnojamojo turto pirkimo priima savivaldybės taryba. Pagal būsto plotus, vietą priklausys ir kaina. Žinoma, vieno kambario butas kainuos mažiau nei trijų, todėl paprasčiausias, Jūsų atliktas veiksmas, čia netinkamas šiai situacijai įvertinti.

Šiuo metu yra rengiama dokumentacija projektinio pasiūlymo pateikimui. Bus atlikta Ukmergės rajono savivaldybėje parduodamų butų rinkos apžvalga, kurioje ir nustatyta parduodamų butų vidutinė rinkos kaina. Ši nustatyta suma įgalins savivaldybę mokėti tokią sumą, bet ne didesnę, todėl siektinas rezultatas – 12 butų gali pasikeisti. Esant galimybei – bus nupirkta daugiau butų. Šiai dienai butų pasiūla mieste yra nepakankama ir kainos yra aukštos, todėl yra grėsmė sėkmingam projekto įgyvendinimui. 

Butai bus perkami viešųjų pirkimų būdu. 

Reikšdama savo nuomonę apie pinigų plovimą, turėtumėte pateikti ir šio teiginio įrodymų. Antraip, vadovaujantis tokiais niekuo nepagrįstais jūsų teiginiais, gal apskritai tada savivaldybės gyventojams nereikia gerinti gyvenimo sąlygų?

Daiva Gladkauskienė

Turto valdymo ir apskaitos skyriaus Turto ir įmonių valdymo poskyrio vedėja

2020 03 04

Atgal