Bendruomenės sveikatos taryba rinkosi į neplanuotą posėdį
2019-11-18

Lapkričio 14-ąją posėdžiavo Ukmergės rajono savivaldybės Bendruomenės sveikatos taryba. Paprastai kartą per ketvirtį susirenkanti taryba į šį, jau trečiąjį šios kadencijos posėdį, buvo sušaukta neplanuotai. 

 

„Svarstyti įsisenėjusią temą - nusiskundimus, susijusius su Vytauto gatvėje, tarp 44-uoju ir 48-uoju numeriais pažymėtų pastatų esančiomis kavinėmis-barais paskatino šį mėnesį įvykęs Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto posėdis, kiek anksčiau šį klausimą buvo palietę ir Sveikatos ir socialinės paramos komiteto, taip pat Jaunimo reikalų tarybos nariai“, - sakė Bendruomenės sveikatos tarybos pirmininkė, Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narė  Danutė Užkurėlytė. 

Į pastarąjį posėdį Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus salėje susirinko beveik visi Bendruomenės sveikatos tarybos nariai: Ukmergės rajono savivaldybės gydytoja Dainora Šlinkšienė, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Ragelytė – Kraucevičienė, Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė Reda Liubomirskienė, vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ direktorė Rita Jakštienė, Ukmergės visuomenės sveikatos biuro direktorė Vaida Puodžiūnienė, viešosios įstaigos „Lyderių karta“ direktorė Agnė Tėvelytė-Petronienė, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Dalia Unikienė, Ukmergės švietimo pagalbos tarnybos specialioji pedagogė Daiva Karvelienė, išskyrus Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos mokytoją Saulių Grigą. 

Posėdyje taip pat dalyvavo Bendruomenės sveikatos tarybos pakviesti įvairių institucijų atstovai: Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas, Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus vedėjas Aidas Dutkus, Jaunimo reikalų koordinatorė Sandra Mackevičienė,  Teisės skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Šičkienienė, bendrovės „Ukmergės autobusų parkas“ direktorius Alfonsas Prabišas,Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas, bendruomenės pareigūnė Ingrida Dutkienė ir Veiklos skyriaus vyriausiasis tyrėjas Virgilijus Komičius. 

 

Susirinkusieji daugiausiai dėmesio skyrė pagrindiniam klausimui - įsisenėjusiai problemai dėl Vytauto gatvėje esančių dviejų kavinių-barų lankytojų, kurie neblaivūs gulinėja prie netoliese esančios autobusų stotelės ar prie pat kavinės-baro durų rūko, šlapinasi ant kampų, nuo tų žmonių sklinda nemalonus kvapas, o stotelėje autobuso laukiantys gimnazijų moksleiviai ir kiti gyventojai neretai yra užgauliojami ir yra priversti trauktis į nuošalę belaukdami autobuso. Dėl šioje viešojoje vietoje besisukiojančių neblaivių asmenų neretai kviečiami ir policijos pareigūnai. Nors parduotuvėse alkoholio įsigijimas griežtai ribojamas, šiose kavinėse-baruose jis vyksta nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro. Be to, tokie vaizdai vienoje iš pagrindinių miesto gatvių tikrai neprisideda prie patrauklaus miesto įvaizdžio kūrimo ir nėra teigiamas pavyzdys nei gimnazijų moksleiviams, nei gyventojams, nei miesto svečiams, tad neturėtų būti toleruojami.

Kadangi Ukmergės rajono savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2013 metų draudžiama rūkyti dengtuose, stogą turinčiuose miesto autobusų laukimo paviljonuose, Bendruomenės sveikatis tarybos nariai svarstė galimybę tinkamai sutvarkyti ir minėtoje vietoje esančią autobuso stotelę - įrengti dengtą laukimo paviljoną. Taip būtų ne tik patogu žmonėms laukti autobuso laukti, bet ir atsirastų galimybė bausti rūkančiuosius, kurie pažeidžia nerūkančių teises versdami juos pasyviai kvėpuoti cigarečių dūmais.

Posėdyje taip pat buvo aptarta ir galimybė riboti minėtų kavinių-barų darbo laiką, suaktyvinti policijos pareigūnų reidus suaktyvinimo, įrengti vaizdo stebėjimo kameras ar iškelti autobusų sustojimo stotelę arčiau J. Basanavičiaus gatvės.

Nuspręsta kreiptis į Ukmergės rajono savivaldybės administraciją su siūlymai įrengti stebėjimo kameras netoli autobusų sustojimo stotelės, įrengti stotelėje dengtą autobusų laukimo paviljoną arba svarstyti galimybę apie autobusų sustojimo stotelės iškėlimą.

Kitas posėdyje aptartas klausimas -  mokinių tarpe sparčiai plintantis elektroninių cigarečių rūkymas. Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas V. Kalinas išsakė nuogąstavimą apie vis labiau mokinių tarpe plintantį elektroninių cigarečių rūkymą su neaiškios kilmės medžiagomis. Kalbėta, kad trūksta tėvų, mokinių ir visos visuomenės švietimo apie elektroninių cigarečių daromą žalą sveikatai, o retsykiais pasirodanti informacija žiniasklaidoje šia tema dažnai suprantama dviprasmiškai. Taip pat kalbėta ir apie nepilnamečių mokinių rūkymą prie mokyklų esančiuose daugiabučių namų laiptinėse.

Nuspręsta aktyvinti visuomenės švietimą rūkymo prevencijos klausimais labiau įtraukiant švietimo įstaigas, Visuomenės sveikatos biurą, policiją, bendruomenės sveikatos tarybą.

Posėdžio metu bendruomenės sveikatos tarybos nariai pritarė pristatytam bendruomenės sveikatos tarybos 2020 metų darbo planui, taip pat kalbėjo kitais klausimais.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti