Naujienos Archyvas

Gruodžio 6-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje įteikti naujagimio kraiteliai lapkričio mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams. Taip pat buvo pasveikinti ir keturi spalį pasaulį išvydę naujagimiai.

Šiemet sukanka 20 metų, kai 1999-aisiais Ukmergėje įsteigta Literatūrinė Vlado Šlaito premija. Per šį dvidešimtmetį premija buvo įteikta ir iš Ukmergės krašto kilusiems, ir kitų regionų bei kitose šalyse gyvenantiems kūrėjams. Vis tik premijos priešistorė daug senesnė – Ukmergės literatūrinė premija, skirta apdovanoti geriausio literatūros kūrinio autorių, šio krašto šviesuolių iniciatyva buvo įsteigta dar 1937 metais. Nors istorijos posūkiai nutraukė premijos gyvavimą, tačiau atgimusi ji nenutrūkstamai teikiama jau du dešimtmečius taip puoselėjant kraštiečio poeto Vlado Šlaito vardą, garsinant Ukmergę, skatinat poetus už jų kūrybą.

Toliau tęsiami Vasario 16-osios gatvės ir šalia jos esančių erdvių atnaujinimo darbai. A. Smetonos, Vasario 16-osios gatvių ir skvero šalia Klaipėdos gatvės, Ukmergės mieste rekonstravimo projekto darbus vykdanti bendrovė „Ukmergės keliai“ šiomis dienomis ėmėsi medžių šalinimo darbų skvere šalia Klaipėdos gatvės. 

Gruodžio 5 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai susitiko su  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Ukmergės rajono policijos komisariato (RPK) pareigūnais ir aptarė pastarojo mėnesio aktualijas rajone, aiškinosi apie galimus iškilusių problemų sprendimo būdus, saugesnės aplinkos kūrimo galimybes.

Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) paskelbė kvietimą teikti paraiškas mažajai renovacijai. Nuo š. m. lapkričio 21 d. BETA priima paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas gruodžio 4-ąją visus rajono seniūnus, seniūnaičius ir bendruomenių pirmininkus pakvietė pasikalbėti bei padiskutuoti aktualiais klausimais.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija įgyvendina Europos regioninės plėtros fondo lėšomis finansuojamą projektą „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“.

Artėjant stebuklingam metui, kai danguje matysime rogėmis važinėjantį ir vaikučiams dovanas vežantį Kalėdų senelį, belaukdami kvepiančios eglutės su dovanomis po ja, įvairiais skanėstais nukrauto stalo nekantriai laukiame susitikimo su Kalėdų seneliu Kultūros centre. Bet pirma įžiebkime Kalėdų eglutę ir šventinėmis švieselėmis papuoškime miestą. 

Ukmergės kultūros centras pradeda jau 14-ą labdaros akciją „Baltas angelas“. Visų mūsų dėka „Balto angelo“ sparnas per visus tuos metus palytėjo ne vieną sunkiai sergantį Ukmergės vaiką ir suteikė viltį pasveikti. Šiemet vėl kviečiame susivienyti ir aukoti pinigines lėšas dešimtmečio Deivido kasdieniam gyvenimui palengvinti.

Gruodžio 3-ąją Ukmergėje paminėta Tarptautinė žmonių su negalia diena, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neįgaliųjų žmonių problemas ir jų sprendimo būdu, kurie užtikrintų efektyvią neįgaliųjų intergraciją į visuomeninį gyvenimą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai organizuoja priemonę, skirtą gruodžio 3-iąją minimai Tarptautinei žmonių su negalia dienai. Šios priemonės tikslas – atkreipti vairuotojų dėmesį, paraginti nepažeisti taisyklių ir nestatyti automobilių tose vietose, kurios pažymėtos ženklu „Neįgalusis“.

Iki atrandant antibiotikus tūkstančiai žmonių mirdavo nuo bakterijų sukeltų ligų, tokių kaip plaučių uždegimas ar pooperacinė žaizdos infekcija. Nuo tada, kai buvo atrasti ir pradėti vartoti antibiotikai, vis daugiau bakterijų, kurios iš pradžių buvo joms jautrios, tapo atsparios ir rado daug įvairių būdų pasipriešinti antibiotikams. Kadangi atsparumas didėja, o pastaraisiais metais atrandama ir rinkoje pasirodo mažai naujų antibiotikų, atsparumo antibiotikams problema dabar kelia didžiulę grėsmę visuomenės sveikatai.

Ukmergės rajono savivaldybės taryba lapkričio 27 dienos posėdyje pripažino netekusiu galios 2012 m. gegužės 7 d. Tarybos sprendimą ,,Dėl kainos už ikimokyklinio amžiaus vaikų išlaikymo paslaugas Ukmergės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir patvirtino naują, nuo 2020 metų sausio 1 dienos įsigaliosiantį „Mokesčio už ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų išlaikymo paslaugas Ukmergės rajono savivaldybės ugdymo įstaigose dydžio nustatymo tvarkos aprašą“.

Gruodžio 3 – oji Tarptautinė žmonių su negalia diena. 1983 m. buvo pradėta aktyviai supažindinti plačiąją visuomenę su neįgaliųjų žmonių problemomis ir kovoti už tai, kad tokiems žmonėms būtų suteiktos vienodos teisės, kad jiems būtų sudarytos sąlygos pritapti visuomenėje. Bemaž po dešimt metų, 1992 m. pabaigoje, Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė gruodžio 3 – ąją Tarptautine žmonių su negalia diena, kurios metu Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, organizuojami renginiai atkreipti dėmesį į neįgaliuosius, jų artimuosius, globėjus.

Saugus, patogus gyventi ir gražus miestas. Tokia Ukmergės vizija žingsnis po žingsnio, pamažu, tampa realybe, džiuginančia visus, mokančius džiaugtis, o ne niurzgėti.

Ukmergės rajono savivaldybės taryba kryptingai siekia įgyvendinti rinkiminius pažadus – leisti rajono gyventojams naudotis viešuoju transportu nemokamai – ir taip skatinti ukmergiškius palikti namuose nuosavus automobilius bei dažniau naudotis viešuoju transportu.

Nuo ateinančių metų sausio 1 dienos  likviduojami Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Petronių, Lėno ir Krikštėnų bendruomenių sveikatos punktai (BSP).

Šiandien posėdžiavo Ukmergės rajono savivaldybė taryba. Į 11-ąjį posėdį susirinko 23 iš 25 į Tarybą išrinktų politikų. Posėdyje nedalyvavo Arūnas Civilka ir Valdas Petronis.

Lapkričio 30-ąją, šeštadienį, per Lietuvą nusiris tradicinė Spalvoto meduolio diena. Spalvindami imbierinius meduolius, šventės dalyviai turės progos pabendrauti su jos savanoriais – vaikais iš globos namų. Vienas jų, Bernardas (nuotraukoje – pirmas iš dešinės), Spalvoto meduolio dienoje darbuosis jau penktus metus iš eilės.

Lapkričio 28 dieną, ketvirtadienį, 13 rajono švietimo įstaigų darbą pradės dviem valandomis vėliau – vyks Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LŠMPS) organizuojamas įspėjamasis streikas. Ukmergiškiai pedagogai jungiasi prie tuo pačiu laiku streikus rengiančių visų šalies ugdymo įstaigų, kuriose veikia LŠMPS, šiuo metu vienijanti daugiau nei 10 tūkstančių žmonių.

Ukmergės rajono savivaldybė informuoja, kad nuo 2019 metų gruodžio 9 d. priimami prašymai dėl prekybos ar paslaugų teikimo Eglutės įžiebimo renginio metu.
Renginio metu bus prekiaujama vaikams skirtomis maisto ir ne maisto prekėmis. Prekybos vietų skaičius ribotas. Dokumentus elektroniniu būdu galima teikti tik gavus patvirtinimą, kad prekybos vieta bus skirta. Pateikus dokumentus be išankstinio suderinimo, organizatoriai neįsipareigoja skirti prekybos vietos.

Ukmergės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, pagal kurią Ukmergėje bus vykdomas naujas Europos komisijos finansuojamas projektas „BRIDGE: vietos bendruomenių stiprinimas efektyviai kovai su smurtu lyties pagrindu artimoje aplinkoje“.

Vis labiau artėjantis Kalėdų laukimo metas įkvepia kilniems tikslams. Vienos Vilniuje įsikūrusios užsienio kapitalo informacinių technologijų, konsultacijų ir verslo procesų valdymo paslaugas teikiančios įmonės darbuotojai susivienijo bendram tikslui – išpildė 50-ies Ukmergės rajone gyvenančių nepasiturinčių bei vienišų senjorų norus.