Diskutavo apie elektroninių cigarečių ir narkotinių medžiagų vartojimo problemas
2019-12-13

Gruodžio 11 dieną Ukmergėje vyko paskaitų diskusijų ciklas „Elektroninių cigarečių ir narkotinių medžiagų vartojimo problemos“, kurias vedė Prevencinės veiklos konsultantas, lektorius ir policijos pareigūnas Darius Joneikis.

 

Šias paskaitas-diskusijas organizavo ir finansavo Ukmergės LIONS klubas, o jų klausėsi savivaldybės administracijos vadovai ir darbuotojai, rajono mokymo įstaigų direktoriai, policijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, socialiniai darbuotojai, moksleiviai, mokytojai, socialiniai pedagogai bei visi norintys. Viena paskaita-diskusija vyko Ukmergės rajono savivaldybėje administracijos salėje, o kita - Kultūros ir turizmo skyriaus patalpose.

Šios iniciatyvos tikslas - tobulinti prevencijos ir pagalbos psichotropinių medžiagų vartojimo problemų mažinimo priemonių įgyvendinimą savivaldybėje.

D. Joneikis jau 12 metų kartu su judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriumi įgyvendina projektus prieš žalingus įpročius.

Paskaitų – diskusijų metu jis kalbėjo apie šiuo metu tarp jaunuolių labai populiarias elektronines cigaretes, jų kilmę, rūšis, veikimo principus, prieinamumą, elektroninių cigarečių užpildus, bei cigarečių daromą žalą sveikatai. Taip pat apie tabako dūmuose esančius cheminius junginius, kurie kenksmingi sveikatai. Paprastai tai - nikotinas, įvairūs lakūs organiniai junginiai, kietosios dalelės, sunkieji metalai, įvairūs skonio, kvapo stiprikliai bei įvairios kancerogeninės medžiagos.

Taip pat lektorius supažindino su pagrindinėmis, labiausiai tarp jaunimo paplitusiomis narkotinėmis medžiagomis, jų grupėmis ir daromu poveikiu bei žala sveikatai, aiškino kaip atpažinti priklausomybę sukeliančias medžiagas pavartojusius jaunuolius, supažindino su jaunimo naudojama narkotinių medžiagų terminologija, pristatė narkotinėms medžiagoms aptikti naudojamų testų rūšis bei veikimo principus.

Diskusijų metu siekiant bendro tikslo buvo aptarta esamą situacija Ukmergėje ir kokios galėtų būti pagalbos priemonės įgyvendinant psichotropinių medžiagų vartojimo mažinimo, prevencijos priemonės, buvo svarstomi įvairūs galimi sprendimo būdai, kurie leistų efektyviau mažinti psichotropinių medžiagų vartojimą.

Edita Balžekienė

Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė

Akvilės Butkutės nuotraukos

Daugiau nuotraukų - Savivaldybės "Facebook" paskyroje

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra