Dukstynos kapinėse įrengtas vandentiekis želdynų laistymui
2020-06-05

Nuo šiol Dukstynos kapinėse artimųjų kapus lankantiems žmonėms kapaviečių priežiūra bus lengvesnė. Kapinių teritorijoje balandžio – gegužės mėnesiais įrengtas vandens gręžinys, nutiesti vandentiekio tinklai ir pastatytos trys vandens ėmimo kolonėlės tose vietose, kur stovi talpos vandeniui. Gegužės mėnesį vandentiekis buvo pravestas ir į Siesikų miestelio kapinių plėtros projekte numatytą vietą.

Bendrovė ,,Ukmergės vandenys šiuos darbus atliko Ukmergės rajono savivaldybės vadovų sprendimu, pritarus rajono savivaldybės tarybai. Savivaldybės įmonė buvo įpareigota dalį 2019 metų veiklos pelno skirti vandentiekio tinklų ir vandens gręžinio įrengimui Dukstynos kapinėse ir vandentiekio linijos pravedimui į Siesikuose esančių kapinių plėtros projekte numatytą vietą. Sprendimas priimtas atsižvelgiant į dideles kasmetines išlaidas vandens atvežimui į kapinėse esančias talpas ir jų priežiūrai, kad būtų užtikrintas jų užpildymas vandeniu.

Dukstynos kapinėse gręžiniui parinktoje vietoje bendrovė „Artva“ išgręžė 4 m3/h našumo gręžinį, bendrovės ESO parinktas rangovas privedė iki gręžinio elektros kabelį, bendrovės „Ukmergės vandenys“ specialistai sukomplektavo ir sumontavo siurblio valdymo automatikos skydą ir kitą įrangą, reikalingą stabiliam vandens tiekimui užtikrinti. Uždaru būdu, neardant dangų, buvo nutiesti vandentiekio tinklai ir pastatytos trys vandens ėmimo kolonėlės tose vietose, kur stovi talpos vandeniui.

Vandens tiekimo sistema kapinėse bus naudojama pavasario-vasaros-rudens laikotarpiu. Žiemos metu vandens tiekimas nebus vykdomas.

Informuojame gyventojus, kad vanduo Dukstynos kapinėse skirtas tik želdynų laistymui, todėl čia nebus montuojami vandens gerinimo įrenginiai bei vykdoma vandens kokybės programinė priežiūra, kaip tai numato Lietuvos higienos normoje HN 24:2017 tiekiant geriamąjį vandenį. Kad kapinėse įrengto gręžinio vanduo nėra geriamas, apie tai informuoja ir šalia vandens kolonėlių pastatytos informacinės lentelės.

 

UAB "Ukmergės vandenys" informacija 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra