Informacija apie išmokas vaikams
2019-01-17

Nuo 2019 m. sausio 1 d. įsigaliojo Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtinta, kad kiekvienam vaikui nuo š. m. sausio 1 d. didėja universalios išmokos vaikui dydis iki 50,16 Eur, o neįgaliam vaikui – iki 69,92 Eur per mėnesį.

Asmenims, kuriems jau yra paskirta išmoka vaikui, nuo š. m. sausio 1 d. iš naujo teikti naujų prašymų dėl universalios išmokos vaikui skyrimo nereikia. Išmoka neįgaliems vaikams bus paskirta vaiko neįgalumo laikotarpiui.

Informuojame, kad keičiasi ir papildomos išmokos vaikui dydis. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms vieną ar du vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP (t. y. 183 Eur), o šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms tris ar daugiau vaikų, nevertinant šeimos gaunamų pajamų, mokama nuo vaiko gimimo dienos iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai, po 20,14 Eur per mėnesį.

Šeimoms, kurios augina vieną ar du vaikus, išmoka vaikui skiriama ne ilgesniam kaip 12 mėnesių laikotarpiui, todėl pasibaigus išmokos skyrimo laikotarpiui reikia kreiptis į seniūnijose dirbančius socialinio darbo organizatorius ir užpildyti prašymą dėl išmokos pratęsimo arba tai  atlikti elektroniniu būdu per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt.

Socialinės paramos skyrius

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra