Įstaigų ir įmonių darbas karantino metu
2020-03-16
Seimo kanceliarija
Stabdomas tiesioginis asmenų aptarnavimas. Prašymai ir dokumentai priimami el. paštu, paštu, per E. pristatymo sistemą (epristatymas.post.lt), asmenys konsultuojami telefonu (8 5)  239 6060. Seimo lankytojų centras nepriims lankytojų grupių ir pavienių asmenų.
 
Valstybinė mokesčių inspekcija
Valstybinė mokesčių inspekcija dviems savaitėms visas paslaugas mokesčių mokėtojams teiks tik nuotoliniu būduKonsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali gauti paskambinę 1882 ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI. Skelbiamas papildomas konsultantų telefonų sąrašas gyventojams ir įmonėms. Jį galima rasti VMI interneto svetainėje.
 
„Sodra“
„Sodra“ neaptarnaus gyventojų visuose skyriuose ir ragina naudotis paslaugomis internetu www.sodra.lt/gyventojui bei konsultuotis telefonu 1883.
 
Registrų centras
Paslaugomis kviečiama naudotis elektroniniais kanalais. Visiškai uždaroma 40 padalinių, likę 10 dirbs labai ribotai. Padaliniuose (gyvai) klientai aptarnaujami tik neatidėliotinais, išimtinais atvejais ir tik užsiregistravus iš anksto telefonu.
 
„Regitra“
Asmenys fiziškai nebus aptarnaujami. Dėl šios priežasties atšaukiami visi iš anksto suplanuoti klientų vizitai padaliniuose. Taip pat nevyks ir teorijos bei praktikos egzaminai. 

Šiuo laikotarpiu klientai kviečiami reikiamas paslaugas atlikti tiesiog iš savo namų.

 
Notarų biurai
Esant karantinui notarų biurai nedirbs, nebus atliekami jokie notariniai veiksmai. Tačiau su notarais bus galima susisiekti telefonu ar elektroniniu paštu.
 
„Ignitis grupė“
„Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai neveiks. Gyventojai užduoti rūpimus klausimus klientų aptarnavimo specialistams kviečiami telefonu, elektroniniu paštu arba naudojantis e.ignitis.lt savitarnos platforma. „Ignitis grupė“ savitarnos svetainėje „e.ignitis.lt“ laikinai panaikino aptarnavimo mokesčius už visas įmokas. „e.ignitis.lt“ platformoje galima atsiskaityti už daugiau nei 250 skirtingų tiekėjų paslaugas – elektrą, dujas, vandenį, šilumą, būsto administravimą, ryšio paslaugas, atliekų išvežimą, apsaugos paslaugas ir kita.
 
Vilniaus šilumos tinklai
Klientų aptarnavimo centras uždaromas – klientai bus aptarnaujami tik nuotoliniais kanalais – telefonu, el. paštu, internetu.
 
Bankai
  • SEB bankas: Klientų aptarnavimo skyriai laikinai bus uždaryti, tačiau didžioji dalis jų priims klientus, iš anksto užsiregistravusius dėl būtinų paslaugų, kurių nėra galimybės suteikti nuotoliniu būdu.
  • Šiaulių bankas:  Klientams rekomenduojame, esant galimybei, rinktis elektroninius klientų aptarnavimo kanalus: kasdienes operacijas atlikti per el. bankininkystę, esant klausimams skambinti į klientų aptarnavimo centrą, norint atlikti grynųjų pinigų operacijas – rinktis bankomatų paslaugą.
  • „Swedbank“Klientai raginami vengti apsilankymų banko padaliniuose. Daugumą banko paslaugų galima gauti patogiai skaitmeninėmis priemonėmis nepaliekant savo namų. Jeigu klientas negali išvengti atvykimo į padalinį, rekomenduojama iš anksto rezervuoti susitikimo laiką.
  • „Luminor“Visi skyriai veikia įprastai. Klientai raginami rečiau lankytis skyriuose, nes didelė dalis paslaugų ir produktų gali būti įsigyjami nuotoliniu būdu.
  • „Citadele“banko skyriai Vilniuje (K. Kalinausko g. 13), Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje klientus aptarnaus įprastu laiku, tačiau tik užsiregistravus iš anksto telefonu. Klientai bus aptarnaujami tik pirmo būtinumo ir skubiais klausimais. Grynųjų pinigų operacijos neteikiamos. Skyriai, įsikūrę prekybos centruose „Akropolis“ Vilniuje ir Šiauliuose, skyrius Alytuje karantino laikotarpiu nedirbs. Finansiniai klausimai bus sprendžiami nuotoliniu būdu, interneto banke, mobiliojoje programėlėje ar susisiekus telefonu.
 
„Tele2“
Mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ laikinai apriboja savo salonų veiklą aptarnaujant klientus gyvai ir pereina prie elektroninės prekybos.
 
„Bitė Lietuva“
„Bitė Lietuva“ klientus aptarnaus internete ir telefonu. Uždaromi visi bendrovės klientų aptarnavimo salonai.
 
„Telia Lietuva“
Salonai nedirbs, visas paslaugas ir prekes klientai gali užsisakyti internetu, visi pristatymai nemokami. Inžinieriai dirba be sustojimo diegdami paslaugas bei šalindami gedimus. Savo turimas paslaugas klientai gali valdyti savitarnoje.
 
Lietuvos paštas
Šiuo metu visos paslaugos teikiamos įprastai. Bet neatmetama galimybė, kad greitu metu gali būti veiklos pasikeitimų. Korespondencijos siuntos, siuntiniai, leidiniai, prenumerata, pensijos bei išmokos gyventojams pristatomi. Kritiniais atvejais, jeigu klientai būtų izoliuoti namuose, prašoma gyventojų sąmoningumo neįsileidžiant ir apie savo situaciją už uždarų durų informuojant laiškininkus, kurjerius, pensijų ar pašalpų pristatytojus, tokiu būdu nesukeliant pavojaus užsikrėsti. Dabartiniais duomenimis, Lietuvos paštas siunčia siuntas į visas šalis, išskyrus Mongoliją. Dėl pašto logistikos sutrikimų galimas pašto siuntų vėlavimas į Kiniją, Italiją ir JAV.
 
„Omniva LT“
Visos privačių klientų siuntos, kurios turėjo būti pristatomos konkrečiu adresu, nukreipiamos į artimiausią nurodytam adresui laisvą paštomatą. Tarptautinių siuntų pristatymas į Lietuvą ir už Lietuvos ribų vykdomas įprastai, tačiau galimi siuntų vėlavimai dėl susidariusių eilių pasienyje ir sustiprintos kontrolės.
 
Konstitucinis Teismas
Piliečiai bus aptarnaujami tik nuotoliniu būdu. Pateikti individualius konstitucinius skundus ar kreiptis dėl papildomos informacijos bus galima tik paštu, elektroninių ryšių priemonėmis ir telefonu.

Individualus konstitucinis skundas, pateikiamas elektronine forma, turi būti pasirašytas jį teikiančio asmens ar jo atstovo kvalifikuotu elektroniniu parašu.

 
Teismai
Rekomenduojama pagal galimybes visose žodinio proceso tvarka nagrinėjamose bylose teismo posėdžius organizuoti naudojant nuotolinio vaizdo priemones, o negalint tokiu būdu organizuoti bylų nagrinėjimo – atidėti visus 14-os dienų laikotarpiu, išskyrus tuos atvejus, kai tai susiję su būtinų proceso veiksmų atlikimu nagrinėjamose bylose. Esant būtinybei organizuoti teismo posėdžius žodinio proceso tvarka, pagal galimybes užtikrinti, kad tarp proceso dalyvių ir kitų byloje dalyvaujančių asmenų būtų ne mažesnis nei 2 m atstumas, o posėdyje dalyvautų tik būtini asmenys.
 
Lietuvos bankas
Lietuvos bankas uždaro grynųjų pinigų kasas Vilniuje ir Kaune, taip pat banke nebus priimami ir aptarnaujami gyventojai. Gyventojų skundus ir prašymus Lietuvos bankui prašoma teikti elektroniniu būdu, dėl jų ir kitais rūpimais klausimais kreiptis nemokamu telefonu +370 800 50500.
 
Valstybinė darbo inspekcija 
Darbo ginčų komisijos posėdžiai ir ginčų nagrinėjimas organizuojamas bei vykdomas rašytinio proceso tvarka, esant galimybei nekviečiant šalių, jų atstovų, kitų proceso dalyvių į posėdžius. Įteikti kvietimai atvykti į darbo ginčų komisijų posėdžius atšaukiami. Taip pat laikinai stabdomas asmenų atestavimas Darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais.
 
Užimtumo tarnyba
Laikinai stabdomas gyvas asmenų aptarnavimas Užimtumo tarnybos klientų aptarnavimo skyriuose. Gyventojai visuose klientų aptarnavimo skyriuose bus aptarnaujami nuotoliniu būdu.

Atšaukiami visi renginiai grupėms klientų aptarnavimo skyriuose. Pagal poreikį darbo ieškantiems asmenims ir darbdaviams jie bus organizuojami nuotoliniu būdu.

 
Kredito unijos
Padaliniai neuždaromi, bet trumpinamas jų darbo laikas. Finansinius reikalus kredito unijos siūlo tvarkyti nuotoliniu būdu: kasdienes operacijas atlikti naudojantis el.bankininkystės sistema i-Unija, naudotis bankomatų paslaugomis, o jei reikalinga konsultacija – prieš vykstant į klientų aptarnavimo skyrių, su jame dirbančiais specialistais susisiekti telefonu arba el. paštu.
 
Lietuvos verslo paramos agentūra
Agentūros darbuotojai dirba nuotoliniu būdu nuo pirmadienio, kovo 16 dienos, iki atskiro pranešimo. 
Esant jau numatytiems susitikimams, LVPA darbuotojai susisiekia su klientais ir kitais asmenimis, pasiūlydami kitą susitikimo formatą arba laiką.
 
Antstoliai
Šiuo laikotarpiu asmenys su antstoliais galės bendrauti tik nuotoliniu būdu: telefonu ar elektroniniu paštu.
 
Techninės apžiūros įmonės
Techninės apžiūros (TA) įmonės dirbs. Rekomenduojama transporto priemonės patikrą atlikti nedalyvaujant vairuotojui, t. y. atvykusiems į TA stotį patariama tiesiog perduoti automobilio raktelius ir reikiamus dokumentus kontrolieriui, o patiems palaukti rezultatų lauke (jei oro sąlygos leidžia tai daryti), klientų laukimo patalpose arba prie išvažiavimo iš apžiūros pastato vartų.
 
Santuokų rūmai
Karantino metu registruojant santuoką bus ribojamas dalyvaujančių ceremonijoje asmenų skaičius. Joje galės dalyvauti 5 asmenys (įskaitant jaunavedžius bei liudytojus). Šios ceremonijos vyks laikantis būtinų saugumo priemonių, patalpos bus vėdinamos ir dezinfekuojamos. Tarp ceremonijų bus daromos didesnės pertraukos.
 
Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka
Atšaukia visus renginius savo patalpose ir laikinai stabdo lankytojų aptarnavimą bei dalies paslaugų teikimą. Jei turite negrąžintų knygų, galite prasitęsti knygų skolinimąsi bibliotekos elektroniniame kataloge. Jei gavote elektroninį laišką apie artėjantį knygos grąžinimo terminą, prasitęskite paspausdami laiške esančią nuorodą. Jei jau išnaudojote visas galimybes – nieko baisaus: delspinigiai nebus skaičiuojami.
 
Valstybinė ligonių kasa
Ligonių kasos gyventojus aptarnaus nuotoliniu būdu.
 
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai
Verslui paslaugos (force majeure pažymų išdavimas, konsultacijos ir kt.) teikiamos ir nuotoliniu būdu, tačiau ekspertai būtinas paslaugas teiks bei dokumentus, pvz., prekių kilmės sertifikatus, išduos vietoje. Kiti renginiai, misijos, parodos, kontaktų sesijos ir pan. atšaukiami iki atskiro pranešimo.

Apribojimai taikomi nuo kovo 16 d. 00.00 val. iki kovo 30 d. 24.00 val., po to jie gali būti pratęsti.
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra