Santuokos ceremonijai renkasi ir muziejų, ir piliakalnį

Ukmergėje besituokiantys jaunavedžiai tampa išradingesni ir vis dažniau renkasi neįprastas santuokos įregistravimo vietas. Jei prieš devynis metus, 2010-aisiais, tokių santuokų buvo tik 6, tai vien per šių metų dešimt mėnesių jų skaičius išaugo trigubai – iki 25. Poros tuokiasi dvaruose, pilyse, kaimo turizmo sodybose, o originaliausi – miške, parke, prie ežero, muziejuje, o pastaruoju metu ir ant Ukmergės miesto piliakalnio.

2019-ieji – Vietovardžių metai

„Žemė prašo nepamiršti vardų: mūsų mirusių kaimų knyga“

Kultūros ministerijoje vykusiame  Vietovardžių metams skirtame renginyje daug emocijų sukėlė Vilniaus universiteto dr. doc. Filomenos Kavoliutės pranešimas.

Ieškomi mobiliosios komandos specialistai

Norinčius kandidatuoti, prašome el.paštu atrankos@vaikoteises.lt pateikti gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, nurodant, į kokį teritorinį skyrių ir kokias pareigas pretenduojama (pvz.: pretenduojama į specialisto (psichologo) pareigas, Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (Varėnoje) arba į specialisto (socialinio darbuotojo) pareigas, Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyrius (Šakiuose))

Darius Varnas: „Darysime viską, kad būtų sukurtas patrauklaus miesto įvaizdis“

Nuo šių metų birželio 4 dienos Ukmergės rajono savivaldybės administracijai vadovauja Darius Varnas, UAB „Bikuvos prekyba“ padalinio vadovo pareigas išmainęs į aukštą politinio pasitikėjimo postą. Paprastai kiekvienam žmogui yra duodama šimtas dienų naujame poste susipažinti su situacija, įsigilinti į problemas. Jei skaičiuotume visas kalendorines dienas, dabartiniam Savivaldybės administracijos direktoriui tas šimtadienis jau buvo rugsėjo 11-ąją, tačiau jei imtume vien tik darbo dienas, šimtas jų sueis netrukus, spalio 23 dieną. Taigi, kaip D. Varnas vertina šią naują patirtį, ar tas laikotarpis praėjo netuščiai?

Minėjome Vietovardžių metus

Spalio 11 d. Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje vyko ministerijos ir Valstybinės kalbos inspekcijos Vietovardžių metams skirtas renginys, kuriame dalyvavo savivaldybių kalbos tvarkytojai.

Jau šį penktadienį startuoja „Maisto banko“ akcija

Artėjant šaltajam metų laikotarpiui, šimtai socialinių organizacijų rengiasi pasirūpinti,kad skurdžiai gyvenančių žmonių stalas neliktų tuščias. Spalio 25-26 dienomis labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“ kviečia šalies gyventojus dalyvauti didžiausiame labdaros vajuje - „Maisto banko“ akcijoje, kuri Lietuvoje rengiama jau dvidešimt aštuntąjį kartą.

Tarptautinio bendradarbiavimo projekto „KAIROS“ įgyvendinimas prasidėjo

Ukmergės rajono savivaldybė kaip partneris dalyvauja dalinai iš Europos Sąjungos regioninės plėtros programos URBACT III 2014-2020 finansuojamame tarptautiniame projekte „KAIROS: Kultūros paveldas – galimybė darniai miesto plėtrai ir socialiniam vystymuisi“. Projekte dalyvauja 8 miestai iš įvairių Europos Sąjungos šalių, vedantysis partneris – Mulos miestas, Ispanija. 2019-07-29 gautas finansavimas I projekto fazei, kurios trukmė 6 mėn. Šiuo etapu bus atlikta miesto problematikos analizė, pasirengta II fazės įgyvendinimui, kurios metu bus parengtas senamiesčio vystymo veiksmų planas. II projekto fazės trukmė – 24 mėn., bendra projekto trukmė - 30 mėn.

Įspėja: šiems gyventojams būtina baigti protezuotis dantis iki metų pabaigos

Vilniaus teritorinė ligonių kasa (Vilniaus TLK) gyventojams primena, kad, gavus kvietimą protezuotis dantis, tai reikia atlikti per 3 metus. Tad tiems asmenims, kuriems iki 2016-ųjų pabaigos atėjo eilė gauti kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas, būtina dar šiemet baigti pradėtą dantų protezavimą, kad netektų savo eilės laukti iš naujo.

Šešuolių seniūnija kviečia į rudenėlio šventę
Tomo Tereko fotokoliažų paroda „Vilkamirgės“ galerijoje

Jau dešimt metų tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius“ vyksta pirmą birželio savaitgalį Litexpo parodų centre Vilniuje. Tai yra vienas iš didžiausių kasmetinių įvykių Lietuvos meno pasaulyje. Neabejotinai didžiausia apimtimi ir turiniu Lietuvoje, mugė turi ambicijų būti reikšmingu įvykiu Baltijos regione. Kasmet „ArtVilnius“ aplanko virš 20 tūkst. lankytojų, mugėje dalyvauja apie 60 meno galerijų iš 15 šalių (Belgija, Vokietija, Estija, Latvija, Lenkija, Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Olandija, Rusija, Italija, Prancūzija). Mugę plačiai nušviečia LRT, pagrindinės Lietuvos žiniasklaidos priemonės, užsienio kultūrinė spauda.

Daugiau naujienų