Komisija įvertino prasidėjusią koronaviruso pandemiją
2020-03-22

Norime visus rajono gyventojus informuoti, jog Ukmergės rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija (ESK) dirba nepertraukiamai, be poilsio valandų ir jos nariai į nuotoliniu būdu rengiamus pasitarimus prie savo kompiuterių susirenka po keletą kartų per dieną.

 

Šiandien posėdžiavusi ESK įvertino prasidėjusio koronaviruso pandemijos skaudžius įvykius, susidėliojo ateinančio laikotarpio prioritetus, parengė schemas ir modelius, kaip veiktume įvairiais atvejais ir priėmė svarbius sprendimus.

PRANEŠAME, KAD: 

☑️Visą parą budi už koronaviruso situacijos valdymą atsakingi žmonės.

☑️Ukmergės ligoninės ir Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre dirbantys visi medikai bei personalo darbuotojai yra aprūpinti apsaugos priemonėmis. Šių įstaigų darbas vyksta, būtinosios paslaugos teikiamos.

☑️Didėjant tikslių viruso diagnostikos testų poreikiui, užsakyti greitieji koronaviruso nustatymo testai bei dar papildomas kiekis apsaugos priemonių.

☑️☑️Su Vyriausybe ir Sveikatos apsaugos ministerija tariamasi dėl mobiliosios koronaviruso tyrimų stotelės įrengimo Ukmergėje.

☑️Savivaldybė suteikia laikinas saviizoliacijai skirtas gyvenamąsias patalpas tiems, kurie neturi galimybės saviizoliuotis namuose. Numatyta jų plėtra didesnės pandemijos rajone atveju.

☑️Užtikrintos būtinosios paslaugos pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

☑️Susidėliojo maisto tiekimo į namus grandinė. Savo paslaugas pasiūlė Ukmergės vartotojų kooperatyvas.

☑️Visos rajono ugdymo įstaigos kūrybiškai ruošiasi nuotoliniam mokymuisi.

☑️Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu bendrovė „Ukmergės butų ūkis“ nuo kovo 20 dienos pradėjo visų (be išimties) mieste ir rajone esančių daugiabučių laiptinių dezinfekavimą. Darbus planuojama pabaigti per kitą savaitę.

☑️Dezinfekuojamas viešasis transportas.

☑️Rajono policijos komisariatas įpareigotas kontroliuoti, kaip gyventojai laikosi karantino sąlygų, palaikyti rajone viešąją tvarką, užtikrinti eismo reguliavimą ir saugumą, žmonių ir turto apsaugą.

☑️Visų rajone veikiančių įmonių ir įstaigų (tiek biudžetinių, tiek privačių) vadovams nurodyta užtikrinti savo darbuotojų aprūpinimą saugos ir dezinfekavimo priemonėmis, taip pat paraginti ten, kur įmanoma organizuoti darbą nuotoliniu būdu, o kur neįmanoma - atlikti tik būtinuosius darbus, tartis su darbuotojais dėl atostogų suteikimo ar forminti prastovas.

☑️Savivaldybės administracija ir jai pavaldžios įstaigos jau prisitaikė ir sėkmingai dirba nuotoliniu būdu.

Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas, įvertinęs situaciją ir rajono pasirengimą, sako, kad esamomis sąlygomis padaryta viskas, ką buvo galima padaryti. Visos tarnybos pasiruošusios ir įvykdė visus Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų centro nurodymus.

„Sunku prognozuoti pandemijos mąstą konkrečiai Ukmergės rajone, ir ruošiamasi blogiausiam scenarijui, bet visi norime, kad jis neįvyktų ir tikime, kad jis neįvyks. Viskas priklausys nuo mūsų visų elgesio“, - sakė D. Varnas


LABAI PRAŠOME: BŪKITE PILIETIŠKI – LIKITE NAMUOSE!

 

 

 

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra