Konferencijoje dėmesys skirtas kurtiesiems ir jų problemoms
2020-03-03

Kas yra kurčias žmogus? Kokia jo tapatybė? Kaip su juo turėtume bendrauti, kaip į jį kreiptis, kaip suteikti jam vienokią ar kitokią paslaugą, kur kreiptis, jei prireikė gestų kalbos vertėjo? Į šiuos ir dar daugybę kitų klausimų buvo atsakyta šiandien Ukmergėje vykusioje konferencijoje „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“.

 

Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos organizuotame renginyje, kuris vyko Vlado Šlaito viešosios bibliotekos salėje, dalyvavo rajono seniūnai, socialiniai darbuotojai ir socialinių darbuotojų padėjėjai, bendruomenių centrų pirmininkai, švietimo įstaigų atstovai, kultūros centrų atstovai, bibliotekininkai, gydymo įstaigų atstovai, policijos atstovai, NVO atstovai, kurčiųjų bendruomenės nariai ir kt.

Susirinkusiuosius pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės mero pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, o organizacinius klausimus padėjo išspręsti savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė.

„Šis projektas vykdomas nuo 2014 metų. Per tą laiką aplankyta daug savivaldybių. Tokios konferencijos labai sustiprina bendrystę ir paslaugų teikimas iš tiesų tampa kokybiškesnis.

Lietuvos klausos negalia yra mažiausiai pastebima. Beveik 4-6 proc. visų šalies neįgaliųjų turi šią negalią. Tam tikrų iššūkių ir problemų, su kuriomis susiduria klausos negalią turintys žmonės, yra išties nemažai. Tai ir įsidarbinimo problemos, tarpusavio bendravimo, klausimai ir kt.“, - kalbėjo konferencijos globėja Lietuvos Respublikos Seimo narė Raminta Popovienė

Daugiau nei dvi valandas užtrukusiame renginyje pranešimus skaitė Lietuvos kurčiųjų draugijos nariai Arūnas Bražinskas, Vytautas Valiauga ir Kęstutis Vaišnora bei Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos atstovai: Ramunė Leonavičienė ir Mantas Radavičius.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra