Lietuvos 100-mečio ąžuolyne pasodintas miškininkų vienybės ąžuoliukas
2019-09-09

Rugsėjo 6 dieną Ukmergės rajono savivaldybės vadovai: meras Rolandas Janickas, jo pavaduotoja Agnė Balčiūnienė, administracijos direktorius Darius Varnas apsilankė Ukmergės rajono Lyduokių seniūnijos Slabados kaime surengtoje specializuotos miškų ir medienos pramonės galimybių parodoje-festivalyje „Miškai: inovacijos ir tradicijos“.

Miškininkų vienybei bei Lietuvos urėdijų įsteigimo 100-mečio jubiliejui, taip pat ir artėjančiai Miškininko dienai skirtą parodą organizavo tinklalapis www.miskininkas.eu kartu su bendrove „Nosted&“, Miško darbų rangovų asociacija, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Lietuvos žemės ir miško savininkų asociacija, Ukmergės rajono savivaldybe, žurnalu „Mūsų girios“, LRT, Delfi, UAB „Visi miškai“ ir kt.

Paroda-festivalis rugsėjo 6-7 dienomis vyko Siesarties upės slėnyje, šalia apie 500 metų menančio galiūno – gamtos paminklo Felinkos ąžuolo ir Lietuvos 100-mečio ąžuolyno, ukmergiškių Audronės ir Algirdo Augūnų valdose.

Suvalkiečio Leonardo iš laidos „Dviračio žinios“ (įkūnijo aktorius Giedrius Arbačiauskas) vedamo renginio dalyvius bei svečius sveikino miškininkas, Seimo narys Kęstutis Bacvinka, aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė, europarlamentaras Juozas Olekas, Valstybinių miškų urėdijos valdybos pirmininkė Ina Bikuvienė bei kiti, o Ukmergės rajono meras Rolandas Janickas pasidžiaugė, kad po kelerių metų pertraukos tokio masto miškininkystės paroda ir mokomieji seminarai vėl vyksta po Ukmergės rajono dangumi ir dar tokioje išskirtinėje vietoje. Parodos dalyviams sveikinimą atsiuntė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti aukšti pareigūnai.

Po gražių kalbų ir pučiamųjų orkestro maršų gausus būrys parodos dalyvių su trispalve ir nusipelniusiais ilgamečiais šio krašto miškininkais, buvusiais ir esamais Ukmergės miškų urėdijos vadovais: Antanu Hofmanu, Kaziu Grybausku, Vigantu Kraujaliu ir Virginijumi Šalčiūnu patraukė į 100-mečio ąžuolyną, kur pasodino dar vieną medelį, skirtą visų Lietuvos miškininkų vienybei ir sugiedojo Tautišką giesmę.

Parodoje-festivalyje “Miškai: inovacijos ir tradicijos” pademonstruota naujausia garsių pasaulio firminių ženklų miškininkystės technika – miškovežiai, miško kirtimo ir kitos mašinos, įvairūs įrengimai, kuriems detales ar įrangą gamina ir Lietuvos gamintojai, taip pat serviso paslaugos, kiti su miškininkystės sektoriumi susiję dalykai. Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos mokslininkai ir gamtininkai skaitė pranešimus, organizavo diskusijas, parodos dalyviai taip pat galėjo pasižvalgyti po Lietuvos medžiotojų trofėjų parodą, rungtis protmūšyje ir kt.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra