Likviduojami trys bendruomenių sveikatos punktai
2019-11-29

Nuo ateinančių metų sausio 1 dienos  likviduojami Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Petronių, Lėno ir Krikštėnų bendruomenių sveikatos punktai (BSP).

 

Tokį sprendimą priėmė Ukmergės rajono savivaldybės taryba lapkričio 27 dieną įvykusiame posėdyje.

Šis žingsnis žengtas atsižvelgiant į Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausiosios gydytojos prašymą bei Savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus atliktoje audito ataskaitoje pateiktas rekomendacijas optimizuoti sveikatos priežiūros paslaugų tinklą kaimiškose vietovėse, taip pat įvertinus situaciją ir bendruomenėms pritarus.

Šie klausimai net du kartus (š. m. rugsėjo 17-ąją ir spalio 8- ąją) buvo svarstyti Ukmergės PSPC Gydymo taryboje bei Slaugos taryboje (spalio 8 d.).

O Ukmergės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės paramos komitete siūlyta svarstyti galimybę keisti paslaugų organizavimo formą, nutraukti stacionarių paslaugų teikimą Petronių, Lėno ir Krikštėnų BSP ir teikti toliau mobilias sveikatos priežiūros paslaugas gyventojams.

Vadovaujantis atitinkama medicinos norma, BSP turėtų aptarnauti 800–1 500 asmenų. O Petronių BSP aptarnaujamoje teritorijoje, praėjusių metų duomenimis, gyveno 376, Lėno – 300, Krikštėnų – 374 gyventojai.

Taigi, šių BSP veikla šiuo metu yra nuostolinga. Vidutiniškai kiekvienas kaimiškosios vietovės gyventojas per metus punkto paslaugomis naudojosi tik 0,5 karto.

Be to, BSP dirbančios slaugytojos nepatenkina pacientų poreikių susirgus. Pagal nustatytus reikalavimus bendrosios praktikos slaugytojos negali diagnozuoti susirgimo ir paskirti reikalingo gydymo. Šios funkcijos priskirtos šeimos, vaikų gydytojo kompetencijoms. Po vizito BSP ligonis vis vien turi vykti į įstaigą, kurioje yra prisirašęs.

Minėtose teritorijose gyvenantiems gyventojams jau šiuo metu yra teikiamos mobilios sveikatos priežiūros paslaugos namuose. Paslaugos gyventojų namuose – kraujo tyrimų paėmimas, vaistų leidimas į raumenis ir į veną, slaugomų pacientų priežiūra, pragulų profilaktika ir t. t.

Šiuo metu Ukmergės rajone iš viso yra 16 veikiančių BSP. Iš jų tik vienas BSP atitinka reikalavimus – aptarnauja 800-1500 asmenų bendruomenę.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra