Mažais žingsniais artėjama prie nemokamų kelionių miesto autobusais
2019-11-29

Ukmergės rajono savivaldybės taryba kryptingai siekia įgyvendinti rinkiminius pažadus – leisti rajono gyventojams naudotis viešuoju transportu nemokamai – ir taip skatinti ukmergiškius palikti namuose nuosavus automobilius bei dažniau naudotis viešuoju transportu.

Lapkričio 27 dienos Tarybos posėdyje, atsižvelgiant į Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prašymą, nuspręsta nuo 2020 metų sausio 1 dienos asmenims, sergantiems onkologinėmis ligomis ir turintiems Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (toliau – POLA) kortelę, suteikti teisę su 80 procentų nuolaida įsigyti terminuotą vardinį važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais bei vienkartinį važiavimo vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietą. Šios nuolaidos galios tik asmenims, pateikusiems POLA kortelę (kortelės pavyzdys pateikiamas) kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu. Savivaldybės turimais duomenimis, POLA kortelių turėtojų Ukmergės rajone yra apie 200.

Taip pat šį mėnesį, nuo lapkričio 26 dienos, UAB „Ukmergės autobusų parkas“ darbo dienomis pratęsė miesto autobusų maršrutus Nr. 2 ir Nr. 4 iki įmonės „Paina ir Ko“, taip pat pridėjo du papildomus maršruto Nr. 3 važiavimo laikus. Tai padaryta atsižvelgiant į Ukmergės rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos ir Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pastabas.

Kiek anksčiau, to paties komiteto ir jo pirmininko Andriaus Kalesniko iniciatyva, rugpjūčio mėnesį įvykusiame neeiliniame Tarybos posėdyje buvo pritarta tam, kad nuo š. m. rugsėjo 1-osios rajono savivaldybės švietimo įstaigų pedagoginiai darbuotojai vietiniu (miesto) viešuoju transportu (autobusais) galės važiuoti su 80 procentų nuolaida. Nuolaida terminuotam vardiniam važiavimo vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais bilietui su 80 procentų nuolaida galioja tik pateikus galiojantį Lietuvos Respublikos mokytojo pažymėjimą arba Tarptautinį pedagogo pažymėjimą ITIC.

Keleivio bilietas miesto maršrutais dabar kainuoja 55 centus, mėnesinį bilietą kalendorinėmis dienomis galima įsigyti už 23 eurus, o tik darbo dienomis – už 17 eurų.

Su lengvatomis susijusias bendrovės „Ukmergės autobusų parkas“ išlaidas savivaldybė kompensuos iš savo biudžeto.

Kelionės nuolaidas pedagogams bei miesto autobusų maršrutų pratęsimą bei jų papildymą naujais važiavimo laikais inicijavo rajono savivaldybės Tarybos Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas. Jo pirmininkas A. Kalesnikas konstatuoja:

„Šiai dienai leisti visiems rajono gyventojams naudotis viešuoju transportu nemokamai kol kas nėra galimybių. Tai būtų nepakeliama rajono biudžetui.

Bet ši siekiamybė išlieka ir jau yra padaryti tam tikri žingsniai. Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komitetas jau svarstė galimybę dėl nemokamo ar iš dalies mokamo moksleivių pavežėjimo mieste kursuojančiais autobusais. Gruodžio mėnesį Tarybai bus teikiamas sprendimo projektas“.

„Jei būčiau žinojęs, kad rajono biudžetas turi tokį įsiskolinimą, rinkiminės kampanijos metu gal būčiau ir nekalbėjęs apie ukmergiškių keliones Ukmergės miesto autobusais be bilieto. Bet, manau, kad visų mūsų bendromis pastangomis, tikrai tai galima įgyvendinti“, – minėto Tarybos posėdžio metu pabrėžė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra