Miesto centre šalinami tik projekto sprendinių įrengimui trukdantys medžiai
2019-11-15

Žaliojo miesto rūbo tema vis labiau jaudina ukmergiškius. Ypač jautriai žmonės reaguoja į šiomis dienomis Ukmergės miesto centre – Kęstučio aikštėje ir Draugystės skvere retinamus medžius.

Informuojame, kad prasidėjo paruošiamieji projekto „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas, I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“ darbai ir kertami tik šio projekto sprendinių įrengimui trukdantys medžiai.

Kęstučio aikštėje ir prie gatvės bus pašalinti tik 7 (uosis, kaštonas ir mažalapės liepos), o visi kiti - 33 lieka augti, o Draugystės gatvės skvere neliks 6 (miškinės kriaušės ir mažalapių liepų), o lieka augti 10 medžių. Šiuo projektu numatyta atsodinti 16 medžių – mažalapių liepų. Po 8 Kęstučio aikštėje ir Draugystės skvere. Taigi, minėtose vietose nukirtus 13 medžių, tarp kurių, beje, nemažai yra pažeistų puvinio, jų vietoje bus atsodinta net 3 daugiau.

Prieš gaunant leidimą kirsti minėtus medžius, Ukmergės rajono savivaldybės administracija du kartus – š. m. gegužės 2-ąją ir spalio 24 dieną - kvietė visuomenę į viešus pristatymus, kurių metu buvo svarstomi projektuotojų ir specialistų pateikti pasiūlymai numatomam želdinių tvarkymui minėtose miesto centro viešosiose erdvėse. Deja, sulaukta labai mažai aplinkai neabejingų Ukmergės gyventojų.

„Lietuviui medis visais laikais buvo svarbi vertybė. Suprantame, kaip yra svarbu išsaugoti gyvosios gamtos zonas mieste, tad kaskart stengiamės rasti kompromisą, priešpriešos su visuomene neturi būti. Tačiau privalome išvengti ir pavojingų situacijų - senų, stipriai ligų pažeistų ir grėsmę keliančių medžių neturėtų likti.

Ateityje, svarstant tokius projektus, labai norėtųsi didesnio gyventojų aktyvumo, kad daugelį klausimų būtų galima išsiaiškinti, juos išspręsti, kol viskas dar yra „popieriuje“, o ne jau vykdymo stadijoje,“ - sakė Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas.

Daugiau apie projektą „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas, I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“ – www.ukmerge.lt / Investicijos/Projektai/Įgyvendinami projektai.

Su Kęstučio aikštės, Draugystės skvero bei Pilies parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektu, spalio 24 dienos pristatymo vaizdo įrašu galite susipažinti: www.ukmerge.lt/ Naujienos/Supažindino su medžių būkle rekonstruojamose miesto centro viešosiose erdvėse.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Dainiaus Vyto nuotraukos

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra