Miesto centro erdvėse – paskutinis darbų etapas
2020-07-10

Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis rekonstravimo darbus Ukmergėje atliekanti UAB „Losrita“ žada juos baigti gerokai anksčiau, nei planuota. Jei tik neatsiras nenumatytų kliūčių, rangovai planuoja darbus baigti iki šių metų pabaigos ir nelaukti kitų metų pavasario, kaip buvo numatyta darbų planuose.

 

Šiuo metu vyksta paskutinio etapo – Kęstučio aikštės grindinio įrengimo darbai. Tam jau atgabentos trijų spalvų granito plokštės. Visa aikštė bus išklota baltos, pilkos ir juodos spalvos granitu. Laiptų, grindinio, atraminių sienelių apdailai bus naudojami akmenys. Atnaujintoje aikštėje atsiras – laipteliai, klombos, suoliukai, žibintai ir kt.

„Visi planuoti medžiai jau pašalinti. Daugiau nieko kirsti neketinama – medžiai, kurie liko, išliks, tik bus apgenėti“, - sakė Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Artūras Sakalauskas

Pasak jo, bus rekonstruotas ir Kęstučio aikštėje stovintis Nepriklausomybės paminklas „Lituania Restituta“. Šie darbai bus atlikti jau pagal kitą atskirai rengtą projektą.

Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis rekonstravimo projekto vertė – 3,1 mln. eurų, jis yra įtrauktas į Vilniaus regiono integruotų teritorijų vystymo programą. Didžioji dalis šios sumos – 85 proc. sudaro Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos. Ukmergės savivaldybės ir valstybės biudžeto lėšos – po 7,5 proc.

Kadangi žemės darbai vyksta senamiestyje, įgyvendinant projektą triūsia ne tik statybininkai, bet ir VšĮ „Kultūros paveldo išsaugojimo pajėgos“ archeologai. Liepos pabaigoje keliose Kęstučio aikštės vietose yra numatyti archeologiniai tyrimai.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

Dainiaus Vyto nuotr.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra