Naujienos Archyvas

Bendradarbiaujant su Elektrėnų ir Širvintų savivaldybėmis nuo šių metų balandžio mėn. pradėtas vykdyti projektas „Turizmo maršruto Elektrėnai – Širvintos – Ukmergė informacinės infrastruktūros plėtra“.

Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, profilaktiniai tyrimai koronavirusinei infekcijai (COVID-19) nustatyti bus atliekami pagal atnaujintą tvarką.

UAB „Ukmergės šiluma“ administracija informuoja, jog įmonės tiekiamos šilumos kaina pastaruoju laikotarpiu yra palanki vartotojams. Šilumos kaina kas mėnesį nuosekliai mažėja nuo šių metų pradžios. Sausį buvusi kaina - 5,55 ct/kWh (be PVM) per pusmetį sumažėjo 20 procentų ir liepos mėnesį pasiekė rekordines žemumas - 4,45 ct/kWh (be PVM).

Dėl ženkliai sumažėjusių tyrimų apimčių nuo šiandien, liepos 1 dienos, Ukmergėje uždarytas mobilus patikros dėl koronaviruso punktas. Nuo kovo 30-osios iki birželio 30 dienos čia iš viso buvo ištirtas 2941 asmuo.

Birželio 30 dieną į pasitarimą seniūnus sukvietę Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas ir jo pavaduotoja Dalė Steponavičienė daugiausiai kalbėjo apie tai, kad viešosiose miesto ir rajono erdvėse nenupjaunama sparčiai auganti žolė. Dėl to savivaldybę pasiekia gyventojų skundai.

Būrius žiūrovų sutraukiantis ir nuo 2001 metų vykstantis „Tarptautinis gyvosios karo istorijos festivalis Vilkmergės (Deltuvos) mūšis“ šiemet neįvyks. Jo surengimo planus pakoregavo pandemija. Tačiau festivalio organizatoriai mūšį prisimins žygiuodami. Birželio 29-ąją būrys Ukmergės karo istorijos klubo „I-as LDK Didžiojo Etmono pėstininkų regimentas“ narių ir du svečiai iš Kauno išžygiavo iš Utenos į Deltuvą.

Po ilgai trukusio karantino Ukmergės r., Kurėnų kaime, J. Pastuškovo kaimo turizmo sodyboje šurmuliavo būriai žmonių. Ten jie rinkosi ne šventes švęsti, o aktyviai, smagiai, sveikai leisti laiką Ukmergės rajono Visuomenės sveikatos biuro ir Sveikatos stiprinimo ir sporto klubo „GABARYTAS“ organizuotose sveikatos stiprinimo stovyklose skirtose suaugusiesiems ir vaikams. Stovykloms vadovavo šaunieji, jau nemažą stovyklavimo patirtį sukaupę vadovai, Miglė Ivanauskienė ir Nerijus Butėnas.

Šiais metais „Tautiškos giesmės“ giedojimas yra kitoks. Globalaus COVID-19 iššūkio akivaizdoje pasaulio žmonės pademonstravo, kad geba būti stiprūs, vieningi ir nesavanaudiškai užjausti net ir tolimą kitą, tiesdami simbolinius vienybės tiltus per privalomą atstumą tiesiogine ir perkeltine prasme. Pandemija uždarė pasaulį, tačiau išlaisvino žmogiškumą ir parodė, jog visų pirma mes esame Žmogus, vienos Žmonijos dalis.

Renginys vyks liepos 4 dieną (šeštadienį) Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke, įkūrto mons. Alfonso Svarinsko (Ukmergės rajonas, Vidiškių seniūnija, Kadrėnų kaimas).

Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programų konkurso tikslas – skatinti turiningą mokinių užimtumą stovyklose ir kitose neformaliojo švietimo veiklose (edukacinės programos, tarpkultūriniai mainai).

Nuo 2020 m. birželio 29 d. (pirmadienio) Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre pacientai, norintys išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (PGR metodu), gali atlikti mokamus tyrimus. Pagal sudarytą sutartį tyrimus atlieka akredituota laboratorija.

Ukmergės švietimo pagalbos tarnyba  skelbia Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų finansavimo konkursą (toliau – Konkursas).

Konkursas skirtas plėtoti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi paslaugas Ukmergės  rajone.

Pasibaigus mokslo metams Ukmergės rajono savivaldybės Gabių vaikų ir jaunimo rėmimo fondas tradiciškai apdovanoja piniginiais prizais rajono vaikus ir jaunimą, laimėjusius prizines vietas respublikinėse, tarptautinėse olimpiadose, konkursuose, varžybose. Nors dėl karantino daug konkursinių renginių nevyko, mes džiaugiamės galėdami apdovanoti net  25 nugalėtojus, jiems išmokant  2052 eurus.

Pasibaigus karantinui pradeda veikti senyvo amžiaus žmonių dienos centrai, savo artimuosius jau galima aplankyti socialinės globos namuose. Nors apribojimai švelnėja, dalis jų išlieka, nes virusui patekus į tokio tipo įstaigas, pasekmės gali būti labai skaudžios.

Kviečiame dalyvauti renginiuose, skirtuose Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą.

Lietuvoje pasibaigus karantinui, bet esant ekstremaliai situacijai, nuo birželio 17 d. įsigaliojo nauji reikalavimai dėl neformaliojo vaikų švietimo programų, įskaitant vaikų vasaros stovyklas, taip pat ir ikimokyklinio ir priešmokyklinio vaikų ugdymo organizavimo.

Lietuvoje atšaukus karantiną, dalis reikalavimų, iki šiol galiojusių tvarkant mirusiųjų palaikus ir organizuojant laidotuves, išlieka.

Nuo birželio 17 d. lauke vykstančiose sporto varžybose gali dalyvauti iki 700, uždarose erdvėse – iki 150 dalyvių. Nuo liepos 1 d. šiuose renginiuose bus galima dalyvauti iki 1 tūkst. ir iki 200 dalyvių.

Nuo liepos 1 d. mažas pajamas gaunantys, sunkiai besiverčiantys senjorai ir turintieji negalią kompensuojamuosius vaistus ir jiems reikiamas medicinos pagalbos priemones (MPP) gaus nemokėdami priemokų. Tai reiškia, kad, nepriklausomai nuo vaisto kainos, t. y. nesvarbu, ar anksčiau už vaistą tekdavo primokėti kelis eurus, nuo liepos 1-osios, įsigydami kompensuojamuosius vaistus, šie žmonės nebeturės primokėti nė kiek.  

Atnaujinta kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo tvarka, kuri leis daugiau žmonių dalyvauti renginiuose, jei organizatoriai laikysis būtinų sąlygų, reikalingų užtikrinti žmonių saugumą nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo. Šie reikalavimai netaikomi aukšto meistriškumo sporto varžyboms.

Jau nuo šiandien visos viešojo maitinimo įstaigos – kavinės, restoranai ir kitos – gali dirbti ilgiau nei iki 23 valandos, o juose dirbančiam personalui dėvėti nosį ir burną dengiančių priemonių nebeprivaloma, tačiau rekomenduojama. Kiti reikalavimai, siekiant užtikrinti koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo prevenciją – lieka.

Kultūros keliai

EEE finansinio mechanizmo dvišalio bendradarbiavimo fondo projekto „Kultūros keliai regioniniam vystymui“ gairės. Šis kultūros kelių kūrėjams ir vystytojams Lietuvoje skirtas praktinis vadovas sudarytas remiantis gerosios užsienio valstybių praktikos pavyzdžiu. Visos leidinio dalys atspindi 2019 m. rudenį Vilniuje ir Kaune įvykusių projekto renginių, kuriuose dalyvavo kultūros kelių kūrėjai ir kitos suinteresuotosios šalys iš Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Švedijos, Danijos ir Lietuvos, pranešimų ir praktinių užsiėmimų temas bei pagrindines įžvalgas.

Klientai bus aptarnaujami ribojant jų srautą.
Nebus aptarnaujami lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz. sloga,
kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, karščiavimas 37,3 C ir daugiau).

Pasibaigus karantinui „Sodra“ laukia COVID-19 poveikį patyrusio verslo prašymų supaprastinta tvarka atidėti karantino laikotarpiu nesumokėtų įmokų mokėjimą. Tai galima padaryti per du artimiausius mėnesius, o galutinis įsipareigojimų įvykdymo terminas gali siekti ir 5 metus. 

Koronaviruso pandemijos suvaldymas buvo sėkmingas, bet atnešė ir tam tikrų sunkumų. Pavyzdžiui, stipriai išaugo nevyriausybinių organizacijų teikiamų paslaugų pažeidžiamiausiems žmonėms poreikis, teko pirkti asmens apsaugos priemones, nevyriausybinių organizacijų darbuotojai dirbo viršvalandžius, plėtė savanorių tinklą, todėl patyrė papildomų išlaidų.

Kviečiame Jus 2020 m. birželio 18-liepos 30 dienomis (kiekvieną ketvirtadienį, 17.30 val.) į Ukmergės globos centro organizuojamus mokymus budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams) ir įtėviams pagal GIMK programos PAGRINDINĘ dalį. Mokymai nemokami. 

Siekiant užtikrinti maksimalų besikreipiančių asmenų ir Tarnybos darbuotojų saugumą į Tarnybos teritorinius skyrius besikreipiantys asmenys bus aptarnaujami tik iš anksto paskirtu laiku.

Liko savaitė iki paskutinės pasėlių deklaravimo be vėlavimo dienos – pareiškėjai kviečiami suskubti iki birželio 22 d. užpildyti paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius paraišką.

Kultūros ministerija, bendradarbiaudama su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kviečia kultūros ir meno įstaigas, menininkus ir kultūros edukatorius teikti paraiškas kultūros paso paslaugų, skirtų visų klasių mokiniams, atrankai.

Birželio 27-28 dienomis kviečiame visus į Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos sporto kompleksą, kur vyks trečiasis Lietuvos 3 x 3 čempionato etapas.

Vadovaujantis LR Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos birželio 8 d. posėdyje priimtu nutarimu,  savivaldybių administracijos, rengiantis galimai antrai COVID-19 bangai, įpareigotos iki š. m. liepos 31 d. užtikrinti patalpų, tinkamų gyventojų saviizoliacijai parinkimą, taip pat – aprūpinimo maistu organizavimą.

Siekiant mažinti neigiamas koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltas pasekmes, pieno gamintojai birželio 11-30 d. kviečiami teikti paraiškas valstybės pagalbai gauti. Šiai priemonei numatoma skirti 18,5 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam pieno gamintojui įskaitant ir su šiuo pieno gamintoju susijusius ūkio subjektus),  negalės viršyti 100 tūkst. Eur. Planuojama, kad ši pagalba pieno gamintojus pasieks liepos mėnesio antroje pusėje.

Siekiant mažinti neigiamas koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltas pasekmes, galvijų laikytojai, pardavę rinkai galvijus, nuo birželio 11 d. kviečiami teikti paraiškas valstybės pagalbai gauti. Šiai priemonei numatoma skirti 12 mln. Eur valstybės biudžeto lėšų. Bendra valstybės pagalbos suma (neatskaičius mokesčių) vienam galvijų laikytojui (įskaitant ir su šiuo galvijų laikytoju susijusius ūkio subjektus) negalės viršyti 100 tūkst. Eur.

Ukmergės mieste ir rajone jau prasidėjo ar netrukus prasidės ilgai lauktas kelių ir gatvių tvarkymas - taisomos duobės, lyginama, žvyruojama ar asfaltuojama važiuojamoji kelio danga.

Siekiant sustiprinti specialistų žinias, kvalifikaciją ir gebėjimus teikti slaugos paslaugas namuose, numatyta vykdyti jas teikiančių specialistų bei už jų organizavimą atsakingų savivaldos atstovų mokymus. Taip siekiama gerinti šių paslaugų kokybę, ką daryti būtina, įvertinus šalies demografinius rodiklius. Tam iš Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų skirta per 1 mln. eurų.

Lietuva ir Lenkija galutinai susitarė atverti abiejų šalių bendrą sieną nuo birželio 12 d. 10 val. ryto, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. Šis sprendimas buvo pasiektas po intensyvių derybų susitarus kaimyninių šalių Ministrams Pirmininkams.

Birželio 16 d. 24.00 val. oficialiai baigiasi karantinas.

Ukmergės ligoninės Akušerijos skyriuje – džiaugsmingos nuotaikos. Po ilgos pertraukos, dėl koronaviruso pandemijos daugiau nei du mėnesius uždarytame ir tik šią savaitę (birželio 8 d.) duris atvėrusiame skyriuje vėl švenčiamas naujos gyvybės atėjimas!

Seimas pritarė siūlymui Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme įtvirtinti papildymą, prisidėsiantį prie siekio padėti jaunoms šeimoms apsirūpinti nuosavu būstu (projektas Nr. XIIIP-2396(2).

VšĮ Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centras (PSPC) kartu su Ukmergės rajono savivaldybės administracija, įgyvendindami Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis bendrai finansuojamą projektą Nr. 08.4.2-ESFA-V-621-01-0012 „Žemo slenksčio paslaugų Ukmergės rajone teikimas asmenims, piktnaudžiaujantiems psichoaktyviosiomis medžiagomis ir priklausomiems nuo jų“, š. m. balandžio mėnesį atidarė Žemo slenksčio paslaugų kabinetą.

Maištaujantis, įžūliai meluojantis ar kitų elgesio problemų turintis paauglys, nesibaigiantys kivirčai šeimoje dėl tokio elgesio ir bejėgiškai rankomis skėsčiojantys tėvai, neretai manantys, kad geriausiai šias problemas sprendžia „beržinė košė“ – tokios situacijos nestebina pozityvios tėvystės įgūdžių užsiėmimus vedančių specialistų, kurie pagalbą šeimoms teikia grupiniuose užsėmimuose, telefonu ar internetu. 

Specialusis poreikis – tai specialiosios pagalbos poreikis, atsiradęs dėl žmogaus įgimtų ar įgytų ilgalaikių sveikatos sutrikimų ir nepalankių aplinkos veiksnių. Toks žmogus nėra savarankiškas, jam ilgiau ar trumpiau, o kartais ir nuolat, reikalinga kito žmogaus pagalba.

Vasaros pabaigoje jau 12-ą kartą vyks aktyvaus ir pilietiško jaunimo projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“. 30 baigiamųjų klasių moksleivių turės unikalią galimybę iš labai arti susipažinti su Vyriausybės veikla ir darbo viešajame sektoriuje principais.