Naujienos Archyvas

Savivaldybės siūlo iš nesaugios aplinkos paimtus ir į globos namus nukreipiamus vaikus tirti dėl COVID-19 – taip apsaugojant tiek patį vaiką, tiek jį globosiančius asmenis ir kitus vaikus.

Atvėsus orams 2020/2021 m. šildymo sezonas Ukmergės rajone pradėtas š. m. spalio 14 d., t. y. ženkliai vėliau nei praėjusiais metais (2019-09-24 d).

Šiandien Trakų pilyje aštuonios Vilniaus regiono savivaldybės pasirašė istorinį dokumentą – Vilniaus regiono plėtros tarybos steigimo sutartį.

Kadrėnų tvenkinyje bus įrengta pirmoji Ukmergės rajone nemokama vieta valtims nuleisti. Iki tol ukmergiškiai žvejai galėjo naudotis artimiausia Molėtų rajone, Balninkuose, prie Alaušų ežero įrengta tokia vieta.

Dažnai gyventojai nustemba atsitiktinai sužinoję, kad ne savoje poliklinikoje jiems suteikta gydytojo specialisto paslauga, už kurią jie susimokėjo, galėjo būti suteikta nemokamai. Šie pacientai kreipiasi į ligonių kasą klausdami, ar apdraustiesiems gydymo įstaigose, kuriose jie nėra prisirašę, specialistų konsultacijos ir tyrimai tikrai gali būti nemokami. Atsakymas – gali.

Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) jau dvi savaites praktinės patirties semiasi dvi būsimosios šeimos gydytojos rezidentės - ukmergiškės Rūta Radzevičiūtė ir Laura Rinkevičiūtė. Ukmergės PSPC džiaugiasi sulaukęs pirmų rezidenčių. Ši Ukmergės gydymo įstaiga dar pernai lapkritį oficialiai buvo patvirtinta Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rezidentūros baze šeimos medicinos gydytojo praktikai.

Būtinai apsilankykite ir įvertinkite, kaip per pastaruosius metus keičiasi bei gražėja Vidiškių seniūnijoje esančio Mūšios tvenkinio (oficialus pavadinimas – Kadrėnų tvenkinys) aplinka.

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija visus Lietuvos piliečius kviečia laikyti Konstitucijos egzaminą, kuris organizuojamas atskiroms tikslinėms dalyvių grupėms: moksleiviams, universitetų ir kolegijų studentams, likusiems piliečiams.

Š. m. spalio 23-24 dienomis labdaros ir paramos fondas "Maisto bankas" vykdys tradicinę maisto produktų rinkimo nepasiturintiems akciją.

Žmones nuolat veikia gamtinė jonizuojančioji spinduliuotė – pasiekia iš kosmoso, grunto bei kitų gamtinės kilmės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių. Jos visiškai išvengti neįmanoma, tačiau egzistuoja įvairių būdų jai kontroliuoti.

2020 m. spalio 25 dieną sukanka 27 metai, kai buvo priima Lietuvos Respublikos Konstitucija. Šiai sukakčiai paminėti spalio 23 dieną Seime rengiama kasmetinė tarptautinė konferencija.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos praneša, kad š. m. spalio 16 d. 11.52 val. planuotas perspėjimo ir informavimo sistemų patikrinimas neįvyks. 

Vairuotojų dėmesiui!

Dėl Ukmergės miesto centre esančiose Kęstučio a. ir Gedimino g. bei Vytauto g. ir Vilniaus g. sankryžose vykdomų suplanuotų rekonstrukcijos darbų SPALIO 20-23 DIENOMIS (nuo antradienio iki penktadienio) bus uždraustas transporto (išskyrus specialiųjų tarnybų ir miesto maršrutinius autobusus) eismas.

Ukmergėje tęsiamas prevencinis testavimas dėl COVID-19 infekcijos. Šįkart kviečiami pasitikrinti prekybos vietų darbuotojai ir sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai, teikiantys greitosios medicinos pagalbos paslaugas.

Ukmergės kraštotyros muziejus rengia naujausiomis technologijomis paremtą, šiuolaikinės visuomenės lūkesčius atitinkantį ir iššūkius tenkinantį informatyvų virtualų gidą „Virtualus turas „Miestas delne“, suteiksiantį galimybę vietos gyventojams ir turistams savarankiškai pažinti Ukmergę, jos istoriją ir kultūrą.

Šiandien, spalio 14-ąją, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas pasirašė įsakymą dėl 2020-2021 metų šildymo sezono pradžios Ukmergės rajone.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas dėkoja tiems rajono gyventojams, kurie atsakingai įvertino situacijos grėsmę ir laiku suskubo pasiimti jiems skirtų kalio jodido tablečių.

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija paskelbė Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (NAVA) 2020 m. konkursą. Kasdienėje savo veikloje socialinę atsakomybę pabrėžiančios įmonės kviečiamos iki spalio 20 d. teikti paraiškas.

Šių metų spalio 16 d. (penktadienį) vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos darbuotojai šią savaitę pradėjo šventiškai. Pirmadienį rajono savivaldybės vadovai juos pasveikino su savaitgalį, spalio 10-ąją, minėta profesine švente – Vietos savivaldos diena. Administracijoje ir seniūnijose dirbantiems žmonėms vadovai padėkojo už nuoširdų darbą, linkėjo sėkmės pradėtuose darbuose, kantrybės, tarpusavio supratimo, visuomenės pasitikėjimo ir asmeninės laimės.

Spalio 9-osios popietę Ukmergėje atidengta atminimo lentelė, skirta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono 8-ojo pulko įkūrimui Ukmergėje atminti. Lentelė pritvirtinta prie Deltuvos g. 19 esančio pastato, kur šiuo metu yra įsikūręs Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centras.

Lietuvoje pradedamas įgyvendinti tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas „Knygų startas“. Nuo spalio mėnesio Vilniaus apskrityje (išskyrus Vilniaus miestą) šeimos gydytojai tėvams, auginantiems 2020 m. gimusius kūdikius, įteiks ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlius. Šiemet jų ketinama išdalyti iki 3000, o per artimiausius penkerius metus, gavus pakankamą finansavimą iš valstybinių institucijų ar privačių įmonių, planuojama lauknešėlius dovanoti visos Lietuvos naujagimiams.

Ukmergės rajono savivaldybės administracijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Inga Pračkailė kreipėsi į valstybinę duomenų apsaugos inspekciją dėl neteisėtai tvarkomų jos asmens duomenų.

Pirmiausia išgirstume kaukiančias sirenas ir gautume trumpąjį perspėjimo pranešimą į savo mobilųjį telefoną.

„Pastarąjį mėnesį Ukmergėje veikia neidentifikuoti paramilitariškai apsirengę asmenys be aiškių skiriamųjų ženklų. Šios organizuotos gaujos keletą kartų aktyviai demonstravo ginklus, bandė patekti į saugomus strateginius objektus. Organizuojami provokaciniai antivalstybiniai mitingai, pastebėta ne vietinių piliečių pasirodymai prie savivaldybės strateginių objektų.

Šiandien Ukmergės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos salėje skambėjo, muzika, sveikinimai ir linkėjimai. Čia paminėta Tarptautinė mokytojų diena. Ukmergiškius pedagogus, ugdymo įstaigų vadovus pasveikino Ukmergės rajono savivaldybės ir administracijos vadovai, Seimo narys Juozas Varžgalys ir kt.

Tarptautinės mokytojų dienos proga rajono Savivaldybės taryba nusprendė Geriausio 2020 metų mokytojo vardą suteikti vaikų lopšelio-darželio „Žiogelis“ priešmokyklinio ugdymo mokytojai Laimutei Driukienei, Jono Basanavičiaus gimnazijos fizinio ugdymo mokytojui Sauliui Grigui ir Pašilės progimnazijos pradinių klasių mokytojai Rimai Mackevičienei.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) vis dar priima saviizoliacijoje esančių ir artėjančiuose Seimo rinkimuose pageidaujančių balsuoti namuose rinkėjų prašymus.

Spalio 2-ąją Ukmergės rajono savivaldybės vadovai pasveikino Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato pareigūnus su Angelų sargų – Policijos diena.

Vadovaujantis Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2021 metų projektų atrankos konkurso organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. A1-906, (toliau – Nuostatai) Ukmergės rajono savivaldybės administracija skelbia Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2021 m. projektų atrankos konkursą.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), reaguodama į dėl Covid19 pandemijos padidėjusį saviizoliacijoje esančių asmenų skaičių, ragina juos kreiptis, pildyti specialią formą ir registruotis balsuoti namuose.

STEP programa – tai 9 tėvų grupės susitikimai, kurie vyksta kartą per savaitę. Šiuose užsiėmimuose tėveliai praplečia turimas žinias apie vaikų psichologinę ir socialinę raidą, efektyvius auklėjimo metodus. Tėvai skaito „STEP Tėvų knygą“ ir su kitais grupės dalyviais diskutuoja apie tai, kaip drąsinti savo vaiką elgtis tinkamai, kaip kalbėtis ir klausytis, kad tėvai ir vaikai jaustųsi išgirsti ir suprasti, mokosi reaguoti į vaikų emocijas, skatinti negiriant, drausminti nebaudžiant, spręsti problemas bendradarbiaujant, o ne konkuruojant.

Artėjantį savaitgalį bus baigiami platinti pranešimai apie rinkimus.

Spalio 1-ąją Ukmergėje paminėta Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Ta proga  ukmergiškiai senjorai galėjo visą dieną nemokamai važinėti miesto autobusais bei daugelyje Ukmergės maitinimo įstaigų buvo nemokamai vaišinami arbata arba kava. Be to, visi senjorai buvo pakviesti spalio 1- 4 dienomis Ukmergės kutūros centre žiūrėti nemokamai kino filmų.

Jau kelias pastarąsias savaites vietinėje žiniasklaidoje skelbiamos kandidato į Lietuvos Respublikos Seimą Kristupo Krivicko publikacijos apie jo atliktus „tyrimus“. Kiek juose yra tiesos, o kiek K. Krivicko nuomonių bei padarytų išvadų, tesprendžia kiekvienas skaitytojas asmeniškai. Vargu ar įmanomas lygiavertis dialogas su žmogumi, kuris yra įsisukęs į tokią intensyvią, gyventojus su rajono valdžia priešinančią rinkiminę kampaniją bei įsijautęs į Ukmergės ir ukmergiškių gelbėtojo vaidmenį.

Spalio 2 d. minima Policijos diena. Profesinės dienos išvakarėse Ukmergės r. policijos komisariato vadovas Saulius Kazlauskas padėkojo pilietiškai pasielgusiems kraštiečiams, kurie padėjo užkardyti ar išaiškinti nusikaltimus, pagelbėjo atsidūrusiems bėdoje.

Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų programų konkurso tikslas – skatinti turiningą mokinių užimtumą stovyklose ir kitose neformaliojo švietimo veiklose (edukacinės programos, tarpkultūriniai mainai).

Sveikiname!

Nuo 2021 m. sausio 11 d. Pasieniečių mokykloje bus organizuojami Pasieniečio įvadinio mokymo kursai. Rinktis juos ir per 15 savaičių tapti pasieniečiais kviečiame nepriekaištingos reputacijos asmenis, turinčius aukštąjį universitetinį ar neuniversitetinį, taip pat aukštesnįjį išsilavinimą. Su Pasieniečio įvadinio mokymo kursų programa galite susipažinti čia.

Vidiškių miestelis savaitgalį buvo nusikėlęs į praeitį – čia grįžo laikai, kai veikė traktas Sankt Peterburgas–Varšuva. Tai priminti Derliaus šventėje atgimė pašto traktas padėjo seniūnijų kiemeliai ir apsilankęs caras Aleksandras I. Čia vyko po rajono seniūnijas kasmet keliaujanti Derliaus šventė „Aniuolų sargų kermošius“.

Praėjusią savaitę  į antrąjį savo posėdį rinkosi Ukmergė rajono savivaldybės mero Rolando Janicko sudaryta darbo grupė, kurios užduotis – iki š. m. gruodžio 1 dienos parengti ir Ukmergės rajono savivaldybės tarybai pateikti tvirtinimui gyventojų skaičiaus stabilizavimo Ukmergės rajone programą.

Kiekvienais metais Radiacinės saugos centras ESOREX platformai teikia darbuotojų profesinės apšvitos stebėsenos rezultatus. ESOREX platformos tikslas – kaupti informaciją apie Europos šalių darbuotojų patiriamą profesinę apšvitą ir teikti šią informaciją nacionalinėms kompetentingoms radiacinės saugos institucijoms ir Europos Komisijai. ESOREX platformoje pateikti apšvitos duomenys analizuojami ir apibendrinami, o vidutinės apšvitos dozės palyginamos su praėjusių metų statistika. Nuo 2013 m. Lietuvoje už duomenų teikimą ESOREX platformai yra atsakingas Radiacinės saugos centras. Šioje platformoje profesinės apšvitos statistika dalijasi ir kitos Europos Sąjungos šalys.