Nepilnamečiams rūkyti draudžiama
2019-10-29

Spalio – gruodžio mėnesiais Ukmergės r. policijos komisariatas vykdo prevencinę priemonę dėl nepilnamečių daromų pažeidimų, susijusių su tabako gaminių vartojimu. Priemonės tikslas - maksimaliai užtikrinti viešąją tvarką bei jaunimo susibūrimo vietų prie mokymo įstaigų kontrolę. Pareigūnai kontroliuoja, ar moksleiviai neturi tabako gaminių, elektroninių cigarečių, fiksuoja ne tik rūkymo, bet ir šiukšlinimo atvejus.

Bendruomenės pareigūnės prasidėjus mokslo metams dažniau gaudavo nusiskundimų dėl moksleivių rūkymo laiptinėse, daugiabučių namų prieigose. Tad pertraukų metu pareigūnai suaktyvino lankymąsi prie mokymo įstaigų. Taip pat bendruomenės pareigūnės skaito paskaitas moksleiviams apie teisinę atsakomybę dėl tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) rūkymo (vartojimą) ar tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių ir pildomųjų talpyklų) turėjimo bei apie pilnamečių asmenų šiukšlinimą ir atsakomybę. Švietimo įstaigų atstovai, klasių auklėtojai gali skambinti ir kviesti bendruomenės pareigūnes į susitikimus (telefonai registravimuisi į paskaitas 8-612-75796, 8-612-75797).

Priminsime, kad Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nurodoma, kad asmenims iki 18 metų yra draudžiama rūkyti (vartoti) tabako gaminius ar jų turėti. Švietimo įstaigoje ar jos teritorijoje rūkančius nepilnamečius gali nustatyti ir švietimo įstaigos administracija, kuri apie tokius faktus privalo pranešti nepilnamečio tėvams (globėjams) ir savivaldybės administracijai arba policijos įstaigai. Administracinių nusižengimų kodekso 492 straipsnyje „Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytas tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimo pažeidimas“ numatyta nuobauda yra įspėjimas arba bauda nuo dvidešimt iki penkiasdešimt eurų. Pakartotinai padarytas pažeidimas užtraukia baudą nuo penkiasdešimt iki devyniasdešimt eurų. Pažeidus Administracinių nusižengimų kodekso 366 straipsnį „Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimas“ gresia įspėjimas arba bauda nuo dvidešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų, toks pažeidimas, padarytas pakartotinai užtraukia baudą nuo vieno šimto keturiasdešimt iki šešių šimtų eurų.

Asta Krogertienė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra