Nuo ateinančio pirmadienio, kovo 16 dienos, koronavirusas pakoreguos ukmergiškių gyvenimą
2020-03-13

Šiandien vykusiame savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos posėdyje nuspręsta nuo kovo 16 d. iki kovo 27 d. stabdyti ugdymo procesą ir uždaryti visus Ukmergės rajono savivaldybės vaikų lopšelius-darželius, mokyklas, neformaliojo švietimo įstaigas.

Taip pat uždrausti visi patalpose vykstantys kultūros, sporto ir kitus renginius bei kultūros įstaigų lankymas. Jau nuo šiandien, kovo 13-osios, dviem savaitėms nutraukiama Ukmergės sporto centro baseino, Ukmergės visuomenės sveikatos biurui (VSB) priklausančių viešųjų pirčių, esančių Ukmergėje ir Deltuvos miestelyje, veikla. Atidedamos visos VSB suplanuotos paskaitos, nemokamos mankštos salėse, nevyks privalomieji sveikatos mokymai ir visi kiti užsiėmimai. Stabdoma Ukmergės kultūros centro ir jo padalinių kaimuose veikla, uždaromos kaimuose esančios bibliotekos, skaityklos. Ukmergės viešoji Vlado Šlaito biblioteka aptarnaus tik pavienius skaitytojus, o jos skaitykla neveiks.

Keisis ir Ukmergės rajono savivaldybės administracijos darbas. Nuo kovo 16 dienos savivaldybės administracija ukmergiškius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – telefonu arba internetu.

„Situacija - neeilinė. Tai išbandymas mums visiems. Būtų labai neatsakinga ir kvaila, jei į koronaviruso pandemiją pažiūrėtume pro pirštus. Rūpinkimės savo ir savo artimųjų sveikata.

Noriu asmeniškai paprašyti visų darbdavių užtikrinti galimybes vaikus auginantiems tėvams dirbti nuotoliniu būdu. O tiems darbuotojams, kuriems nepavyksta susitarti su darbdaviu, siūlau išeiti apmokamų ar neapmokamų atostogų, paimti nedarbingumą.

Raginu atšaukti visas komandiruotes, atsisakyti nebūtinų susitikimų, organizuoti juos virtualioje erdvėje. Jeigu turite galimybę - važiuokite į sodus, sodybas, daugiau laiko praleiskite gryname ore - eikite pasivaikščioti į mišką, parką.

Labai prašau ukmergiškių nelankyti Ukmergės ligoninėje gydomų ligonių, savo artimųjų senelių globos įstaigose ir vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje“, - sakė Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkas, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Varnas.

Daiva Zimblienė 

Informacinių technologijų ir  viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra