Paroda „Lietuva eina į mokyklą“ atkeliauja į Ukmergę
2019-11-14

Keliaujanti architektūros paroda „Lietuva eina į mokyklą“, aplankiusi jau 7-ias švietimo įstaigas ir Vilniaus savivaldybę, lapkričio 18-ąją pasieks Ukmergės A. Smetonos gimnaziją, perimančią parodą iš Kauno Suaugusių ir jaunimo mokymo centro.

Po Lietuvos mokyklas keliaujančia švietimo architektūros paroda siekiama paskatinti diskusijas apie mokymosi aplinkos svarbą, mokyklų kaip kultūros židinių vaidmenį vietos bendruomenėse. Šia paroda norima Lietuvos mokyklinę istoriją papasakoti architektūros kalba. Gausia ir įvairia vaizdine medžiaga siekiama atskleisti, kodėl mokyklų architektūra yra tokia, kokius jausmus ji kelia žmonėms ir kokios šių erdvių ateities perspektyvos. Ekspozicija sudaryta remiantis pažinimo ieškant, atradimo žaidžiant ir suvokimo bendraujant principais. Todėl parodoje laukiamas ir pradinukas (kaladėlių stalčius), smalsus gimnazistas (mokyklų projektų brėžiniai, mokyklų situacijų žemėlapiai), svajingas, istorija susidomėjęs moksleivis (fotoalbumai) ir visa bendruomenė, norinti susiburti, pasikalbėti, pasibūti, susėdus ant ištraukiamų kubų. Paroda jau lankėsi ir pirmą kartą buvo atidaryta Vilniaus „Minties“ gimnazijoje, keliavo į VGTU Architektūros fakultetą, taip pat buvo pristatyta dvejose Rokiškio Juozo Tumo–Vaižganto gimnazijoje bei jos „Romuvos“ padalinyje, Šiaulių Didždvario gimnazijoje, Linkuvos gimnazijoje, Kauno Suaugusių ir jaunimo mokymo centre bei Vilniaus savivaldybėje.


Jei smalsu ir norisi parodą pamatyti jau dabar – iki lapkričio 18 d. (pirmadienio), apsilankykite Kauno Suaugusių ir jaunimo mokymo centre, o jau pirmadienio popietę 15 val. kviečiame atvykti į Ukmergę, A. Smetonos gimnaziją. O jei norite, šią parodą atsivežti į savo mokyklą – kreipkitės į VGTU Architektūros fakultetą ir paroda atvyks pas jus į svečius.

Eime į mokyklą!

Kviečia parodos kuratoriai – VGTU Architektūros fakulteto dėstytojai Liutauras Nekrošius, Edita Riaubienė, Indrė Ruseckaitė, Grėtė Brukštutė, Aušra Černauskienė
Parodos architektė Ieva Cicėnaitė
Parodos dizaineris Aurimas Gaižauskas
Parodos rengėjai VGTU, VŠĮ Architektūros fondas
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Tarkett, 3D Creative, Vilniaus statybininkų rengimo centras

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra