Pasaulyje gerai žinoma DofE programa - Jono Basanavičiaus gimnazijoje
2017-03-23

Jono Basanavičiaus gimnazijoje jau daugiau nei pusmetį vykdoma pasaulyje gerai žinoma neformalaus ugdymo programa jaunimui The Duke of Edinburgh's International Award (DofE).

 

Įvertinus gimnazistų susidomėjimą šia veikla, Ukmergės Jono Basanavičiaus gimnazijos direktorius Valentinas Gendvilis ir Lietuvos Vaikų ir jaunimo centro nacionalinės DofE programos vadovė Inga Čėsnaitė pernai gegužės 19-ąją pasirašė programos vykdytojo licencinę sutartį, o rugsėjo mėnesį įvyko programos instruktorių mokymai.

Gimnazijoje programą vykdo du patyrę pedagogai – anglų kalbos mokytoja, DofE instruktorė Rima Jakštienė ir biologijos mokytojas, DofE žygių instruktorius Raimondas Platūkis. Komandai vadovauja direktoriaus pavaduotoja neformaliajam ugdymui Kristina Krivickienė.

Programoje šiuo metu dalyvauja ir bronzos ženklelio siekia 4 gimnazistai.

Apie programą. DofE tarptautinių apdovanojimų programa - išskirtinė ugdymosi programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 24 metų, padedanti jiems ugdyti savo talentus, mokytis iš patirties įveikiant iššūkius ir įprasminant savo laisvalaikį.

Merginos ir jaunuoliai programoje dalyvauja savanoriškai, savo laisvu laiku. Programa orientuojasi į mokymąsi iš gerosios patirties, taip padedant atsiskleisti užslėptiems talentams. Pabaigus pasirinktą programos lygmenį, jaunuoliams įteikiami tarptautiniai sertifikatai ir nuopelnus atspindintys ženkleliai. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos vyksta Didžiosios Britanijos ambasadoje Vilniuje. Kadangi programa vienija jaunus žmones, suinteresuotus savo tobulėjimu, dažnu atveju ji padeda surasti bendraminčių, kurie tampa artimais draugais ar verslo partneriais.

Programa pradėta 1956-ais metais Edinburgo hercogo princo Filipo (Prince Philip), joje jau yra dalyvavę daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių visame pasaulyje. Programa sukurta princo Filipo (Prince Philip) ir vokiečių edukologo Kurt Hahn iniciatyva. Vėliau ji buvo aktyviai tobulinama, įsitraukiant aktyviam mokymosi iš patirties idėjų skleidėjui, patyrusiam alpinistui, lordui Džonui Hantui (John Hunt). DofE apdovanojimų programoje jau dalyvavo daugiau nei 8 milijonai jaunuolių iš 140-ies pasaulio šalių. Programa Lietuvoje įgyvendinama nuo 2006 metų, anksčiau ji buvo žinoma "Tarptautinių jaunimo apdovanojimų" vardu.

Dalyvaudami DofE apdovanojimų programoje jaunuoliai išsikelia asmeninio tobulėjimo tikslus. Kadangi kiekvienas žmogus yra unikalus, jaunuolių tikslai taip pat yra individualūs. Siekdami savo tikslų, jaunuoliai dalyvauja reguliariuose susitikimuose su programos vadovais, kurie padeda įveikti kylančius iššūkius, padeda atrasti vidinę motyvaciją tobulėjimui. Vadovai taip pat padeda pastebėti vykstantį pokytį, atpažinti situacijas, kuriose jaunas žmogus ugdosi efektyviausiai.

Trumpas programos aprašas: http://dofe-programa-ujbg.mozello.lt/

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra