Pasveikinti naujagimių sulaukę ukmergiškiai
2020-01-03

Sausio 3-ąją Ukmergės rajono savivaldybėje įteikti naujagimio kraiteliai praėjusių metų gruodžio mėnesį gimusiems mažiesiems ukmergiškiams.

 

Atsiimti savivaldybės dovanos atvyko 4 mergaičių: Majos, Rusnės, Emilės ir Saulės bei 4 berniukų: Adomo, Igno, Ajaus ir Henriko tėveliai.

100 eurų vertės naujagimio kraitelius su būtiniausiais daiktais, kurių prireikia pirmaisiais kūdikio auginimo mėnesiais, įteikė Savivaldybės meras Rolandas Janickas, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė ir viešosios įstaigos (VšĮ) „Ukmergės šeimos centras“ laikinai direktorės pareigas einanti Jurgita Vijūnė.

Meras R. Janickas visiems naujagimių tėveliams palinkėjo išauginti pilietiškus, dorus, laimingus vaikus, kurie garsintų gimtąjį kraštą savo talentais, prasmingais darbais. Taip pat informavo, jog savivaldybė ir šiemet, jau trečius metus iš eilės, tęs gražią tradiciją pasveikinti ir įteikti naujagimio kraitelį pasaulį išvydusiems mažiesiems ukmergiškiams.

J. Vijūnė renginyje pristatė VšĮ „Ukmergės šeimos centras“ veiklą, papasakojo apie artimiausius planuojamus renginius ir kt.

Primename, jog sąlygos savivaldybės dovanojam naujagimio kraiteliui gauti, yra dvi: abu kūdikio tėvai arba vienas iš jų (jei yra vienišas/a) turi būti deklaravę savo gyvenamąją vietą Ukmergės rajone ir faktiškai čia gyventi, kūdikio gyvenamoji vieta taip pat turi būti deklaruojama Ukmergės rajone.

Ukmergės civilinės metrikacijos skyriuje 2019 metų gruodžio mėnesį įregistruota 16 naujagimių: 8 mergaitės ir 8 mergaičių. Iš jų 3 pasaulį išvydo užsienyje – po vieną Jungtinėje Karalystėje, Norvegijoje ir Maltoje.

Iš viso praėjusiais metais skyriuje užregistruota 318 naujagimių (165 berniukai ir 153 mergaitės), 82 iš jų gimė užsienyje. Ukmergiškiai 2019 metais susilaukė dviejų porų dvynukų.

Iš 318 įregistruotų naujagimių 214 gimė santuokoje, 94 su pripažinta ar nustatyta tėvyste ir 11 įregistruota vienišoms mamoms.

Jauniausia motina – 17-metė, o jauniausiam tėvui – 18 metų. Vyriausi tėvai - 48 metų moteris ir 56 metų vyras.

Pernai vardų TOP'e populiariausi mergaičių vardai buvo: Lėja, Augustė, Austėja, Sofija, Gabrielė, Karolina, o berniukų - Jokūbas, Lukas, Kajus, Dovydas, Domas, Adomas, Adas, Herkus, Emilis, Martynas ir Ajus.

Užregistruota nemažai ir gana retų vardų. Mergaitėms suteikti
Michilinos, Melitos, Adrijos, Arielės, Eivos, Emeritos, Elijos, Bargailės, Eimilės, Junos, Ezmės Erikos, Arielos, Eirini Saulės, Frėjos, Medeinos, Ayos, Mėjos ir Arnetos vardai, o tarp berniukų įregistruoti tokie reti vardai kaip Ardas, Joelis, Atas, Itanas, Benas Leo, Marius Henri Marie, Aras Sinan, Andreas, Meinardas, Motiejus Akvasi, Minoas Kaos, Nethan, Gratas, Nidijus, Ainius ir Paolo.

Sveikiname naujagimius ir jų tėvelius!

Daiva Zimblienė 

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra