Pilies parke darbuojasi medžių pjovėjai
2019-11-20

Pastarosiomis dienomis Ukmergės Pilies parke dūzgia pjūklai. Išretinę Kęstučio aikštėje ir Draugystės skvere augančius medžius, medžių pjovėjai ėmėsi darbų parke.

Informuojame, kad prasidėjus paruošiamiesiems projekto „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas, I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“ darbams, Pilies parko su prieigomis ribose bus šalinamas 21 medis (9 mažalapės liepos, 4 uosiai, 4 uosialapiai klevai, 2 paprastieji klevai, 1 baltažiedė robinija ir 1 juodoji tuopa. Šių medžių kirtimui yra išduoti leidimai. Vietoj nukirstų medžių bus atsodintos 7 mažalapės liepos.

Iš viso parko ribose yra suskaičiuota 206 medžiai. Vyrauja uosiai, liepos, klevai, kaštonai, uosialapiai klevai. Yra keletas baltažiedžių robinijų, tuopų, ąžuoliukų ir viena eglė. Parke retų medžių rūšių nėra, tačiau parko lankytojai gali pasigrožėti senais, stambiais medžiais bei daugiakamiene (lizdine) liepa. Parke augantys keli uosialapiai klevai yra paskelbti invazine rūšimi, todėl juos minėtą projektą rengę bendrovės „Panprojektas“ specialistai taip pat rekomenduojama iškirsti. Jie siūlo šalinti ir parke augantį ąžuolą nustelbiančius krūmus.

Daugiau apie projektą „Ukmergės miesto centro viešųjų erdvių infrastruktūros sutvarkymas, I etapas: Kęstučio aikštės, Draugystės skvero ir Pilies parko su prieigomis įrengimas“ – /go.php/lit/Ukmerges-miesto-centro-vieuju-erdviu-infrastrukturos-sutvarkymas-i-kestuparko-su-prieigomis-irengimas.

Su Kęstučio aikštės, Draugystės skvero bei Pilies parko želdinių inventorizacijos ir tvarkymo projektu, spalio 24 dienos pristatymo vaizdo įrašu galite susipažinti: /go.php/lit/Supazindino-su-medziu-bukle-rekonstruojamose-miesto-centro-viesosiose-erdvese/6343
Daiva ZimblienėInformacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistėDainiaus Vyto nuotr.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra