Policijos darbą įtakoja reiškinys „3P“
2020-03-03

Vasario 28 d. apžvelgti Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ukmergės rajono policijos komisariato praėjusių metų veiklos rezultatai.

 

2019-tųjų metų veiklą pristatė Ukmergės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Kazlauskas. Viršininkas pasidžiaugė, kad lyginant 2017-2018 metus pastebimas nusikalstamų veikų mažėjimas, tuo tarpu jų ištirimas auga. 2019-ais metais viso buvo užregistruota 8016 pranešimų, tai yra beveik 300 mažiau nei 2018-tais. Per parą pareigūnamas tenka reaguoti į įvykius vidutiniškai 22 kartus. Policijos vadovas atkreipė dėmesį, kad ypatingai išsiskiria savaitgaliai, kuriuos juokaudamas vadino „3P“ - penktadienis, pašalpa ir pilnatis. Kai sutampa šie trys veiksniai, iškvietimų padaugėja daugiau nei dešimčia.

2019 m. pareigūnai užfiksavo 7244 administracinės teisės pažeidimus. Lyginant su 2018 metais daugiau beveik 1300. Administraciniai nusižengimai padaryti ne vien Ukmergės rajono gyventojų, daugiau nei pusė iš jų „uždirbo“ greičio mėgėjai tiek rajoniniuose, tiek respublikiniuose keliuose. Už greičio viršijimą 2019 m. buvo nubausti 4362 vairuotojai.

Prėjusiais metais eismo įvykių registruota vienu daugiau (25), nei 2018 m. (24). Dėja, žuvusių eismo dalyvių skaičius išaugo. Tai įtakojo vienas eismo įvykis, kurio metu žuvo 3 automobiliu važiavę užsieniečiai. Sužeistų asmenų buvo 33 (2018 m. - 24). Susidūrimų su laukiniais gyvūnais sumažėjo dešimčia – užfiksuoti 83, tuo tarpu 2019 m. - 93. Susidūrimų su stambiais gūvūnais, briedžiais, sumažėjo perpus: 2019 m. - 16, 2018 m. - 31.

2019 m. policijos pareigūnai nustatė 74 vairuotojus (71 vyrą ir 3 moteris), kurie transporto priemones vairavo būdami neblaivūs (daugiau negu 0,4 promilės, bet ne daugiau negu 1,5 promilės). Jie buvo nubausti administracinėmis baudomis. 84 asmenys (70 vyrų ir 14 moterų) vairavo transporto priemones, kai jiems buvo nustatytas 1,51 ir daugiau promilių neblaivumas, už tai jiems teko baudžiamoji atsakomybė. Girčiausias vairuotojas į alkotesterį pripūtė 3,75 promiles. Daugiausia girtų asmenų nustatoma savaitgaliais.

Ukmergės mieste ir rajone praėjusiais metais buvo įvykdytos 499 nusikalstamos veikos, iš jų 387 buvo ištirtos. Palyginus su 2018 metais nusikalstamų veikų sumažėjo 174. Dominuojančios nusikalstamos veikos yra įvairūs sveikatos sutrikdymai, vagystės, vairavimas esant neblaiviam.

Dėl smurto artimoje aplinkoje buvo pradėta 117 ikiteiminių tyrimų. Išanalizavus duomenis pastebėta, kad 93 proc. smurtautojų yra vyrai. Dažniausiai smurtauja sugyventiniai (57 ikiteiminiai tyrimai) ir sutuoktiniai (22 ikiteiminiai tyrimai). Daugiau nei pusė smurtautojų būna neblaivūs, apsvaigusios nuo alkoholio konflikto metu būna ir beik trečdalis aukų.

Išsamią praėusių metų prevencinės veiklos ataskaitą pateikė bendruomenės pareigūnai, kurie skatino policijos rėmėjų ir jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, vykdė įvairias prevencines priemones, dalyvavo susitikimuose su gyventojais ir juos individualiai konsultavo. Buvo įgyvendinti visi prevenciniame projekte „Prevencija’2019“ numatyti renginiai, kurių pagrindiniai tikslai – ugdyti jaunimo teisinį išprusimą bei saugų elgesį gatvėje, saugios aplinkos kūrimas seniūnijose. Bendruomenės pareigūnai kuravo saugių kaiminysčių grupių veiklą, skatino gyventojus įsitraukti į saugios aplinkos kūrimą.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas padėkojo pareigūnams už darbą ir linkėjo sėkmingai dirbti. Meras Rolandas Janickas, pasidžiaugė, kad policija yra įsiliejusi į rajono bendruomenės gyvenimą, vystomas tarpinstituscinis bendradarbiavimas, kuris padeda greičiau pasiekti tikslus.

Asta Krogertienė

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatoKomunikacijos poskyrio specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra