Pretenduoja tapti pasaulio skonių centru
2020-01-23

Kasmetinėje didžiausioje Baltijos šalyse tarptautinėje turizmo parodoje ADVENTUR 2020 aktyviai ruošiasi dalyvauti ir ukmergiškiai. Paroda vyks jau šį savaitgalį, sausio 24–26 dienomis, Litexpo parodų rūmuose Vilniuje. Joje dalyvaus Ukmergės kraštotyros muziejaus ir savivaldybės administracijos darbuotojų komanda.

Šiųmetės parodos tema ir akcentas – sveikatos turizmas.

„Šiemet startuojame su nauju turizmo produktu, metus trūksiančiu projektu, „Pasaulio skoniai Ukmergėje“. Ukmergės gastro kalendorius vilios Lietuvos gurmanus ir visus, kas neabejingi geram maistui, susipažinti su įvairių pasaulio šalių virtuve ir tradicijomis. 12 projekto partnerių kvies paragauti, išgirsti, patirti ir prisiliesti prie Indijos, Meksikos, Izraelio“, – pasakojo Ukmergės kraštotyros muziejaus „Tolerancijos centro“ vadybininkė Erika Buikauskienė.

Būsimos parodos dalyviai įsitikinę, kad Ukmergė taps 2020 metų pasaulio skonių centru. Mūsų stendas pristatys mūsų turistines naujoves, įdomybes, paslaugas.

Pirmą kartą parodos renginiuose rajonui atstovaus vyrų komanda „Minam aplink LT“ ir VšĮ „Lukenskų namai“.

„Minam aplink LT“ dalyviai Rolandas Butkus, Šarūnas Žulys, Andrius Bakūra ir Ramūnas Šliažas dviračiais per 11 dienų yra apvažiavę Lietuvą – įsigijo reikiamą įrangą, susidėliojo maršrutą ir leidosi į kelionę... Per parą kartais numindavo 100 kilometrų. Prieš trejus metus vyrai pradėjo organizuoti ekstremalius žygius savo regionuose šaltuoju metų laiku.

Pranešėjai dalinsis patirtimi, patarimais bei tikisi papildyti savo grupę naujais nariais.

Kita mūsų krašto atstovė Rūta Lukenskienė demonstruos spalvotą maistą, pristatys natūralius maisto produktų pigmentus, kalbės apie tai, kas juos veikia gaminant patiekalus, pasakos apie dirbtinių dažiklių panaudojimą maisto pramonėje, mokys kaip atskirti natūraliai spalvotą maistą nuo dirbtinio.

Tradicija tapęs renginys „Turizmo mainai“ verslo sektoriaus atstovams siūlys rasti partnerių. “Turizmo mainuose 2020” dalyvaus vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatoriai. Su jais užmegzti kontaktus turėtų tie, kas turi galimybę apgyvendinti turistų grupes, pasirūpinti maitinimu, pramogomis.

Parengta pagal laikraščio "Ukmergės žinios" infomaciją 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra