Rajono muziejininkams vadovaus nauja direktorė
2020-01-15

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalė Steponavičienė sausio 15-ąją Ukmergės kraštotyros muziejaus kolektyvui pristatė naująją direktorę – Violetą Reipaitę, pernai gruodžio 17 dieną laimėjusią viešą konkursą į šias pareigas.

V. Reipaitė muziejaus vadove paskirta penkeriems metams - nuo 2020 metų sausio 15-osios iki 2025 metų sausio 14 dienos.

Konkursas į muziejaus direktoriaus pareigas buvo paskelbtas atsistatydinus ilgametei jo direktorei Vaidutei Sakolnikienei.

V. Reipaitė 1977-1982 m. Vilniaus universitete yra įgijusi istoriko, istorijos ir visuomenės mokslų dėstytojo kvalifikaciją, o 2001-2003 m. Kauno technologijos universitete - viešojo administravimo magistro kvalifikacinį laipsnį.

V. Reipaitė dirbo istorijos mokytoja F. Žemaičio vidurinėje mokykloje Šiauliuose, Vilniaus universiteto Kauno vakarinio fakulteto laborante, Paminklų konservavimo institute menotyrininke, Ukmergės kraštotyros muziejaus vyriausiąja fondų saugotoja ir direktore, AB „Kauno paminklų restauravimo projektavimo institutas“ istorike ir direktore, o paskutinė jos darbovietė – Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse, kuriam vadovavo 14 metų (nuo 2005 gruodžio 1-osios iki 2019 metų kovo 1-osios) bei šį postą paliko pasibaigus kadencijai.

„Vėl įbridau į tą patį vandenį... Tik tai jau nebe tas upelis, su keliomis salėmis ir fondais viename pastate, o labai didelė ir rimta struktūra su nemažai turto.

Aš avansu sakau, kad patekau į patį geriausią kolektyvą. Nes aš gi negaliu dirbti blogame ar ne? Manau, kad pavyks su visais ir kiekvienu iš jūsų rasti bendrą kalbą ir darbuosimės, siekdami šį muziejų padaryti svarbų ir turintį autoritetą. Ukmergės kraštas yra įdomus, turintis turtingą istoriją, tad tikrai yra ką čia paveikti.

Gal didelių revoliucijų ir nepadarysime, bet kad geriau dirbti reikės, tai jau faktas, niekur nedingsime. Aš pati esu darboholikė ir man darbe turi būti gera. Mėgstu dirbti ir mėgstu kaip kiti dirba.

Apie mane, kaip apie žmogų, manau, jau daug ką susižinojote – pasiskaitėte, pasiskambinote ir kt. Bet, žinokite – aš dar kitokia esu“,- daugiau nei 30-ies muziejaus darbuotojų kolektyvui prisistatė V. Reipaitė.

Naujoji muziejaus vadovė patikino, kad artimiausią savaitę susipažins su įstaigos darbų apimtimi, turimu turtu bei darbuotojais. Norinti kiekvieną iš jų pamatyti, pakalbinti ir išgirsti.

Paklausta, kodėl vėl grįžo dirbti į Ukmergę, V. Reipaitė nedaugžodžiavo: „Labai miela širdžiai. Sentimentai nenusakomi. Gal iš to laikmečio – 1987-1989 metų, kuomet buvau pati jauniausia (iki 30 metų) iš visų šalies muziejų direktore ir dar... nepartinė?“

Moteris patikino, kad ji yra prisidėjusi prie Ukmergėje, Kęstučio aikštėje, esančio paminklo Lietuvos nepriklausomybei - „Lituania Restituta“ – atstatymo. „Aš suradau ir iš Vilniaus atvežiau jo projektą. Tuomet muziejuje net buvo įsikūręs savotiškas štabas – prašėme žmonių pasidalinti bet kokia turima informacija ar nuotraukomis apie tą paminklą. Iš pradžių visi labai bijojo, nes buvo partija, kuri atidžiai viską stebėjo. Kai paminklas buvo atstatytas, Ukmergėje aš jau nebedirbau ir į jo atidarymą, deja, manęs niekas nepakvietė“ ,- teigė V. Reipaitė.

Ukmergėje ji kol kas turinti tik du artimus žmones – pusbrolio žmoną ir draugę. Pas pastarąją V. Reipaitė ir ketina laikinai apsistoti darbo dienomis, o į savo namus Kaune planuoja grįžti tik savaitgaliais.

 

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyriaus vyr. specialistė

 

 

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra