Savivaldybės vadovai išvyko į verslo forumą Kazachstane
2020-03-04

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir administracijos direktorius Darius Varnas šią savaitę dalyvauja Kazachstane vykstančiame tarptautiniame verslo forume „„Lietuvos regionų ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtra“.

 

Verslo forumo didžiausiame Kazachstano megapolyje Almatoje organizatoriai - Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacija bei Kazachstano ambasada Lietuvos Respublikoje.

Renginio tikslas –pristatyti Kazachstano vadovams Lietuvos regionus, skatinti Kazachstano verslininkų investicijas Lietuvos regionuose bei Lietuvos verslininkų veiklą Kazachstane, didinti bendrų įmonių skaičių, nutiesti ekonominio bendradarbiavimo tiltus tarp Kazachstano ir Lietuvos regionų formate B2B, užtikrinti Lietuvos regionų savivaldybių bendravimą su Kazachstano savivaldybėmis.

„Organizuoti Lietuvos regionų ir Kazachstano verslo forumą Almatoje nutarėme po apsilankymo 19 Lietuvos savivaldybių. Išaiškėjo, kad Lietuvos regionams įdomūs potencialūs investuotojai iš Kazachstano, savivaldybės sudaro verslui palankias sąlygas, vietos verslininkai įvaldę šiuolaikines technologijas, kurių taip trūksta Kazachstane, ir pateikė konkrečius bendradarbiavimo pasiūlymus.

Manau, kad verslo forumas padės Lietuvos regionams ir jų verslui rasti partnerių Kazachstane, o mūsų šalies verslininkams suteiks galimybę investuoti Lietuvoje. Sieksime, kad forumas būtų maksimaliai praktiškas ir efektyvus. Tikslas –sutartys dėl investicijų ir bendrų Lietuvos-Kazachstano įmonių steigimo“, - Rostislavas Li, Baltijos šalių ir Kazachstano ekonominio bendradarbiavimo plėtros asociacijos verslininkų tarybos pirmininkas.

Pasak jo, verslo forumą palaiko Almatos miesto akimatas (savivaldybė) ir Nacionalinė Kazachstano Respublikos verslininkų asociacija „Atameken“, vienijanti 150 tūkst. Kazachstano įmonių.

Į Almatą iš Lietuvos išvyko 44 žmonių delegacija – 13-os šalies savivaldybių (Akmenės, Neringos, Biržų, Utenos, Kaišiadorių, Tauragės, Kėdainių, Rokiškio, Elektrėnų, Zarasų, Mažeikių, Ukmergės ir Kauno rajonų) atstovai bei verslininkai.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir viešųjų ryšių skyruiaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra