Skandalus keliančiam K. Krivickui atsakome: „Ieškote skandalo ten, kur jo nėra“
2020-10-01

Jau kelias pastarąsias savaites vietinėje žiniasklaidoje skelbiamos kandidato į Lietuvos Respublikos Seimą Kristupo Krivicko publikacijos apie jo atliktus „tyrimus“. Kiek juose yra tiesos, o kiek K. Krivicko nuomonių bei padarytų išvadų, tesprendžia kiekvienas skaitytojas asmeniškai. Vargu ar įmanomas lygiavertis dialogas su žmogumi, kuris yra įsisukęs į tokią intensyvią, gyventojus su rajono valdžia priešinančią rinkiminę kampaniją bei įsijautęs į Ukmergės ir ukmergiškių gelbėtojo vaidmenį.

Nuo liepos 24-osios savo rinkiminę kampaniją Ukmergėje pradėjusio K. Krivicko „taikiniu“ tapo ir bendrovė „Ukmergės butų ūkis“, ir VšĮ Ukmergės ligoninė, ir kai kurie rajono savivaldybės tarybos nariai bei kt. Šios kadencijos rajono savivaldybės tarybos valdančioji dauguma, savivaldybės administracija jau įgyvendino ne vieną esminį pokytį sprendžiant įsisenėjusias problemas. Kadangi daugelis jų yra kompleksinės, nėra taip paprasta ir lengva jas pašalinti. Bet mes darome viską, kad to pasiektume - tiesiogiai bendraujame su gyventojais, įmonių ar įstaigų darbuotojais ir nuolat ieškome tinkamų sprendimo būdų jų iškeltoms aktualioms problemoms išspręsti. Visi susikaupę „skauduliai“ yra šalinami. Pamažu, palaipsniui ir ne taip greitai, kaip visiems norėtųsi.

Tad iki šiol ir nebandėme kandidatui į Seimą nei teisintis, nei aiškintis ar kažką neigti. Iki tol, kol jis tendencingai neužsipuolė savivaldybės administracijos darbuotojos, laikinai vykdančios savivaldybės gydytojos tam tikras funkcijas. Pabrėžiame – tik vykdančios funkcijas, o ne einančios savivaldybės gydytojo pareigas.

Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausioji specialistė Inga Pračkailė nėra viešas asmuo, ne politikė, tad tikrai nenusipelnė, kad viešai būtų aptarinėjamas jos amžius, išvaizda, išsilavinimas, kompetencija ir kt.

Magistro laipsnį (tai yra antrąjį universitetinį išsilavinimo lygį po bakalauro laipsnio) turinčiai ir nuo 2006 metų savivaldybės administracijoje dirbančiai I. Pračkailei vykdyti tam tikras savivaldybės gydytojo funkcijas buvo pavesta nuo š. m. sausio 2 d. iki spalio 1 d., t. y. devynių mėnesių laikotarpiui, kol motinystės atostogose bus savivaldybės gydytoja Dainora Šlinkšienė. Dar prieš išeidama į motinystės atostogas savivaldybės gydytoja buvo apsisprendusi, kad neišnaudos viso tam skirto laiko ir, atsižvelgdama į aplinkybes, į darbą sugrįš gerokai anksčiau.

Taigi, kad D. Šlinkšienė grįžta į darbą, tai - tikrai ne K. Krivicko nuopelnas. Į Seimą norinčiam patekti šiam daugiavaikiui tėvui derėtų žinoti, jog į nėštumo ir gimdymo bei vaiko priežiūros atostogas išeinanti darbuotoja paprastai informuoja darbdavį kiek ilgai jos nebus, o darbdavys tuomet sprendžia, kaip organizuoti tokios darbuotojos pavadavimą. Įdomu būtų sužinoti, kas gi sprendimus dėl motinystės atostogų priima šio kandidato į Seimą šeimoje? Jis pats ar žmona?

Grįžtant prie savivaldybės gydytojos pavadavimo, norime visus patikinti, jog surasti tinkamą ir visus keliamus reikalavimus atitinkantį žmogų laikinam, vos devynių mėnesių darbui - užduotis ne iš lengvųjų. Visi tinkami kandidatai, kuriems šis darbas buvo pasiūlytas, deja, jo atsisakė.

Įvertinus tai, jog mūsų šalyje švietimo, mokslo ir sporto ministras gali laikinai pavaduoti susisiekimo ministrą, o pastarasis – sveikatos apsaugos ministrą, tai viešojo sektoriaus ekonomikos magistrantė, mūsų manymu, tikrai gali laikinai pavaduoti ar atlikti ne vieno savivaldybės administracijos darbuotojo funkcijas. I. Pračkailė puikiai susitvarkė su jai patikėtomis tam tikromis savivaldybės gydytojo funkcijomis ir netikėtai šalį bei Ukmergę užgriuvusios COVID-19 infekcijos metu. Tuo metu labiausiai pravertė jos administraciniai gebėjimai. I. Pračkailei teko spręsti daugybę organizacinių klausimų, užsakinėti apsaugos priemones ir t.t. Viso karantino metu kartu su savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centro nariais ji dirbo neskaičiuodama valandų, be poilsio dienų.

Ukmergėje negyvenantį K. Krivicką informuojame, jog už situacijos suvaldymą karantino metu Ukmergės rajone buvo atsakinga patyrusi medikė - Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė. Ji ir iki šiol vadovauja savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų centrui, kuris šiuo ypatingu laikotarpiu priima sprendimus dėl ukmergiškių sveikatos, koordinuoja visų Ukmergės gydymo įstaigų darbą, sprendžia koronaviruso infekcijos pasekmių likvidavimo klausimus ir kt.

COVID-19 virusas, dėl jo paskelbtas karantinas - visiems tai buvo pirmas kartas, visas pasaulis nebuvo to patyręs. Neturėjome taisyklių ar vadovėlių, kuriuos perskaitę ir kuriais vadovaudamiesi būtume galėję parašyti tinkamą atsakymą ar išspręsti iškilusią problemą.

Tad visos tuo laikotarpiu iškilusios problemos dėl rajono gydymo įstaigų darbo, ligonių gydymo tikrai niekaip nebuvo susijusios su savivaldybės gydytojo funkcijas vykdžiusios I. Pračkailės darbu.

Stebint šio kandidato į Seimą skleidžiamą savivaldybę juodinančią informaciją, nepamatuotą kritiką bei bandymą rinkėjų dėmesį patraukti įmantriais šūkiais, ne vienam ukmergiškiui turėtų iškilti klausimas - ar į politiką besiveržiantis K. Krivickas nesupainiojo pozicijų, į kurias kandidatuoja. Ar į Seimą, ar į savivaldą jis nori patekti? Ne ką mažiau įdomu būtų sužinoti, ar jis įvykdė duotus pažadus Anykščių-Panevėžio ir Gargždų vienmandačių apygardų rinkėjams? Priminsime, kad 2017 metų balandį K. Krivickas dalyvavo priešlaikiniuose Seimo rinkimuose vienmandatėje Anykščių-Panevėžio apygardoje, kuomet iš Seimo pasitraukė Greta Kildišienė, o 2019 metų rugsėjį varžėsi vienmandatėje Gargždų apygardoje, kuomet Seimo nario mandato atsisakė Klaipėdos rajono meru tapęs Bronius Markauskas. Šiuose abiejuose rinkimuose K. Krivickui buvo pavykę patekti į antrąjį rinkimų turą. Ir rinkėjams jis tąsyk žadėjo visko labai daug. Tiek, kiek dabar žada ir ukmergiškiams.

Ukmergė rajono savivaldybės administracija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų: (1) skaityti