Spalio 1 d. Ukmergėje kauks sirenos
2019-09-25

2019 m. spalio 1- 4 d. vyks valstybės lygio civilinės saugos funkcinės pratybos tema ,,Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“.

Spalio 1-ąją, pirmą pratybų dieną, 10.15 val. bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema. Ši gyventojų perspėjimo sistema įprastai yra tikrinama dukart per metus, tačiau dėl vyksiančių valstybinio lygio civilinės saugos funkcinių pratybų šiais metais ji bus tikrinama spalio 1 d. Patikrinimo metu bus įjungiamos sirenos, gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai įmobiliuosius telefonus. Šie pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau juos gali priimti tik tie telefonai, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

Vidaus reikalų ministerija kviečia gyventojus pasitikrinti, ar savo mobiliuosiuose telefonuose jie yra šią funkciją įsidiegę, ar perspėjimo pranešimai juos pasiekia. Kaip aktyvuoti korinio transliavimo funkciją savo telefone, galite rasti užsukę į LT72 svetainę, skirtą Lietuvos pasirengimui ekstremalioms situacijoms -https://www.lt72.lt/go.php/lit/Telefonu-modeliai-ir-ju-nustatymai.

Vadovaujantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymu Nr. 1-3 patvirtintu Techniniu perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašu (toliau - Tvarkos aprašas) š. m. spalio 1 d. vyks perspėjimo sistemos patikrinimas, kurio metu bus aktyvuota perspėjimo sirenomis sistema (toliau - PSS) ir gyventojų perspėjimo ir informavimo, naudojant viešųjų judriojo telefono ryšio paslaugų tiekėjų tinklų infrastruktūrą, sistema.

PSS patikrinimo metu 10 val. 15 min. bus jungiamos centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos (toliau - Sirenos), 10 val. 17 min. šalies gyventojai apie patikrinimą bus informuojami per Lietuvos nacionalinį radiją ir per UAB ,,Radiocentras“ radijo stotį, taip pat bus perspėjami ir informuojami trumpaisiais pranešimais tiesiogiai į mobiliuosius telefonus. Pažymėtina, kad šie pranešimai bus perduodami tik į tuos mobiliuosius telefonus, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra