Tradicinėmis tampančios Architektūros fakulteto studentų išvykos į rajonus
2020-03-05

Praeitą savaitę beveik dvi dešimtys VGTU Architektūros fakulteto II – o kurso studentų, vadovaujami Architektūros pagrindų, teorijos ir dailės katedros lekt. Daliaus Vrubliausko ir doktorantės Dalios Traškinaitės, studijų tikslu aplankė Siesikuose, Ukmergės raj., esančią renesansinę Šv. apaštalo Baltramiejaus bažnyčią.Per beveik 30 metų, Architektūros kompozicijos ir Lietuvos architektūros istorijos mokymo modulio apimtyje, peržvelgtos ir tirtos beveik visos, lankytojams prieinamos Vilniaus bažnyčios, tad jau kuris laikas bandoma ieškoti tinkamų sakralinių pastatų pavyzdžių kompozicijos tyrimams ir kitose savivaldybėse: dirbta Vilniaus rajone, Kaune, Trakuose.

Išvyką paskatino ir neseniai atnaujinta VGTU ir Ukmergės rajono savivaldybės bendradarbiavimo sutartis, bei rajono savivaldybės Architektūros ir Urbanistikos skyriaus vedėjo, Architektūros fakulteto absolvento Artūro Sakalausko, iniciatyva. Šios išvykos metu universiteto studentai ir dėstytojai susitiko su rajono savivaldybės paveldosaugininke Sonata Vitaite, Siesikų seniūnu Žilvinu Dirse. Jų iniciatyva apžiūrėta XVIII/XIX a. sandūroje statyta miestelio kapinių koplyčia, aptarta jos dabartinė techninė būklė. 

Išvykos pabaigoje, Siesikų seniūnui tarpininkaujant, studentai aplankė ir kitą iškilų Siesikų miestelio kultūros paveldo objektą – neseniai rajono savivaldybės žinion perėjusią, restauruojamą renesansinę Siesikų pilį. Ilgametis pilies gaivintojas ir tvarkytojas Audrys Matulaitis išsamiai papasakojo apie objekto tvarkybos istorijos peripetijas, naudotas tradicines statybos technologijas ir tokių objektų atgaivinimo iššūkių įvairovę.

Išvykos pabaigoje aptartos ir kelios konkretesnė bendradarbiavimo galimybės: studentų darbų dalies parodos, tiriant Siesikų bažnyčios architektūros kompozicinius apsektus, mokomosios studentų praktikos organizavimas tikslu atlikti trūkstamus miestelio kapinių koplyčios matavimus ir Siesikų pilies pritaikymo problematikos integravimas į Architektūros fakulteto studijų procesą.

Informacija
www.vgtu.lt

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra