Ukmergėje lankėsi Kroatijos Respublikos ambasadorius
2019-05-23

Gegužės 22 dieną Ukmergės rajono savivaldybę aplankė Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimiras Kedmenecas. Kartu su juo atvyko ir ambasadoriaus asistentė Jurga Jozič. Pokalbio metu su meru Rolandu Janicku, mero pavaduotoja Agne Balčiūniene, savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojais aptartos įvairios bendradarbiavimo galimybės, ypač kultūros srityje.

 

Pirmą kartą Ukmergėje viešintis K. Kedmenecas neslėpė susižavėjimo mūsų kraštu, pasidžiaugė, jog turime unikalų Ukmergės piliakalnį, įspūdingas bažnyčias.

K. Kedmenec Kroatijos Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje dirba nuo praėjusių metų spalio mėnesio, o pati ambasada Vilniuje buvo atidaryta 2015 metų rugsėjį. Lietuvos ambasada Kroatijos sostinėje Zagrebe bus iškilmingai atidaryta jau šių metų birželio pradžioje.

„Su Lietuvos regionu esu pažįstamas jau daugiau nei 20 metų. Čia pirmą kartą atvykau 1997 metais . Dirbdamas ambasadoriumi turiu tikslą – plėsti gerus ir draugiškus santykius su Lietuvos miestais ir rajonas. Šie santykiai tapo dar svaresni prieš šešerius metus Kroatijai įstojus į ES ir NATO. Įdomu tai, kad tai įvyko Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai. O šiemet ES Tarybai pirmą kartą pirmininkaus Kroatija“, - kalbėjo ambasadorius.

Svečias pasidžiaugė, kad ambasada jau nemažai yra nuveikusi pristatydama lietuviams Kroatiją kultūros srityje, tačiau apgailestavo dėl per mažai išplėtoto ekonominio bendradarbiavimo.

„Kroatijos verslininkai labiau orientuojasi į Vidurio ir Vakarų Europą. Tik prieš kelias savaites Vilniuje, tarptautinėje vyno parodoje „Vyno dienos 2019“, pirmą kartą vienas mūsų šalies gamintojas pristatė savo gaminamą produkciją.

Džiugu, kad per pastaruosius metus apie 40 tūkstančių Lietuvos piliečių apsilankė Kroatijoje. Tai beveik 2,5 karto daugiau nei prieš metus. Tačiau kroatai į Lietuvą vyksta rečiau, čia per tą patį laikotarpį jų apsilankė tik 3-4 tūkstančiai“.

Susitikimo metu aptartos savivaldybės bendradarbiavimo su Kroatijos Respublikos ambasada ir kultūrinių ryšių plėtojimo galimybės. Ambasadorius domėjosi Ukmergės rajone vykdomais projektais, palaikomais tarptautiniais ryšiais.

Svečias pasiūlė ukmergiškiams pristatyti šiuo metu po Lietuvą „keliaujančias“ dvi parodas. Viena jų yra kroatų fotografo, „National Geographic“ pripažinto menininko Davor Rostuhar paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“, pasakojanti apie nuostabų Kroatijos gamtos grožį, o kita - „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“, atskleidžianti giliausias ir stipriausias tradicijos, kurios pabrėžia kroatų tautos ypatumą.

Ambasadorius išreiškė norą Ukmergėje surengti ir verslo atstovų susitikimą. „Kroatijos verslą jau pristatėme Lietuvos didmiesčiuose, dabar atėjo eilė ir mažesniems miestams. Ukmergė yra labai arti sostinės Vilniaus, sąžinė graužia, kad iki šiol neradome laiko šiam puikiam miestui“, - teigė K. Kedmenecas.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė tokiu ambasadoriaus K. Kedmeneco dėmesiu Ukmergės rajonui ir naujomis galimybėmis rajono gyventojams susipažinti su Kroatijos kultūra ir menu. Tam, kad dar geriau susipažintų su mūsų kraštu, savivaldybės vadovai ambasadoriui įteikė Ukmergės rajone pagamintos produkcijos.

Ambasadoriaus vizitas Ukmergėje savivaldybe neužsibaigė. Lydimas mero pavaduotojos A. Balčiūnienės, savivaldybės administracijos Investicijų ir užsienio ryšių skyriaus vedėjos Rimos Boškevičienės, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos Lolitos Gerulskienės, Ukmergės kultūros centro direktorės Rasos Graužinienės ir Ukmergės kraštotyros muziejaus darbuotojos Jolantos Petronytės, Kroatijos ambasadorius dar apsilankė Ukmergės kraštotyros muziejuje, Ukmergės kultūros centre. Ambasadoriui Ukmergė paliko labai gerą įspūdį. Diplomatas žadėjo sugrįžti į Ukmergę su kultūriniais renginiais ir Kroatiją pristatančiomis parodomis.

Daiva Zimblienė

Informacinių technologijų ir užsienio ryšių skyriaus vyr. specialistė

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra