Ukmergės gydytojos, kuri kaltinama COVID-19 užkrėtusi kitus asmenis, laiškas
2020-03-22

Respublika.lt gavo Ukmergės gydytojos laišką su pasakojimu, kaip jai buvo diagnozuotas koronavirusas, ir kas vyksta toliau.

 

„Viskas įvyko taip, kad tiksliai ir nežinau, bet kovo 9 d. pradėjau eiti kasmetinį profilaktinį tyrimą, man padarė rentgeną, EKG, bendrą kraują, kepenų fermentus, cholesterolį, na kaip ir priklauso. Kraujo tyrime buvo nežymi leukopenija (leukocitų 3,4, limfopenija), bet vertinant tai, kad paskutinius du mėnesius dirbau padidintu krūviu, nes kolega vienas sirgo, kiti atostogavo, tai nurašėm pervargimui, tikrai miego trūkumą jaučiau, laukiau atostogų, atostogavau prieš pusę metų...

Tada pirmadienį, kovo 13 d., pradėjom ruoštis, pertvarkyti skyrių, rengtis ir t.t.; vakare įsiskaudėjo galvą, atsikėliau antradienį ir nuėjau į darbą, nes skaudėjo visą kūną, pasiprašiau išeiginės ir pridaviau kraują, kraujyje pamatėm, kad dar labiau nukrito leukocitai  - iki 1,79, skubiai pasidarėm gripo testą (skyriuje gydėme vieną gripą, o aš skiepyta nuo jo, bet...), neigiamas, testą pasidarė ir kitas personalas, nes jau nuo savaitgalio jautėsi panašiai kaip aš - neigiami.

Tada grįžau namo, pakilo temperatūra iki 38,2. Pavakary pasitariau su kolegomis, liepė jie man skambintis į 1808, ten pagal algoritmą paklausinėjo ir tiek. Kadangi nebuvau išvykusi ir neturėjau kontakto su sergančiu, liepė būti namuose, nes testas Covido nepriklauso. Darėsi neramu dėl šeimos, pasitariau su kolegom ir nusprendžiau atvažiuoti į Santariškių infekcinę ligoninę, kad išsiaiškinčiau, kodėl toks kraujas. Tada kovo 14 d. atvykau į ligoninę, padarė tyrimus, kitų virusų nerado, tuomet gydytojas paėmė man Covid tyrimą, kuris buvo teigiamas, paguldė į skyrių.

Atvykau pasiryžusi gauti testą tam, kad apsaugočiau šeimą ir pacientus bei kolegas, nes tikrai tikėjau, kad man kažkas kita. Kelionėje tikrai nebuvau, niekas iš šeimos nekeliavo šiuo laikotarpiu.

Kitą dieną ištyrė mano šeimą: vyrą, vaikus, mano mamą, jie visi neigiami, tada pradėjo aiškėti, kad tikrai ne vaikai atnešė iš ugdymo įstaigų, nes buvo vaikų, grįžusių iš užsienio ir būreliuose, ir darželyje, ir mokykloje.

Aš manau, kad turėjo būti pacientas, ar jo artimieji, nes nors ribojom lankymą, visi ėjo kas tik norėjo į ligoninę. Aišku, minčių buvo ir apie visus,  kas aplink keliavę (darbe, vaikų būreliuose, šeimos ir kt.), bet neturint įrodymų teigiamo testo nesinorėjo kaltinti. Tikėjausi, kad po manęs visus greit ištirs, bet, deja... Dar ne visi ir šiandien tiriami, o simptomų turi. Panevėžys buvo ištirtas iš karto, o mus SAM paliko, nors turim ir pacientės mirtį (užuojauta šeimai).

Administracija pas mus nedidelė, darė, ką galėjo. Turbūt konsultavosi su epidelmiologais, liepė visiems izoliuotis. Aš tos pacientės nemačiau akyse, ji gydėsi kitame skyriuje. To skyriaus gydytojai ir slaugytojos dar neištirti iki dabar... Liūdna ir pikta, personalas paliktas likimo valiai, įstaiga sustojo. Niekas neatseka kas ir nuo ko. O ponas ministras komentuoja per žinias, kad aš turėjau su ja kontaktą, klausau ir širdis verkia, kaip taip galima neatsakingai kalbėti... Kiti, kurie šiuo metu teigiami (3 su manim), taip pat kontakto su ja neturėjo.

Aš manau, kad pacientę išleido kaip visus kitus pacientus namo, kurie pasisakė, kad jaučiasi patenkinamai. Pagalvokit, tai jeigu nedarė tas dienas tyrimo kontaktavusiems, tai pacientai visiškai palikti likimo valiai... Čia jau SAM tegu atsako, aš nežinau, kodėl nustačius židinį jis paliktas toliau savieigai. Savivaldybė juk testų neturi, jie nieko negali padėti personalui. Ukmergei reikia kuo greičiau ištestuoti visą personalą, kontaktinius asmenis bei likusius pacientus. Pacientų artimuosius taip pat, gal jie turi virusą, bet nežino ir nešioja toliau po miestą. Žmonės turi sėdėti namie, saugoti savo senolius, kiek įmanoma nevaikščioti be reikalo po parduotuves ir kitur... Manau, tam yra specialistai, tegu dirba savo darbą, konsultuoja savivaldybę... Išdalinti visiems bent paprastas kaukes, ypač pardavėjoms, vaistininkams. Tie, kas šiuo metu liko dirbti su žmonėmis, dezinfekcija, kiek žinau jau namų laiptinių prasidėjo... Žmonės turi būti paslaugūs vieni kitiems, kurie gali padėkite kaimynams, aprūpinti vieni kitus, tada gal įveiksim virusą visi kartu...

Palatoje mes dviese, nuotaikos mano geros, noriu pasveikti ir grįžti pas vaikus. Kada išrašys tiksliai nežinau, turbūt pagal būklę, matom, kaip išrašomi besimptomiai pacientai, tai džiugina, nes jie puikiai gali izoliuotis namie, nevarginti personalo. Slaugytojos ir gydytojai lanko mus su apsaugomis, kaip ir turi būti. Stengiamės bendrauti telefonu, kuris yra palatoje, taip jie apsisaugos. Darbo turi daug, nespėja, jau matom pavargusių veidų. Reikėtų savanorių elementariems dalykams, kaip maisto dalinimas, šiukšlių išnešimas, galų gale daiktų perdavimas iš artimųjų. Matom karines palapines, statomas kieme, džiugu, kad vyks rūšiavimas.

Gydytojas buvo išvykęs ir grįžo vasario 15 d., dar tada nebuvo jokios izoliacijos paskelbta, tik vasario 24 d. paskelbta Italija. Plius jis nesirgo, jo šeima taip pat neserga. Dabar praėjo jau geras mėnuo, turėjo visa ligoninė išmirti. Nerealu, kad per mėnesį nesusirgom, nes simptomai atsiranda per 5-6 d.

Viskas sutampa su ta mirusia paciente, nes ją paguldė į ligoninę kovo 11 d., aš ir kiti pradėjom sirgti lygiai po penkių dienų, kitiems dabar tik simptomai atsiranda, kurie su manim kontaktavo. Pasakysiu tik tiek, kad ją lankė viena mano skyrius darbuotoja, taip galimai atnešė mums į skyrių, o kadangi mano leukai tokie, pervargimas, tai mano simptomai išryškėjo greičiausiai, kitiems mažiau išreikšti.

Kiti gydytojai visi neigiami, kurie kitur keliavo, nes jie ryšio su ta paciente neturėjo ir su manim neturėjo, o Dubajus nebuvo įtrauktas į tas šalis, kai gydytojas iš ten grįžo, vėliau įtraukė, tada tik  išėjo namo. Plius kiti kolegos mano skyriaus neigiami, tai jų imunitetai tvarkoje, galimai sirgs, bet lengvai ir nieko nebejaus, todėl visi karantinuoti.

Darbas mūsų  visada vyksta su dezinfekcija, kaukėmis ir apsauginėm priemonėm. Aišku, tai ne respiratoriai, bet rankų higiena vyksta nuolat, skysčių turėjom ir juos naudojom. Visos autopsijos vyksta Vilniuje, Antakalnyje, esant neaiškiam atvejui, pacientai ten vežami, o teismo ekspertams vežami kitais atvejais, bet irgi į Vilnių.“

Respublika.lt

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra