Valstybės tarnautojo dienai paminėti – mėnesį truksianti donorystės akcija
2020-06-03

Vidaus reikalų ministerijos iniciatyva visą birželio mėnesį įvairių valstybės įstaigų ir ministerijų tarnautojai ir pareigūnai neatlygintinai aukos kraujo jo stokojantiems. Taip siekiama solidarizuotis, rodyti pilietiškumo pavyzdį ir prasmingai paminėti birželio 23-iąją – Tarptautinę valstybės tarnautojo dieną. 

„Švelninant karantino sąlygas ir atnaujinus planinių paslaugų teikimą, kaip ir buvo tikimasi, labai prireikė kraujo. Kviečiame valstybės tarnyboje dirbančius prisijungti prie šios akcijos ir tokia forma parodyti pilietišką laikyseną, suteikti pagalbą tiems, kuriems šiuo metu jos labiausiai reikia“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. 

Prie akcijos jau prisijungė Sveikatos apsaugos ministerija ir Vadovybės apsaugos departamentas, o artimiausiu metu neatlygintinai kraujo aukos Teisingumo, Žemės ūkio, Kultūros, Vidaus reikalų ministerijos, taip pat Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Valstybės tarnybos departamentas, Viešojo saugumo tarnyba, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Policijos departamentas, Kelių policijos valdyba, Pasieniečių ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ir daug kitų valstybės įstaigų. 

Nacionalinio kraujo centro direktorius Daumantas Gutauskas teigia, kad kraujo pacientams gydyti reikia nuolat, tačiau ne visi žmonės žino, kokią didelę pagalbą suteikia jų dovanotas kraujas.

„Visų kraujo donorų pagalba yra labai svarbi. Vieno donoro kraujas gali padėti net 3 žmonėms, o donorystės akcijoje galima dalyvauti kas du mėnesius, tai reiškia, kad vienas kraujo donoras gali padėti iki 18 žmonių per metus“, – sako D. Gutauskas. Kraujo nuolat reikia onkologinių pacientų stabiliai būklei palaikyti, traumų, komplikuotų gimdymų atvejais, o karantino sąlygoms švelnėjant – jau ir planinių operacijų metu. 

Aukoti kraujo net ir pandemijos metu yra sudarytos maksimaliai saugios sąlygos. Atvykusio donoro prašoma dezinfekuoti rankas, užsidėti apsaugos priemones, pamatuojama jo temperatūra. Donorų srautas griežtai reguliuojamas, kraujo davimo vietoje dirbama laikantis saugaus atstumo, nuolat dezinfekuojami paviršiai, naudojamos apsaugos priemonės. Kruopščiai įvertinus donoro pasirengimą, greitai ir saugiai atliekama kraujo paėmimo procedūra. Pirmą kartą duodantiems kraujo donorams įteikiamos simbolinės dovanėlės.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra