Vyriausybė šiandien dar sykį peržiūrėjo nuo kovo vidurio galiojančias karantino sąlygas ir jos vėl švelninamos. Jau ketvirta savaitė iš eilės
2020-05-13

Nuo gegužės 14 d.

☑️Parkuose ar kitose viešose vietose leidžiama būriuotis iki 5 asmenų grupėmis. Anksčiau buvo leidžiama būriuotis iki 2 asmenų grupėms.
☑️Kaukes ar kitas veido apsaugos priemones reikės dėvėti turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose, visose viešose uždarose erdvėse.
☑️Kitais atvejais dėvėti kaukes viešose vietose bus tik rekomenduojama.
☑️Leidžiama organizuoti ekskursijas.

Nuo gegužės 18 d.

☑️Vykdant individualias sporto veiklas bei fizinio aktyvumo pratybas, turės būti užtikrintas ne mažesnis kaip 5 kvadratinių metrų plotas vienam asmeniui.
☑️Anksčiau reikalauta vienam žmogui suteikti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų plotą.
☑️Švelninami reikalavimai ir laisvalaikio užsiėmimams atviroje erdvėje. Jų metu turėtų būti užtikrinamas ne mažesnis kaip 5 kv. m plotas, tenkantis vienam asmeniui vietoje buvusių 10 kvadratinių metrų, ir ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų vietoje buvusių 10 metrų.
☑️Leidžiama veikti restoranams, kavinėms, naktiniams klubams bei kitoms pasilinksminimo vietoms viduje. Tačiau jie galės dirbti tik nuo 8 iki 22 valandos.
☑️Leidžiama kazino ir lošimo automatų salonų veikla, ribojant jų darbo laiką nuo 8 iki 22 valandos.
☑️Leidžiama vykdyti visuomenės sveikatos stiprinimo, lėtinių neinfekcinių ligų prevencijos priemones, visuomenės sveikatos saugos kontrolės planinius patikrinimus ir kitas visuomenės sveikatos priemones.
☑️Leidžiama vykdyti ne tik ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, bet ir neformalųjį vaikų švietimą.

Nuo gegužės 30 d.

☑️Sušvelninti reikalavimai renginiams bei susibūrimams nustatant, kad vienam žiūrovui turi tekti 5 kvadratinių metrų plotas. Jau anksčiau nustatyta, kad renginiai atvirose erdvėse leidžiami nuo gegužės 18 dienos, o uždarose – nuo 30 dienos. Tokiuose renginiuose leidžiama dalyvauti ne daugiau kaip 30 žmonių (organizatoriai į šį skaičių nepatenka).
☑️Leidžiama rengti sporto varžybas, nedalyvaujant žiūrovams.
☑️Leidžiama rengti asmenines šventes viešose atvirose ir uždarose erdvėse, jei jose dalyvauja ne daugiau kaip 30 žmonių.
☑️Leidžiama veikti sveikatinimo paslaugų centrams, teikiantiems poilsio paslaugas.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra