LIETUVOS IR LENKIJOS SIENOS KONTROLĖ PANAIKINAMA NUO PENKTADIENIO 10 VAL.
2020-06-12

Lietuva ir Lenkija galutinai susitarė atverti abiejų šalių bendrą sieną nuo birželio 12 d. 10 val. ryto, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija. Šis sprendimas buvo pasiektas po intensyvių derybų susitarus kaimyninių šalių Ministrams Pirmininkams.

Nelikus nuolatinės kontrolės prie Lietuvos sienos su Lenkija į šią šalį išvykti arba iš jos atvykti į Lietuvą bus galima bet kurioje vietoje. Tai yra keliautojai kirsti sieną galės taip pat, kaip tai darė nuo 2007 m., kai Lietuva ir Lenkija tapo Šengeno erdvės narėmis. Tiesa, keliaujant reiktų nepamiršti asmens tapatybės dokumento – paso ar tapatybės kortelės, nes abiejų šalių pareigūnai turės teisę vykdyti pasirinktinius patikrinimus.

Nuo karantino pradžios Lietuva kontrolę buvo atkūrusi ir prie kitos vidaus sienos, t. y. su Latvija. Čia kontrolė buvo panaikinta nuo birželio 1 d.

VSAT primena, kad draudimas atvykti į Lietuvą iš Baltarusijos ir Rusijos tebegalioja.

Rusija ir toliau neįsileidžia užsieniečių, todėl išvykti į Kaliningrado sritį Lietuvos piliečiams galimybių nėra. Į Baltarusiją Lietuvos piliečiams galima išvykti per Medininkų, Šalčininkų ir Raigardo punktus, tačiau grįžti atgal per juos nėra galimybės, išskyrus išimtinius atvejus. Dėl to į šią šalį susiruošę keliauti asmenys turėtų itin atidžiai planuoti grįžimo maršrutus.

VSAT informacija

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra