Ukmergės PSPC vadovės atsakymas į portale alfa.lt pasirodžiusią publikaciją
2020-03-22

Vertindama portale alfa.lt šiandien pasirodžiusią publikaciją “Ciniškas Ukmergės ligoninės elgesys: nepriėmė ir laukė, kol koronavirusu sirgusi senolė numirs”, kurioje Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus darbuotojas žurnalistams pasakojo apie būtinosios pagalbos teikimą pirmajai Lietuvoje pacientei, mirusiai nuo COVID-19, Ukmergės PSPC vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė informuoja, kad ne visa straipsnyje pateikta informacija yra atitinkanti tikrovę.

 

"Straipsnyje teigiama, kad dėl apsaugos priemonių trūkumo GMP skyrius apskritai turėtų būti izoliuotas. Nors asmeninių apsaugos priemonių užsakymas ir pristatymas šiomis dienomis yra didelis iššūkis, bet Ukmergės PSPC visomis išgalėmis stengiasi, kad priemonėmis būtų aprūpinti tiek GMP skyriaus, tiek ir kiti šios įstaigos medikai. Jei praėjusią savaitę pilnos sudėties asmeninės apsaugos komplektus buvo rekomenduojama naudoti tik turint pagrįstos informacijos, kad pacientas yra galimai sergantis COVID-19, tai nuo šio šeštadienio, kovo 21 dienos, ryto priemonių yra tikrai pakankamai - gavome labdaros bei papildymo iš Ekstermalių sveikatai situacijų centro (ESSC), kad medicinos personalas būtų apsaugotas visų rizikingų iškvietimų metu.

Suprantama, kad šiandieninė situacija Ukmergės medikų tarpe yra ypatingai įtempta, tačiau Ukmergės PSPC administracija šiuo sudėtingu laikotarpiu su darbuotojais kaip įmanoma dažniau komunikuoja tiek tiesiogiai, tiek nuotoliniu būdu elektroninėmis ryšio priemonėmis. Situacija mieste yra tokia dinamiška ir besikeičianti, kad dažnai nurodymus tenka pateikti telefonu, o raštiškus sprendimus įforminti vėliau.


Tačiau visa turima ir būtina informaciją darbuotojams pateikiama kaip įmanoma skubiau per padalinių vadovus, kurie savo ruožtu informuoja darbuotojus. Kilus bet kokiems neaiškumams ar klausimams, darbuotojai kviečiami bendradarbiauti su įstaigos vadovybe, kad tolesnis darbas vyktų susitelkus, išvengiant bet kokių nesusipratimų.

Ukmergės ligoninėje uždarius Priėmimo- skubiosios pagalbos skyrių pacientai nukreipiami į gretimų rajonų gydymo įstaigas, o būtinąją medicinos pagalbą ir toliau visa parą teikia tiek Ukmergės PSPC šeimos gydytojai, tiek ir Greitosios medicinos pagalbos medikai.

Priėmimo - skubiosios pagalbos darbuotojai, sužinoję, kad yra įtarimas COVID-19, rengėsi apsaugos priemones ir tik jas dėvėdami galėjo įsileisti personalą. GMP darbuotojai gaivinimą pagal algoritmą turėjo atlikti automobilyje ir paciento net neturėjo iškelti iš automobilio. Dėl šio įvykio bus atliekamas vidaus medicinis auditas", - teigia G.Čepienė.

Skaudu ir apmaudu, kad koronaviruso - to nematomo ir klastingo priešo akivaizdoje vyksta tokie dalykai... Vietoj to, kad susitelktume, padėtume vieni kitiems bendroje kovoje su virusu, reiškiame pyktį, nepasitenkinimą, sėjame paniką bei ieškome kaltų... Ko gero, ši pandemija nuplėš nuo kiekvieno iš mūsų visas iki šiol turėtas kaukes.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra