Ukmergėje atidarytas Tolerancijos centras
2019-09-02

Rugsėjo 1-ąją Ukmergėje, Vasario 16-osios gatvėje, atidarytas Tolerancijos centras, kurį administruos Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC).

Naujosiose Tolerancijos centro erdvėse žadami kultūriniai, edukaciniai renginiai, bus pristatomas lietuvių ir žydų paveldas. Būtent todėl šiai vietai ir suteiktas Tolerancijos centro pavadinimas, bylojantis apie puoselėjamus tautų santykius.

Naujai duris atvėręs pastatas savo istoriją skaičiuoja nuo 1898 metų, kai buvo pastatytas kaip pradinė mokykla.

Iki Antrojo pasaulinio karo joje mokėsi berniukai iš neturtingų žydų šeimų. Pokariu sovietai mokyklą nacionalizavo. Iki 2009-ųjų čia veikė dailės mokykla. Vėliau ji iškelta, o apleistas pastatas dešimtmetį stovėjo nenaudojamas.

Prieš dvejus metus rajono savivaldybė parengė jo atgaivinimo projektą. Tam skirti 384,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų, valstybės ir rajono savivaldybės biudžeto lėšų.

Naujoje erdvėje įrengtos edukacinės klasės, amatų centras, neformalaus ugdymo patalpos, salė fotostudija, patalpos žydų bendruomenės centrui.

Po vienu stogu čia žada burtis įvairių pomėgių žmonės, bus organizuojami edukaciniai užsiėmimai, mokymai.

Atskirose patalpose bus rengiami Dailiosios keramikos užsiėmimai vaikams ir suaugusiems. Pagal atskirą projektą nupirkta visa tam reikalinga įranga.

Norintieji mokysis fotografijos meno, skiautinių siuvimo technikos. Muzikos klasėje daugybė mušamųjų instrumentų laukia norinčiųjų mokytis groti būgnais, būgneliais, varpeliais, marimba. Jau aptarta ir dėl šokio, esperanto kalbos, tekstilės, vilnonių pamokų.

Visa šio centro veikla rūpinsis administratorė Erika Buikauskienė.

Į Tolerancijos centrą persikels ir Ukmergės žydų bendruomenė, kuri yra sumaniusi čia įrengti ekspoziciją, organizuoti renginius.

 

Parengta pagal laikraščio "Ukmergės žinios" informaciją

Dainiaus Vyto nuotrauka

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra