Trečioji karantino savaitė
2020-03-30

Šiuo pirmadieniu prasidėjo trečioji karantino savaitė. Šią dieną vėl pradedame skaičiuodami. Taigi, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra patvirtinti 484 užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejai. Šie duomenys surinkti iš visų laboratorijų, kuriuose šie tyrimai atliekami. Per vakar dieną ištirti 1467 ėminiai. Bendrai iki šiol iš viso ištirtas 9891 ėminys dėl įtariamo koronaviruso.

Kaip šioje bendroje statistikoje atrodo Ukmergė? Šiai dienai turime iš viso 40 patvirtintų užsikrėtimo koronavirusine infekcija (COVID-19) atvejų. Iš jų – 4 mirtini. Kiek iš viso iki šios dienos ukmergiškių tyrėsi, deja, neturime statistikos, nes nevaldome duomenų, iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro gauname tik informaciją apie patvirtintus atvejus.

Guodžia tai, kad Ukmergė pirmoji ir vienintelė šalyje ėmėsi tirti visus savo medikus. Ir tai, kaip matome, jau duoda rezultatų. Greitindami tyrimo apsukas ir plėsdami tiriamųjų žmonių ratą, užkirsime užkrato plitimą mieste ir rajone, sergantieji bus gydomi, jų aplinkos žmonės – saviizoliuojami. Kuo griežčiau visi laikysimės karantino reikalavimų, tuo greičiau išlipsime iš šios „duobės“. Į kurią pirmieji Lietuvoje įkritome ir, tikimės, kad pirmieji išlipsime iš jos.

Laikiname, prie ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus įrengtame patikros punkte, šiandien ir toliau tikrinami Ukmergės ligoninės medikai, turėję kontaktų su užsikrėtusiais COVID-19. Iš jau paimtų 282 ėminių, 10-čiai nustatytas užsikrėtimas koronavirusine infekcija. Taigi, šiai dienai iš viso turime jau 18 ukmergiškių medikų, kuriems patvirtintas COVID-19. Šiandien dar bus patikrinti paskutiniai 50 medikų pagal vadinamą „kontaktinį sąrašą“.

O tada bus testuojami visi kiti, be išimties ir nepriklausomai nuo užimamų pareigų, ligoninės darbuotojai. Priminsime, kad Ukmergės ligoninėje iš viso dirba 460 žmonių. Po to savo eilės sulauks Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centro medikai - pradedant Greitosios medicinos pagalbos skyriaus darbuotojais ir baigiant visais kitais likusiais, taip pat be jokios išimties ir nepriklausomai nuo užimamų pareigų. iš viso 160 Ukmergės PSPC dirbančių žmonių.

Patikrinus visus Ukmergės ligoninės ir Ukmergės PSPC darbuotojus, vėliau bus organizuojamas patikrinimas ir privačiose gydymo įstaigose dirbantiems medikams. Jų skaičiai šiuo metu tikslinami.

Labai prašome visuomenės nedaryti skubotų išvadų – nesmerkti, nekaltinti, neieškoti kaltų. Turime būti kaip niekad vieningi ir susitelkę, dar labiau atsakingi ir socialiai solidarūs – viskas mūsų rankose. Tik kartu įveiksime visus sunkumus ir iššūkius, o jau po to galėsime ginčytis, aiškintis, kas kaltas ir kas ko nepadarė...

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra