Mobiliojo koronaviruso patikros punkto pirmosios dienos Ukmergėje
2020-04-01

Pirmadienį Ukmergėje pradėjusiame veikti mobiliame koronaviruso patikros punkte (Gruodžio 17-osios g. 52,) per dvi dienas buvo paimti 78 asmenų ėminiai dėl koronaviruso (COVID-19).

Šiandien iki 17 val. dėl šios infekcijos planuojama ištirti dar keliasdešimt 40 asmenų.

DĖMESIO! Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu pirmiausia punkte tiriami buvę Ukmergės ligoninės pacientai – iš viso 278 žmonės, kurie iš ligoninės skyrių buvo išrašyti nuo kovo 5 -osios iki kovo 19 dienos, taip pat daug kontaktų su žmonėmis turintys policijos pareigūnai ir socialiniai darbuotojai.

SVARBU! Į PUNKTĄ ASMENYS PRIVALO ATVYKTI NURODYTU LAIKU (KIEKVIENAM BUVO PRANEŠTA TELEFONU) IR PO VIENĄ (BE ŠEIMOS NARIŲ!). BŪTINA ATVYKTI SU SAVO TRANSPORTU (NE SU VIEŠUOJU – TAKSI AR AUTOBUSU, NE ATEITI PĖSČIOMIS), TURĖTI APSAUGINĘ VEIDO KAUKĘ.

Kaip elgtis atvykus į mobilų punktą?

  • Pacientas, atvykęs į mobilų punktą, turi nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.
  • Pacientas su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu.
  • Prie automobilio priėjęs mobiliojo punkto komandos padėjėjas sutikrina atvykusio asmens duomenis bei užpildo siuntimą diagnostiniams tyrimams.
  • Tuomet paciento paprašoma atidaryti automobilio langą. Jam susipažinti ir pasirašyti įteikiama sutikimo forma ir saviizoliacijos atmintinė.
  • Kitas mobiliojo punkto komandos narys paima tepinėlį iš paciento nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti.
  • Pacientas po ėminio paėmimo turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo.
  • Jei tyrimo rezultatai neigiami, pacientas bus laikomas sveiku, jei 14 dienų saviizoliuosis ir simptomai pranyks, tačiau jei būklė negerės, atsiras kitų simptomų ar kils neaiškumų, pacientas turi kreiptis nuotolinės konsultacijos į savo šeimos gydytoją ar į karštąją liniją.
  • Jei rezultatas teigiamas, tačiau paciento būklė yra gera, jam paaiškinama apie griežtos saviiizoliacijos svarbą namuose iki visiško pasveikimo bei atsakomybę, ją pažeidus. Jei pacientas negali saviizoliuotis namuose, tuomet informuojama savivaldybė – ji užtikrina paciento transportavimą į tokiems atvejams parengtą vietą.
  • Jeigu paciento būklė yra pablogėjusi, mobiliojo punkto koordinatorius informuoja GMP dispečerinę ir nurodo pacientui likti namuose ir laukti, kol atvyks GMP brigada.
  • Jei pacientą į mobilųjį punktą transportu atveža kitas asmuo, t. y. turėjo sąlyti su sergančiuoju, jis taip pat turi izoliuotis 14 dienų.

Dainiaus Vyto nuotr.

 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra